Pohyby v 19. týždni

sab003
2. dec 2015

Ahojte ... Hádam mi niekto poradí a podelí sa o skúsenosti 🙂 práve som začala 19 tt a vôbec necítim pohyby .. Je to normálne ?? Je to prvé tehotenstvo , bruško rastie. .. Aspoň sa tak zdá 🙂 a všetko je v pohode , až príliš v pohode ... Žiadne bolesti , občas som kúsok unavená a náladová ale to je každý ..
Ďakujem za odpovede ;)

limetka69
2. dec 2015

Áno, je to normálne prvé pohyby som cítila po 20 TT aj to som nevedela ci to je ono. Jednoznačne som vedela, že sú to pohyby možno v 22 tt 🙂 neboj dockas sa
@sab003

katkakovac
2. dec 2015

@sab003 vsetko zalezi od ulozenia placenty a od toho ako je dietatko otocene. Niektore zeny citia pohyby az okolo 23.tt. Ja sama ako druhorodicka som si nebola uplne ista, ci su to prve pohyby, a to bol syn na konci velmi aktivny. Teraz to iste. Najskor len take motyliky okolo 18-19.tt a teraz v 24.tt uz kope jedna radost. Pohyby pridu, prijěne prekvapia a ku koncu budu aj v noci budit😉

tomasko27
2. dec 2015

@sab003 Ahoj ja cakam tretie a pohyby ako take som az v 20tt zacala citit aj tak to nie su este take riadne pohyby.

slniecko35
2. dec 2015

Je to úplne normálne🙂 ja zacinam 19tt zajtra a ešte pohyb v pravom slova zmysle necítim, len 'šteklivé bublinky' a zopár jemnych tuknutí. Toto ale cítim len ked kludne ležím alebo sedím, hlavne večer pri televízore. Dnes bolo aj čosi nové - ako ked sa prstom škrabneš po brušku cca 4 cm a zvnútra - divny pocit a aj som sa zlakla. Záleží aj ako je bábo otočené a kde máš placentu - ak je malé chrbtom a ešte k tomu nižšia placenta tak musíš len počkat kym podrastie a bude mat viac sily.

evitka83
2. dec 2015

@sab003 ja som citila pohyby v 14tt, moja kamoska v 22tt, je to velmi indi vindi 🙂 podla toho ako mas ulozeneho drobca a placentu. Ja by som bola aj rada, keby som tie pohyby az tak necitila, lebo obcas mi bolo az do placu, aka som bola dokopana zvnutra. Neboj, este si to uzijes 🙂
Futbalu zdar 🙂

bajana
2. dec 2015

@sab003 samozrejme, ze je to v poriadku 🙂 ...poradim ti vypni internet a uzivaj si tehotenstvo 😉

dominikav123
3. dec 2015

@sab003 ahoj, ja som tiez tehotna prvykrat a pohyby zacali az v 22 tyzdni...tiez som sa bala, lebo na nete sa docitas ze niektora citila pohyby pomaly tri dni po otehotneni :D neboj sa, pride to...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre