Priberanie v tehotenstve

scarlett1410
9. jan 2015

Ahojte. Viem, ze pre mnohe to bude banalna otazka, ale mna to dost trapi. Som v 17tom tyzdni tehotenstva a zatial som pribrala 2 kila. Vedel by mi niekto povedat, ci priberiem narazovo neskor alebo sa uz mozem tesit ze moc nepriberiem? Pomoze ak si budem vahu kontrolovat a papat normalne? Chute nemam ziadne zmenene, jem ako pred tehotenstvom (niekedy dietnejsie, niekedy to prepisknem), sportujem cca 3x do tyzdna (beh, posilka, aerobik- lekarka dovolila). Pred tehu som mala 162 cm a 52 kg, nebola som najstihlejsia, vzdy som si musela davat pozor na stravu, brusko mam zatial malicke. Strasne sa bojim toho pribratia, ze uz to nezhodim :/ Citala som o zenach ktore jedli malo a pribrali 20 kg, je to mozne?

kuk1111
10. jan 2015

Ahoj,ja som v 23 tt a pribrala som cca 5 kil... neregistrujem to velmi na sebe,takze to budu hlavne prsia,nasa mala,maternica a tak... tiez sa trochu bojim,ze sa to rozbehne,ale tak uvidime...

andisko
10. jan 2015

@scarlett1410 ahoj. niekde som citala, ze 10kg za cele tehu je upne normalne (vaha dietata, maternica, prsniky, plodova voda, zvysene prekrvenie atd). ja som za tehu pribrala 15kg, ostalo mi tak ca 5kg. ked som odchadzala z porodnice, tak som vazila skoro rovnako ako ked som prisla. kamoska pribrala 20kg, v poridnici nechala 15kg, ostatne casom samo odislo. takze u niekoho to priberanie moze byt tuk (ako u mna), u niekoho zavodnenie (ako u nej). treba jest normalne zdravo a nemusis sa nicoho bat. ja som najviac pribrala v 3.trimestri. urcite si to sleduj, pobavis sa 🙂) su aj dobre aplikacie do telefonu na to. a hlavne klidek a pohodove tehu prajem 🙂

timi1012
10. jan 2015

Toto je taka otazka ze najlepsie spravis ak si das do googla priberanie v tehu vyhodi ti xxx clankov, fora, nazory a pod. Osobny nazor je ze ci priberies 10kg alebo 20kg nikto nevie. Ak ti to tak vadi opytaj sa svojho dr co je a co nieje ok... niekto priberie niekto dokonca schudne, no riadit sa tym ze nieco zjem a uz utekam na vahu je blbost... Jedz co ti chuti a neries. Keby som sa riadila tabulkamy tak dokopy nejem nic. Nikto nehovori ze zena musi jest za dvoch. A to ze sa bojis ze priberies.... 😀 prepac ale v 3trimestri je velka pravdepodobnost ze sa stane lebo babo vtedy nabera na vahe najviacej uklada si podkozny tuk, no kedze vazis 52kg tak aj keby si pribrala ja byt tebou kaslem na to, my zeny mame tendenciu riesit take sprostosti a hlavne nepodstatne veci ze az.... ak priberies schudnes ak neschudnes no co nezabijes sa. Najdolezitejsie? Mat zdrave dieta a spokojne tehulkovat a porodit ostatne doriesis potom...

timca55
10. jan 2015

ja som mala 53 kg ked som otehotnela, pred porodom som mala 75 kg, po porode 65 a to som sa nemusela ani prezierat jednoducho som prestala cvicit ked som zistila ze som tehu a automaticky som priberala. telo po porode budes mat take ake budes mat chciet , podla toho ako si das zalezat., ja som zhodila po porode hned co som pribrala , pravidelne cvicim a postavu mam este lepšiu ako predtym ako som otehotnela. je to len na tebe ci sa budes starat o seba, alebo sa budes vyhovarat na tehotenstvo., ale mozne je aj to ze ani nepriberies , kazda sme ina 🙂 tak drzim palce a nech je babo zdrave 🙂

marcelaaaa
10. jan 2015

ahoj ono tazko povedat kolko prieberes ale ked budes vyvazene sa stravovat a neprejedat sa skladkostai , mega kalorickymi jedlami tak by si vela nemala pribrat... ked priberes nejakych do 13 kil nic sa podla mna nestane... ja som jedla prilis vela sladkosti a pribrala som vyse 20 kil no ale potom som ich do roka zhodila naspat a vratila sa postupne na svoju vahu 52... ale zas mam kamosku co mala vyse desat kil a mala to problem zhodit.. je to ozaj indivudualne pre mna je tela len nejake schranka dolezitejsie je zdravie dietata... ja som mala znamu co bola fitneska a bala sa ze bude mat strie tak jej robili uz 36 tt cisarsky lebo ku koncu tehu sa pribera podla mna najviac

michaela1711
12. jan 2015

ja keď som čakala prvé tak pred otehotnením som vážila tiež okolo 52 kg a po pôrode som vážila 60 kg a tiež som mala problém to zhodiť a nakoniec teraz čakám druhé a vážim momentálne 68 kg. po tehu by som to tiež chcela zhodiť ale keď sa nepodarí svet sa nezrúti hlavné je nech je bábätko zdravé a aj mamička.

mischell0110
12. jan 2015

Je to rozne,kazda sme ina.POznam zeny,ktore boli ako prutik a pribrali 15kilov a ostali z nich gulky,a poznam naopak,ktore boli akurat a po porode su stihlejsie ako pred tym.No moj pripad bol,ze som bola taky stred,mala som 160cm a 57kg,a na zaciatku som priberala malo,tesila som sa,ze velmi nepriberam,no posledne mesiace to islo velmi rapidne hore a rodila som v 8 mesiaci a pribrala som 17kg.A nemam pocit,ze som sa prezierala.Isla som cisarskym,takzem po porode som vedela ,ze min.po roka nemozem robit brusaky ani sa extra namahat,teraz som fit,no mala ma 7 mesiacov a ja mam stale 9kg navyse a nie a nie zhodit.Vynechala som sladke,cukor,pecivo a ani deko dole.Niekotre mi vravia,ze ked kojim,neschudnem,ze to potom pojde samo,ale uz skoro mesiac nekojim a neschudla som ani gram.Viem,ze ta trapi vaha,aj ja mam dni,ked sa citim ako hroch a ked som bola tehotna ani nehovorim,citila som sa hrozne,ako chodiaca katastrofa,ale clovek si uvedomi,ze dolezite je,aby babo bolo zdrave,a po porode bdues mat ine starosti,nez riesit hned svoju vahu.Male ti zaberie väcsinu casu,a ak bude taky cert ako mam ja malu,ze je fakt za 100certov,aj ked chcem,nemam kedy cvicit,tak to neriesim.Dufam len,ze pride cas,ked sa moje dieta umudri a ja si najdem chvilku casu na seba a ze aspon tych 9kg zhodim 🙂

vikinka2222
28. aug 2016

Ahoj ja som v 7.mesiaci a pribrala som len 2 kg . Je to normálne? ? :/

danusskaaa
28. aug 2016

Prvé tehu som pribrala 25 kg za rok som zhodila 32kg(a to ešte v 6 mesiaci tehu som nemala ani kilo navyše 🙂) . Žiadne diéty len šport. Teraz som v 15 týždni a už mám 4kg navyše. Ale to skôr z dovolenky ešte. Od septembra idem začať zase športovať takže uvidíme. Je to jedno koľko priberies. Jedz normálne, cvičenie je super kým ti to telo dovolí a ver či nie, postava sa potom vráti...

alllexis13
28. aug 2016

To si sa mala spytat gynekologa...Babatku sa este len zacnu ukladat tuky,tak to pojde este hore.Ja som priberala priebezne od zaciatku tehu.Dohromady 17 kg a to som sa snazila jest tak isto ako pred tehotenstvom

mirka1004
16. jún 2019

@scarlett1410 ja som mala v 20tt prve pol kilo pribrate..najviac som pribrala od 30tt. Celkovo v prvom tehu som pribrala 11kg a v druhom 9kg. Jedla som vsetko a s rozumom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre