Podrazdená sliznica pošvy v tehotenstve

miroslava_mirka
7. feb 2019

Ahojte dievcata, nakolko mi doktor nasiel vo vytere e-coli, musela som brat Macmiror cipky. Avsak tieto cipky mi spsobili podrazdenie sliznice posvy, mam to zacervenane, opuchnute, stipe, pali, obcas svrbi. Potrebujem nejak upokojit tu pokozku a neviem cim. Robila som vyplachy Rosalginom, napatlala dole biely jogurt...ale nie je to stale zahojene. Teraz som si kupila Bepanthen care masticku pre deti, na zapareniny na detskom zadocku a natrela sa dole tou mastou. Dufam, ze je to v poriadku a neublizi to. V minulosti mi na taketo podrazdenie zaberala kalciova mast, ale tu tiez neviem ci mozem pouzit v tehotenstve. Viete mi, prosim, poradit nieco cim by som mohla natierat podrazdenu pokozku dole na posve bez toho, aby miminku uskodila? K doktorovi velmi nechcem zatial, zase mi predpise nejaku farmaceuticku chemiu, ktora narobi viac zloby ako uzitku (pred uzivanim tych cipkov Macmiror som taketo problemy nemala

Dakujem.

luli222
7. feb 2019

@miroslava_mirka
Zdravim 🙂 tiez som v tehu tieto cipky uzivala koli tej istej bakterii, zial tak isto mi spobili alergicku reakciu, a viacero zienok pisalo, ze mali s nimi posobnu skusenost :( mne to dokonca e coli vyliecilo ale pre zmenu tam nasli zas enterococa. Ono tieto bakterie pokial nesposobuju priamo zapal, zacervenanie, neovplyvnia PH niektori gynekologovia ani nieliecia z dovodu narusenia mikroflory. Bepanthen je super na skludnenie, tym nic nepokazite, ale odporucam este vladat probiotika napr vagilact alebo gynimun na obnovenie prostredia aspon 10 dni, kedze macmiror su sirokospektre antibiotikum a zial vyhubia aj tie dobre kmene bakterii - laktobacilov. Drzim palceky ja sa s tymto trapim od prveho tehu, tak pevne verim, ze Vam to pomoze, mne nikto vtedy laktobacily neporadil, rovno mi fukli dalsie ATB a po tretich mi kompletne zicili floru... :( Cize pekne sup sup na tie probiotika 🙂

ukulela
7. feb 2019

@luli222 mne sestricka vravela, ze e-coli je v posve bezne v nejakom malom mnozstve, ale v tehotenstve sa "lubi" premnozit - a vtedy ju liecia, lebo oslabuje steny posvy a ta sa potom pri porode - cituje " trha ako papier" - takto som to dostala podane ja. tiez som brala niekolko cipkov pri prvom tehotenstve na to. a popri tom probiotika od spodu (lacko-feel, alebo take nieco)
@luli222 toto tehu som s-coli nastastie nemala, ale raz som mala v lete neprijemny stav - dole opuchnute, podrazdene - zrejme najma z tepla, v lekarni mi dali taky intim sprej so striebrom, ktory mi zabral. bol dost drahy, ale stalo to za to. inac mna aj v tehotenstve dole zastipalo, vzdy som ako prve napatlala cabesten, a az na ten jeden letny stav vudy zabral.

luli222
7. feb 2019

@ukulela
Och e coli no je to beh na dlhu trat :( inak ja som tiez aktualne tehotna a momentalne tiez pocitujem dole diskomfort + obcas mocak, ale napr. vo vyteroch nic nemam...ale na najblizsej poradni dam urcite spravit ster znova. Veru s tymto mas pravdu, tiez mi to niekto spominal, ze to velmi oslabuje sliznice, mozno preto ich mam take extremne citlive, ked sme tolko liecili a nic nenaliecili. Aspon ze takyto zapal by nemal sposobovat predcasny porod a pod. - i ked clovek to skuma a strach je tu stale. Ale ten spominany macmiror uz nikdy, to bolo stipanie k nevydrzaniu. Je super ze ti canesten zabera...lebo napr. ja kvasinky som klop klop este nikdy vo vytere nemala, skor len tie crevne potvory - a popritom sa snazim- hygiena a vsetko okolo toho jednicka. Mne pomaha lactofeel, probioticke vklady alebo feminela vagi C. Ale vzhladom k citlivosti, ked ochranna bariera zmizne tak zas je mi nepohodlno :(

luli222
7. feb 2019

@ukulela a ak ta mozem poprosit ten sprej prvej pomoci ak si spomenies nazov ;) napises ho prosim sem? 🙂 Dakujem velmi pekne 🙂

ukulela
7. feb 2019

@luli222 bola som ho pohladat - IntimComfort sa vola. Ono troska stipal, ked som si nastriekala, ale stiahol mi opuch rychlo a pomohol. takze ja odporucam. A co sa tyka tch predcasnych porod, ci hrozby - ja som pri prvom prenasala s tym 10 dni 🙂

luli222
7. feb 2019

@ukulela no ja som rodila bez jedneho dna v termine :D takze ono ozaj na babo to velmi vplyv mat nebude, syncek sa narodil prirodzene a ziadne problemy nemal klop klop - zdravy jak repa 🙂 dakujem velmi pekne za ten sprejik 🙂 idem hned prefarat internetove lekarne :D

lucinka122445
3. dec 2020

@miroslava_mirka ahoj mohla by som sa spytať ako dlho trval ten opuch,??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre