Prekvapenie čo sa týka pohlavia bábätka

garajova01
14. feb 2019

Sú tu aj mamičky, ktoré sa dokázali 9 mesiacov neopýtať na pohlavie? Stojí to zato? Máte skúsenosti?

hettinka
14. feb 2019

@garajova01 áno, ani pri prvom som to nevedela naisto, lekár sa vyjadril, že to "vyzerá skôr na dievča" a aj bolo dievča.
Pri druhom som sa neopýtala, nechcela som to vedieť dopredu a počkala si na prekvapenie do konca. Jediné, čo mi vadilo, boli dotieravé otázky okolia a vyjadrenia, že to isto vieme a nechceme povedať.

A prekvapko to teda bolo, lebo som bola vnútorne nastavená na dievča a máme chlapca 😀 Navyše sa narodil o 2 týždne skor, takže sme neboli dohodnutí ani finálne na meno.

zooeynka
14. feb 2019

@garajova01 ja som nevedela cele tehotenstvo. Ani po prebrati sa z narkozy som netusila co som"porodila". (Nebolo sa koho opytat). Az ked prisiel primar na kontrolu tak som sa dozvedela...bolo mi jedno co to bude, veci som mala nachystane aj dievcenske aj chlapcenske, kocik neutralny cize mi to bolo fakt jedno. Pri druhom by som to tiez nezistovala dopredu.

garajova01
autor
14. feb 2019

@hettinka a bolo to pekné, že narodilo sa dieťa a naraz "mate krásneho chlapca "

zooeynka
14. feb 2019

@garajova01 a hej, ako pise aj hettinka, tiez mi okolie neverilo ze naozaj neviem. Vsetci si mysleli ze to tajim a nechcem prezradit....

baska_nice
14. feb 2019

Hmmmm neviem, no ako sa poznam, isto by som to nevydrzala az do porodu. I ked milujem prekvapenia, proste toto by som teda len tak nedala

hettinka
14. feb 2019

@garajova01 no to bolo celé také... o pol tretej som sa zobudila, že mi praskla voda a o pol piatej bol malý na svete. Ked som sa potom zobudila na izbe, prvé, čo som urobila, som si chytila brucho, či sa mi to nesnívalo 😀

alicam
14. feb 2019

Prvú som vedela, pri druhej a treťom som sa nepýtala, je mi to jedno - hlavne nech je dítě zdravé. Druhá bola fakt prekvápko lebo tiež som bola nastavená inak a neverila som že bude holka.. ešte ani 2-3 týždne po porode :D ale odvtedy si neviem predstaviť že by bola chalan, no.. a to tretie snáď zachvíľu vylezie, celé tehotenstvo ma pohlavie netrápilo až teraz ku koncu keď mám čas, náladu, energiu a rada by som pretriedila oblečenie po holčičkách (alebo sa zmierila s tým že z ružovej ma už nikdy nikto nevyhrabe).

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
garajova01
autor
14. feb 2019

@ptmt1011 asi tak 🤣

linddi
14. feb 2019

áno, pri prvom a druhom dieťaťku som si nedala povedať pohlavie (obe dievčatká) a pri treťom som to už nevydržala a dala si povedať (chlapec) 🙂

ivushka19
14. feb 2019

@garajova01 my sme nevedeli ani pri jednom a pre mna uzasny zazitok.... u nas sa podavali stavky ci chlapec alebo dievca 🙂 Ak by bolo aj dalsie, urcite nechcem vediet 🙂

maminka2710
14. feb 2019

Pri prvej sme nevedeli naisto, lebo nebolo dobre vidieť 🙂 len že "asi baba" a pri druhom sme vedeli naisto 😉 Dr. sa obidvakrát spýtal, či to chcem vedieť. Ja by som to nevydržala nechať si to na "prekvapko" 😃 Aj keď určite to má svoje čaro, dozvedieť sa to pri pôrode! No ja nie som ten typ, ja som to proste musela vedieť dopredu, keď už dnes tieto možnosti máme 🙂

garajova01
autor
14. feb 2019

@linddi a čo bolo lepšie?

garajova01
autor
14. feb 2019

@ivushka19 ako mám vydržať?strašne chcem vydržať 😞

zooeynka
14. feb 2019

@garajova01 nakup neutralne farby ;) alebo kasli na to a daj si zistit. Naco sa mas"trapit"

linddi
14. feb 2019

Samozrejme, že prekvapká :D
@garajova01

ivushka19
14. feb 2019

@garajova01 hm... tazko poradit... ja som bola presvedcena, ze sa necham prekvapit. Prve tehotenstvo bolo rizikove a ozaj zle, porod este horsi, ale ked som sa zobudila z narkozy a prisli mi ukazat male, bolo to uzasne prekvapenie. Pri druhom to bolo este krajsie.... Ja som rada, ze som vydrzala. Pre mna to bol uzasny zazitok. Nehovorim, ze ma to nenapadlo a nelakalo vediet, ale vzdy som odolala. Ten pocit mi stal za to.... A na zvedave otazky som vzdy odpovedala, ze mame stavku, tak nech to risknu a stavia si, mozno vyhraju 🙂

hettinka
14. feb 2019

ja som bola za tehotenstvo len na 3 povinných ultrazvukoch, pri prvom v 10.tt to ešte nebolo vidno, v 20.tt sa pýtal, či má pozrieť a ked som odmietla, v 30.tt sa už ani nepýtal. Takže bolo relatívne lahké neopýtať sa.
Inak, zábavné bolo, že tým, že lekári sú zvyknutí, že mamičky väčšinou vedia, ked sa malý narodil, ani mi hned nepovedali, čo to je ... až ked plakal a som sa opýtala.

eriksonka1234
15. feb 2019

@garajova01 ja som pri druhom nechcela vedieť, túžila som mať prekvapko. Aj keď v kútiku duše som cítila, že to bude dievčatko... Ale ten pocit potom... Ešte aj teraz mám slzy v očiach

veja254
16. feb 2019

@garajova01 musí to byt nádherne, dozvedieť sa až pri pôrode. Ja som to plánovala, len pred 30tt som nevydržala 😀 ale ak by sa nám ešte jedno v budúcnosti podarilo, už by som to dobojovala dokonca a nechala sa prekvapiť

garajova01
autor
17. feb 2019

@veja254 joj v 30 by som to už dala do konca .ja nevydržím ani 20

garajova01
autor
17. feb 2019

@eriksonka1234 a bolo to dievčatko?

eriksonka1234
17. feb 2019

@garajova01 áno bolo vytúžené a vymodlene

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre