Pohyb bábätka v 20. týždni

22. aug 2022

Ahoj cítila som pohyb bábätka cca 3 dni dozadu trvalo to cca pol hodiny trištvrte hodiny a od vtedy necítim nič. Som v 19tt 5 dni, je to v poriadku ? K doktorovi som objednaná na stredu

zuzkaa1991
22. aug 2022

Pred 3 dnami boli prve pohyby??ci aj skor bolo citit?dat cukor sladke skusit lahnut ci citit ak nie urcite by som necakala do stredy ale na pohotovost

autor
22. aug 2022

@zuzkaa1991 aj predtým som cítila ale tak slabo, skúšala som si dať aj sladké aj som čítala že s baterkou na brucho ale tiež len tak slabo, tie 3 dni dozadu už bolo pekne cítiť a zas sa to vrátilo na slabo ale až keď ho zobudíme

ebbelin
22. aug 2022

Tiez by som nečakala, ja som citila prvé pohyby v 17tt a odvtedy pravidelne hlavne večer keď som si ľahla.ale prave si dopisala ze slabo citis..tak je rozdiel nic a nieco 😉 aj moj mal dni kedy bolo citit viac inokedy menej, este sa tam babatko otaca moze kopat do inych miest

svokrinjazykmonika
22. aug 2022

Podľa mňa je to v poriadku, neboj sa. Pokiaľ nemáš bolesti ani nekrvácaš tak sa neboj. Ja som sa tiež tak zľakla okolo 20 týždňa že sa prestala hýbať. Oni majú niekedy také dni že tam robia zemetrasenie a potom zrazu nič. Najčastejšie ju cítim ráno a večer keď nič nerobím a ležím. Počas dňa keď sa hýbem tak ju to uspáva a vôbec o nej neviem. No každopádne keď pôjdeš ku doktorovi hneď zajtra určite ťa za to nevyhreší, kľudne choď aby si nad tým už toľko nerozmýšľala lebo ti to iba zle robí.

veronika3110
22. aug 2022

ja som začala cítiť až od 22tt. je to individuálne.. a celé tehotenstvo boli tie pohyby slabé...nikedy aj celý deň nič.. nikdy som necítili kopance ani nič také...

7lenka11
22. aug 2022

ja mám pre takéto situácie AngelSounds.. keď som si nie istá, vypočujem si srdiečko dieťaťa.. prvé jemné pohyby a žblnkotanie som začala cítiť v 17tt, teraz idem do 19tt, no pohyby cítim len veľmi sporadicky.. ale doktor povedal, že najvýraznejšie bude cítiť pohyby až okolo 21tt

miskamicha
22. aug 2022

aezi aj kde mas placentu. Ja cakam dvojky...v prvom tehu som citila pohyby v 17tt a odvtedy stale.. teraz dvojcata a necitila som aj niekolko dni. Ale popravde taky cas aj keby sa nieco udialo babo sa zachranit neda. Tak klud a pre svoj pokpj zajdi k dr skor 🙂 bude to.okej uvidis

pinkgirl
22. aug 2022

Dieťatko väčšinu času v brušku spinká, takže ani nemá kedy veľmi kopať, plus zýleží aj ako máš postavenú placentu - možno je práve na prednej strane bruška a tak tlmí pohyby plodu. Ak máš pochybnosti, tak si daj hroznový cukor - to je taký legálny energeťák pre telo. Dieťatko to zobudí a malo by sa rozpohybovať. Ak máš doma angel sound vyskúšaj s ním popočúvať ozvy.

selena_luna
22. aug 2022

Zachovaj pokoj, skoro citis pohyby, preto ich mozes aj dlhsie necitit su este velmi jemne. Este sa len ucis co je a co nie je pohyb. Ja som citila az po 20 tt a velmi nevyrazne- placentu som mala vpredu. Vyrazne som ich citila az pred porodom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre