Prvé pohyby dieťatka

marlen_ka87
18. okt 2017

Ahojte, som v 20tt a veľmi by ma zaujímalo kedy ste pri prvom dieťatku začali cítiť prvé pohyby v brušku?

Je pravda že to bolí? (poznam dve baby v mojom okolí ktoré už dieťatko kope a hovoria že sa nemám veľmi na čo tešiť, tak ako to je po pravde? 🙂 )

marlenka

mnamko
18. okt 2017

Neboli je to nadherny pocit
Zo zaciatku je to take jemnucke ku koncu sa vypucuje rucicka nozicka ved sama uvidis

marlen_ka87
autor
18. okt 2017

@mnamko tak to si ma celkom potesila pretože chodim aj na tehu jogu a je tam holcina ktora hovorila ze sa tesila celu dobu ale ze je nemilo prekvapena..ja uz ocakavam kazdu chvilu ze zacne kopkat..to bude pre mna druhe wau po tom co som zistila ze cakame mimi

nikaeli
18. okt 2017

ja som citila prve bublinky okolo 17-18.tt, ale nebola som si ista, ci je to ono, napriek tomu, ze uz jednu dceru mam 🙂 ale okolo toho 20 som uz vedela naisto, ze to bolo drobatko.. Dnes nam bezi 24. tyzden a je to omnoho zretelnejsie, uz sa mi aj kopcek vypuli :D dokonca dcera prilozila ucho, ci je nieco pocut a dostala pecku do lica :D a ci to boli? no.. nenazvala som to bolestou, ale ked mi napr. supe do plneho mechura, tak to 2x prijemne nie je.. kazdopadne mam radost z kazdej bublinky, lebo viem, ze je v poriadku - mne sa babika ozyva v pravidelnych casoch, tak ju mozem lahsie odkontrolovat 🙂

marlen_ka87
autor
18. okt 2017

@nikaeli ked som rano lezala v posteli tak som si dala ruky na brusko lebo sa mi nieco zazdalo..a ako som ich tam mala tak som niekde v zadu citila male dobnutie 🙂 ale mam za to ze mi len brusko travilo tak neviem ci si to domyslam alebo to uz fakt zacalo 🙂

deti95060810
18. okt 2017

@marlen_ka87 tak to sa už asi hýbalo bábo....

marlen_ka87
autor
18. okt 2017

@deti95060810 jeeej 🙂 to mam radosť 🙂

deti95060810
18. okt 2017

@marlen_ka87 .....🙂

siska53
18. okt 2017

@marlen_ka87
Cca tak 17.tta neskor..prv dieta som.skoro necitila,kopkal skor v noci,cez den viac stikutal. Druhe zas sa metalo jak dive,ale bolestive to nebolo,skor smiesne a krasne zaroven.

nikaeli
18. okt 2017

@marlen_ka87 ano, mohlo to uz byt drobatko. Skor to ale pocitis zvnutra, nez navonok 😘

nika898
18. okt 2017

@marlen_ka87 ja som zacala pri prvom syncekovi citit pohyby skorej lebo bol valibuk, ale zacina to presne tak ako si pisala ako keby ti travilo 🙂 mozes citit aj ako keby bublinky a neviem co za zeny ti povedali ze sa nemas naco tesit 😲 je to uzasny pocit, vies ze mimi je v poriadku. Ano niekedy ked kopne do mechura tak je to neprijmne a obcas mi teraz zakope aj do oblicky vtedy to boli ale aj tak som stastna lebo viem ze je v poriadku 🙂. A este drobnost mne zacne drobec kopat ked sa najem alebo zjem daco sladke 🙂

nikaeli
18. okt 2017

@nika898 ano, sladke im chuti, nezbedam malym 🙂 mne sa mala minuly tyzden pravdepodobne vytacala do inej polohy, dost ma bolelo podbrusko, panva, bedrove kosti a mala som pocit, ze ju akosi necitim.. Dala som si kusok cokolady a to bol potom tanec 💃 😉 hned boli obavy prec ❤

nika898
18. okt 2017

@nikaeli tak tak. Vzdy ked drobca zacitim som kludnejsia 🙂 je pravda ze niekedy sa vedia riadne vrtiet ale aj tak to stoji zato ❤ ja teraz uz cakam kedy sa uvelebi hlavickou dole. Zatial sa tam kruti ako na kolotoci 😀

lilu7
18. okt 2017

16 pri 1. A uz v 14 pri 2😊

marlen_ka87
autor
19. okt 2017

no ženy asi to veru budú malé pohyby dieťatka..dnes som sa o pol 6 zobudila a skumala som to asi polhodinu..lezala som v posteli mala som ruky na brušku a zatvorila som oči..a vždy ked som v pozadi citila take jemne "bublinky" tak som si hovorila že wow..včera som to hovorila manželovi že som asi prvýkrát zaregistrovala pohyb ale len cez dotyk ruk že to ešte necítim len tak. tak bol tak nadseny ze to chce citit aj on ale bojím sa že to nebude ešte teraz citit lebo aj ja sa musim velmi sustredit aby som to citila na vlastne kozi tak uvidime. ide víkend a asi bude celý cas zacapený na bruchu :D

patka141
20. okt 2017

Ahoj moje babo zacalo kopat okolo 18tt podla mna dost skoro na to ze je to prve babo ale som rada 🙂 je to uzasny pocit mas sa na co tesit je pravda ze ked kopancuje dlksie na to iste miesto neni to prijemne ale urcite to neni bolestive ...je to uzasny pocit 😍

walky8
24. okt 2017

Ahojte tehulky.prispievam aj ja do tejto temy 🙂 som v 17 tt,prvorodicka a patrim medzi utlejsie zienky.uz v 16 tt sa mi zdalo ze nieco citim,ale nebola som si ista.teraz po tyzdni viem s urcitostou povedat,ze to boli prve pohyby.prvy krat v posteli pred spanim,take jemnucke akoby klopkanie zvnutra 🙂 prirovnala by som to ku rybke, ktora je v sacko s vodou a naraza svojim malym telickom do stien sacka 🙂 uplne jemnucko ale je to zretelny pocit,krasny 🙂 nikdy predtym som podobne necitila,cize pohyby criev to urcite neboli.opakuje sa to kazdy den v podobnom casovom intervale.cize mozem potvrdit,ze je mozne citit prve pohyby aj v 16 tt u prvorodicky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre