Pohyby bábätka v 17. týždni

sophiassog
22. jan 2023

Ahojte , momentálne som v 18+1tt, no pohyby bábätka som tuším začala cítiť pred týždňom a boli to také jemne bolestivé kopanceky typu že ma prehlo keď ma akoby pichli do vaječníka , do žalúdka a niekde v spodnej oblasti pod pupkom hlavne . Po dvoch dňoch som mala viditeľne pohyby asi 4x sme ich s priateľom zastihli a boli to také vlnky akoby mi nožičkou tadiaľ prešlo bábätko .
Problém je že tieto bolesti , a viditeľne pohyby prestali , už tri dni nič necítim . Akoby to bábätko sa vôbec nehýbalo , predvčerom som sa najedla tak som hneď po tom cítila také plávanie v bruchu ale nevedela som či je to bábätko alebo ta reakcia žalúdku na jedlo ešte to nedokážem tak analyzovať keďže to je moje prvé .
Bojím sa že sa niečo stalo pretože som absolvovala už 3 potraty , dva spontánne a jeden MA . Viete mi prosím poradiť čo to môže byt ? Či bábätko proste len neoddychuje alebo nemá také nudne dni kedy sa mu nechce ?

stellarstar
22. jan 2023

@sophiassog skus si dat niečo sladké, ale ked si už 3 d necitila by som sla pre istotu na pohotovosť pozrieť

sophiassog
autor
22. jan 2023

@stellarstar skúšala som si dať aj sladké , ale nič , pohotovosť je od nás 40km a vôbec si nie som istá tam ísť pretože na tej pohotovosti sú hrozný idioti . Najradšej by som hneď ráno bežala ku gyn.

inak2022
22. jan 2023

@sophiassog ja si myslím ze keď len začínaš cítiť pohyby, je to v poriadku ze niekedy necítiš nič. Možno sú ešte slabé.

ajwettss
22. jan 2023

@sophiassog na toto je dobrý angelsound...keď budeš cez neho počuť tlkot srdiečka, hneď sa upokojis

sophiassog
autor
22. jan 2023

@ajwettss objednala som si ho a pošlú mi ho až v pondelok ale v utorok by už mal byt doma . Prave pre toto lebo už ma ide poraziť stále sa báť

pribinak
22. jan 2023

V 17 tt viditeľne pohyby? To bola skôr peristatika čriev

sophiassog
autor
22. jan 2023

@inak2022 možno áno ja netuším preto sa pýtam skúsenejších . Možno ani to čo som niekedy cítila neboli pohyby .. len ma niečo zabolelo ale potom keď som videla že sa naozaj hybe a že to vidím bolo to krásne žiaľ som to videla len máličko . A možno sa hybe v noci a necítim to lebo spím .

sophiassog
autor
22. jan 2023

@pribinak aj ja som sa čudovala ale dole pod pupkom na pravej strane už akoby pri Slabine , zrazu ma začalo pichat , boliet také zvláštne bolesti , sadla som si a hovorím priateľovi pozeraj možno uvidíme niečo a zrazu len taká vlnka prebehla , potom po chvíli ďalšia a vždy som to cítila z vnútra . Bolo to veľmi malinké ale viditeľne . Bola som v polovici 17tyzdna

casillas28
22. jan 2023

@sophiassog v17tt je dost skoro, mne lekarka hovorila ze tak 19tt najskor budem citit.. v tak skorom stadiu tam ma este dost miesta babatko a nemusis citit nic..alebo je proste lenive a nechce sa mu...netreba hned panikarit aj ked viem ze to je strach (tiez som.po MA)...ak sa bojis chod na pohotovost, pozriet ta musia a ich blbe poznamky kednym uchom dnu a druhym von...ta panika babatku tiez nerobi dobre takze chod ;)

zuzkaa1991
22. jan 2023

@sophiassog ja som tiez zacala citit pohyby skoro okolo 16tt sa mi zda a nie vzdy ale ja som mala take plavanie (smejem sa do teraz ze obcas teraz citim tak ked creva pracujú som 5r po pôrode🤣) ale ako pisu vysse viem ze som si dala čokoládu a lahla si na chrbat a tak.som citila hkavne vecer cez den ani nie

mogaa
22. jan 2023

@sophiassog zbytočne sa stresuješ...si len v 17 tt čo by si chcela? aby dieťa v bruchu cvičilo spartakiádu? veď počkaj na 7-8mesiac....

malacibulka
22. jan 2023

Pomarancovy dzus mas? Daj si dva pohare a posed kludne polhodinky. Ja som po prvych pohyboch necitila/nevidela nasledne nic dalsie tri tyzdne. Nie je to nic vynimocne - pokus sa prilis nestresovat lebo este len vtedy si ublizis. Ak vysilujes a nevies si pomoct, 40km ne40km - chod na tu pohotovost.

sophiassog
autor
22. jan 2023

@casillas28 no Uvidím skúsim si počkať na ten objednaný angelsound alebo pôjdem zajtra ráno skôr . Pokiaľ je to také že sa báť nemusím . Ale hovorím , doteraz som také nemala a myslím že snáď sme obaja neoslepli s priateľom tak hádam len si myslím že to bolo moje dieťa a nie moje nepracujuce čreva 😂

sophiassog
autor
22. jan 2023

@mogaa som v 18tt momentálne a nehovorím že chcem aby cvičilo spartakiadu iba že necítim už to čo som cítila pred týždňom a snáď keď sa do toho nerozumiem sa môžem opýtať nie ? Dá sa to napísať aj pekne vzhľadom k tomu že mám strach z opätovného potratu 🙂

sophiassog
autor
22. jan 2023

@malacibulka skúsim , nie je to zase také že by som bola až v takej panike , len mám taký strach a rozmýšľam že čo snazim sa ležať a myslieť že je to v pohode , možno si zájdem pre istotu zajtra k dr alebo počkám na ten angelsound keď príde a budem aspoň na pokoji

anavixy
22. jan 2023

Ja si nemyslim, ze v 17tt mizes citit “bolestive kopanceky”. Alebo vobec nejake… a viditelne, no neviem, ak si velmi velmi chuducka mozno ano. Kazdopadne takto skoro mozes naozaj necitit par dni pohyby, lebo normalne ich vacsina zien neciti, aj ked sa babo skutocne bohato hybe. Urcite je to aj tvoj pripad 🙏
Ale do buducna, aj ked to bude zniet zle, ked zena necitit pohyby tri dni, uz je neskoro nieco riesit.

sophiassog
autor
22. jan 2023

@zuzkaa1991 je to dost možné samozrejme u každej je to individuálne ale tak snáď keď cítime tie pohyby tak ich cítime , samozrejme že aj ja si poviem asi je to skoro ešte ale keď predtým som nič také necítila s zrazu si len tak ležím a bum do žalúdka , potom zase a potom do vaječníku tak už ihlu plávajúcu tam nemám 😂😂😂 skúsim s tým sladkým a uvidím čo sa stane

sophiassog
autor
22. jan 2023

@anavixy no ja som chudá dost , predtým som vážila 45 kg , ako som otehotnela pribrala som na 53 momentálne . A keby som ich videla sama poviem si že bluznim ale videli sme ich spolu s priateľom bolo to tuším len 4x v jeden deň potom dost . Čo sa týka tých pichani kade také v oblasti brucha podbruška a podobne začali mi len teraz a vtedy keď som aj videla ma to aj tak jemne bolelo . Jednak som mávala časté zápalu maternice a to môže byt tiež príčinou že to viac boli lebo maternica je z časti už poznačená .

zuzi0911
22. jan 2023

To pichanie atď neboli podľa mna pohyby a uz vibec nie okolo pupka...to sú skôr čreva toto aj to co ste videli ....pohyby v tomto týždni sú ako bublinka na jednom mieste a to úplne dolu

sunshine_18
22. jan 2023

Ja si skôr myslím, že to boli ešte čreva. Za prvé takto skoro tie "kopance" nebolia skôr to len tak stekli.. A za druhé väčšinou pohyby začínajú byť cítiť až okolo 20-22tt.. Takže by som bola v kľude

majki_ki
22. jan 2023

@sophiassog ahoj, ja sa prikláňam k tomu, že to ešte pohyby zrejme nebudú, v tomto týždni ak by si ich aj cítila, určite by si to nedefinovala ako ,,kopanec do žalúdka,, ver mi, aktuálne som v 37tt a teda, teraz sú to kopance do žalúdka :D pamätám si pri prvom, začala som cítiť ako keby len jemnučké bublinky, neexistuje, že tieto pohyby bolia, pretože 90 percent prvorodičiek ich na začiatku ani nezaregistruje, skôr ide o naťahovanie maternice a bolesti s tým spojené, pri prvom tehotenstve trvalo 19+ niečo, kým vôbec pocítil niečo muž (a to som chudá) trvalo to možno ďalší mesiac, jednoducho to nebolo cez brucho cítiť a vidieť už tobôž nie.. chápem však tvoje obavy, sama som niekoľkokrát skončila na pohotovosti aj keď nie, kvôli pohybom. Ak sa ti čokoľvek nezdá, skoč zajtra na gynekológiu, teraz to chce len kľud aj keď sa mi to hovorí ľahko, lebo ma som nikdy nezažila.

sophiassog
autor
22. jan 2023

@zuzi0911 no veď hovorím dole pod pupkom akoby pri slabine na krajíčku . No fotiť to nebudem lebo tak to by už nebolo normálne ale proste tam to cítim . Tam ma to aj vždy boli aj som cítila také veeeelmi mierne a maličké kopanceky , ale ako som spomínala , mávala som časté zápaly maternice aj po kyretazi a 2 mesiace som brala silne antibiotiká , môžem mať poznačenú maternicu a preto to aj boli .

sophiassog
autor
22. jan 2023

@majki_ki problém je , že ja som mávala veľmi často uspali maternice a vaječníkov , keď som prvý krát potratila a zažila spontánny potrat dostala som zápal , druhý krát tiež , po kyretazi na tretí raz som dostala tak silný zápal maternice aj vaječníkov že som dva mesiace brala silne antibiotiká , počas tých dvoch mesiacov som však aj napriek tomu otehotnela a netuším ani ako sa to stalo .. zostala som v šoku , pretože som sa bála že kvôli liekom som ohrozila svoje nenarodené dieťa , keď som prvý krát počula tlkot srdca dieťaťa bola som šťastná , ďalšia kontrola bola dobrá , krvné testy dobre , všetko dobre , nikto nevie prečo som potratila nikto nechápe ako som otehotnela znova . Doktor mi povedal že mám veľmi malú šancu otehotnieť kvôli porušenej maternici a výrazne sa mi znížil aj počet vajíčok . A preto sa bojím a pekne sa ľudí pýtam .

malacibulka
22. jan 2023

@sophiassog pockat co? pribrala si 8kg a este len 17-18 tyzden? Isto si pribrala az v tehotenstve?

sunshine_18
22. jan 2023

@sophiassog ty si mala sex počas zápalu maternice a pri bráni antibiotík? 🤯

sophiassog
autor
22. jan 2023

@malacibulka áno , beriem ale progesteron na udržanie gravidity ,, kvôli potratom .. aj z toho som mohla pribrať

kayyaa
22. jan 2023

@pribinak kludne moze byt, ja vzdy uz cca v 13-14tt vidim, ako sa babatko "puci", na dotyk citim, kde presne babatko je...som tehotna siedmykrat, presne viem, co a ako😃
Ale kedze autorka - spominas bolestive kopanceky a dokonca do zaludka, tak to isto nebolo babatko😊 v 17tt mozes citit jemnucke kopanceky, bolestive urcite nie, a takisto urcite nie v oblasti zaludka, tam maternica este zdaleka nesiaha😊
Takze hlavne klud...a bezat na pohotovost s tym, ze v 18-19tt necitis pohyby, je naozaj trochu, no.. prinajemensom zvlastne😊

sophiassog
autor
22. jan 2023

@sunshine_18 áno mala som ho raz a sama viem že som urobila chybu .. už som si to sama dost vyčítala .

zuzi0911
22. jan 2023

@sophiassog ja som tiež prvé cítila okolo 18tt ...ale teda bolo také rytmické tuk tuk a dost ...potom uz postupne to bolo iné a nabralo na intenzite .
Uvidíš no ,každopádne uz určite začínajú 😊

majki_ki
22. jan 2023

@sophiassog úplne rozumiem tvojmu strachu, ja som niekoľkokrát počas oboch tehotenstiev krvácala, pri tomto poslednom raz tak masívne, že nikto neveril, že dieťa prežilo, preto hovorím, že keď sa čokoľvek nezdá chod zajtra k doktorovi, my ti môžeme písať, že to nie sú pohyby, ale už si vnútorné ,,nahlodaná,, a ten stres bábätku neprospieva

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre