Pri chôdzi ma dosť bolí v podbrušku

kriketa
4. jan 2013

Ahojte,zakladám túto diskusiu aj keď mi doktorka povedala,že je to ok,ale ja mám aj tak obavy.Ide o to,že posledné dni vždy keď sa vyberiem von,asi po 10min chôdze mi začne oťažievať podbruško a bolí ma a k tomu sa pridá aj to,že mám potrebu ísť na malú. A prejde to až keď si sadnem alebo prestanem chodiť ale potom ak znova niekam idem tak to pokračuje a niekedy ma to teda dosť bolí.Magnézium užívam už mesiac.Doktorka mi na to povedala toľko,že vtedy si mám odpočinúť,vyložiť nohy,napiť sa a tak,ale to sa nedá vždy,ak idem niekam ďaleko.Začala som sa aj cítiť zase viac unavená.A včera mi robila aj sono a bolo všetko ok.Ale znepokojuje ma to,lebo mi to dosť zťažuje chôdzu a proste ma bolí.A inak,je normálne,že doteraz malá dávala dosť najavo pohyby a už dva dni je taká kľudnejšia?Hýbe sa,kopká ale menej.Čítala som,že bábätka majú aktívnejšie aj kľudnejšie dni,môže to byť preto? Ďakujem za odpovede,mám trošku obavy.

alena1983
4. jan 2013

Ahoj, ja som mala take bolesti, ale na stehnach. Brala som magnezium, ale nepomohlo mi to. Skoncilo to, az ked som porodila.Takze prechadzky isli cez bolest. Ale tazko povedat ci ide o podobnu bolest. U mna to bola taka tupa bolest, podobna svalovici.
Radsej sa porad aj s inym lekarom, ak mas z toho velky stres.

kriketa
autor
4. jan 2013

Ja mám skôr pocit takej ťažoby na podbrušku a proste bolí,nie ako svalovica.

simcab
4. jan 2013

ahoj.. ja som tieto problémy mala v druhej polovici tehotenstva, tiež som brala magnézium.. no mne bruško aj často tvrdlo.. skús viac oddychovať 😉

kriketa
autor
4. jan 2013

@simcab dnes som spala do 12,doma som bola do 16,stále som ležala v posteli,iba čo som si polievku zohriala a vyvešala prádlo a potom som šla von,išla som 10min pokojným krokom,aby ma to nebolelo,ale aj tak začalo.Keď som sa dostala kam som potrebovala,tak to bolelo menej ale asi ešte 15min a to som už sedela.Celkovo som išla asi 30min dokopy a znova uz niekoľko hodín len sedím a je mi fajn 🙂 ale o chvíľu idem zase domov,tak sa bojím ☹

simcab
4. jan 2013

@kriketa dávaj si na seba pozor, ja som s tým 3x ležala v nemocnici ☹

kriketa
autor
4. jan 2013

@simcab a čo mám teda robiť? ☹ zase nechcem na všetkých naokolo pôsobiť ako nejaká padavka... Či mám byť viacej doma?

simcab
4. jan 2013

@kriketa ty sa v prvom rade musíš sústrediť na bábo, a nepozerať kto si čo myslí! a každopádne to nie je o tom, že by si bola padavka! jednoducho tvoje zdravie a zdravie tvojho dieťatka musí byť na prvom mieste.. ak sa necítiš dobre, určite musíš mať kľudový režim.. ja som ležala od 4. mesiaca doma, a nikto na to nič nepovedal..

blumka
4. jan 2013

@kriketa ahoj, mne zacalo tvrdnut brucho a tiez ma pri "dlhsom" chodeni boli v podbrusku..ale mam pocit ze mala je dost nizko, ze tam na nieco tlaci, mozno z toho...aj tiez ma zacaju boliet lonove kosti...asi sa uz panva roztahuje...Nemozes ma ty tie bolesti z toho?
Mne lekar nakazal lezat a beriem magnezium 3x denne. MM ma uz nechce pustit ani von na prechadzky

uhnakova
4. jan 2013

@kriketa ja som mala podobne bolesti v podbrusku, postupne sa to zvrhlo az v zachvaty krcov, obvykle prave pri chodzi, ale aj pri dlhsom nemennom sede. Magnezium velmi nepomahalo. Udajne niektore zeny takto bolestivo citia povolovanie vazov v panve. Mne pomahalo pri akutnom zachvate sediet v polosede s podlozenymi krizami, tak aby boli uvolnene krize a brucho, alebo lezat s podlozenymi krizami, co samozrejme v praci neslo 🙂. Najhorsie bolesti som mala od 23. do 28. Tyzdna tehotenstva, potom to trochu ustupilo az na nahodne epizody. Prajem ti, nech sa ti to hlavne nezhorsi.

maggie37
4. jan 2013

@kriketa ja som presne to mala od takeho iste tt. a skončila som s kludovým režimom a magneziom. ešte stale ked viac chodím to mávam...

zuzi0911
4. jan 2013

@kriketa ahoj ja som to mavala pri prvej.chvilu chodza a potim bolest.skor je to spidobene tlakom babatka ak na nieco tlaci alebi je zaprete ked musis ist aj na wc.pokial netvrdne a nekrvacas myslim si ze je to ok.

juvazuzu
6. jan 2013

@kriketa ahoj, mna boli v podbrusku už tri dni ale v kuse či chodim alebo lezim. dnes som si myslela ze sa rano zobudim a nebude ma to už konečne bolet ale boli 😢 dufam ze sa mi len roztahuje maternica lebo nemam ziadne vytoky ani nekrvacam. chvala bohu. a to magnezium berem 2x denne už 2tyzdne ale kvoli vysokemu tlaku. ale pre istotu chod s tym k lekarovi ja sa tiez v utorok chystam

momici
6. jan 2013

@kriketa mala som to iste..bola som aj v nemocnicia ela povedali mi ze mam viacej oddychovat a ze malinke proste niekedy maju kludne dni...ze mam prist iby ak by som necitila pohyby vobec..ale ze cim vacsie stadium tym menej miesta maju a tym sa vraj budu menej hybat....

mk1
8. jan 2013

ahoj asi viem o čom píšeš, zažívam niečo podobné. neužívam zatiaľ magnézium. stáva sa mi to pri rýchlejšej chôdzi, ale aj keď doma fungujem okolo malého a domácnosti. snažím sa potom vždy si ľahnúť, chvíľku odpočinúť a prejde to. chodím ešte do práce, tak snáď to dáko zvládneme. pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre