Pohyby v 20. týždni

romik39
23. júl 2022

Ahojte som prvorodička asi 3-4 deň pociťujem veľmi mierne pohyby slabunke v podbusku . Chcem dá opýtať aké mavate intenzity ? Lebo jeden deň mam veľmi malo musím sa riadne sústrediť a večer a niekedy aj počas dňa 🤷‍♀️Kedy sa to zvykne stupňovať ? Ďakujem za odpovede

kkovacovak
23. júl 2022

@romik39 každý to má inak, každé dieťa sa hýbe inak. Niektoré deti sa nehýbu skoro vôbec a iné skoro stále. Ani ty nie si každý deň rovnako aktívna

pribinak
23. júl 2022

@romik39 babatko je ešte veľmi maličký, navyše veľa zalezi aj od umiestnenia placenty
Neboj, za pár týždňov budeš cítiť pohyby omnoho intenzívnejšie

bibsha
26. júl 2022

@romik39 ahoj 🙂 ja som asi 20+3tt začala večer len také tlaky na niektorých miestach cítiť, také vzpieranie si to predstavujem, že sa tam odohráva 😅 doktor mi to zaznačil do knižky ako neurčité pohyby 🙂 teraz sme 21+4tt a taký kopanček som cítila zatiaľ asi len dvakrát keď som mala ruku položenú na bruchu, bábo je ešte asi moc slabé a ešte mám aj placentu vpredu tak asi to ešte neprekopne 🙂 ale keď ležím tak stále cítim také mrvenie a tlačenie 🙂 niekedy aj cez deň ...je to zatiaľ ešte také nepríjemné také neurčité ale toho okopavania si ešte isto užijeme 😉😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre