Rýchle priberanie v tehotenstve

ewka0012
29. júl 2011

ahojte tehulky,ked citam clanky na nete je mi smutno,vsade pisu ze vo 4.mes. je idealne pribrat 1,5-3kg,ja uz som pribrala 6kg,neviem preco,vsetko oblecenie mi je male,a za dva tyzdne sa idem vydavat.Dufala som ze na svadbu budem mat tak 70kg max.a uz teraz mam 71kg.ked som to povedala doktorovi ze vela priberam,povedal ze s tym mi nijako nepomoze...pritom som vzdy bola stihla,jem rovnako ako predtym,vobec nie viac,ani fast foody,nejem vecer,nejem vela sladkeho.co mam robit?uz teraz mam 71kg ved ma klby neunesu ked to pojde takto dalej,s klbami mam tazkosti odmala.urcite este 10kg priberiem,ved som len na zaciatku,nechcem ist rodit ako 80kilová,vsetci ludia okolo sa mi zdaju chudi a ja si pripadam ako velryba

lucy56
29. júl 2011

@ewka0012 ja len ze to asi tazko ovplyvnis, ja som tiez zacala priberat hned, v prvom trimestri som mala plus 5kg, a to mi aj byvalo zle,len som nevracala iba som proste nemohla byt ani hladna ani prejedena, potom sa to zastavilo na vyse mesiac a nepribrala som nic, potom zrazu za dva tyzdne 3kg, co uz bolo 8plus, neskor okolo 6 mesiaca najviac uz plus 10kg, a teraz nedavno mi diagnostikovali tehu cukrovku tak som zas 2kg schudla,lebo mam bezsacharidovu dietu, ako velryba si pripadam uz dlho a to ma este 2 mesiace cakaju, to sa budem gulat dokonca, najhorsie je ze si to telo robi co chce

hoota
29. júl 2011

@ewka0012 nezufaj a hlavne sa neriad tabulkami, ved kazda zena je ina! ja som na zaciatku tehotenstva tiez rychlo pribrala a myslela som si ze do porodnice ma budu musiet dogulat, no zastavilo sa to, okolo 7.mesiaca som dokonca v strese este schudla a potom som sa zas bala ci bude babatko ok. a tie kilogramy podla mna nie su az tak smerodajne, moja mama so mnou pribrala 16kg a na fotkach vobec nevidno, chude ruky aj nohy, len brucho mala. ale poznam ten pocit, ja som sa citila jak tank a pritom mi kazdy hovoril ze som chuda, nestresuj uzi si svadbu ,vela stastia 🙂

dadak
29. júl 2011

@ewka0012 ja mam tiez v prvom trimestri + 6 kg...a pritom jem tak ako predtym....nechapem..mna uz dr zdrbal ze ci chcem vyzerat ako velryba po porode...mozem za to? 😠

motylek17
29. júl 2011

@ewka0012 viem ako sa citis... ale @lucy56 ma pravdu, priberanie neovplyvnis... mne do 5 mesiaca byvalo zle, vracala som a aj tak som pribrala uz vyse 20 kg... znie to neuveritelne, kedze som mala na zaciatku 57 kg.. a to sa vobec neprejedam, jem ako pred tehotenstvom... som z toho nervozna, ale myslim na male a verim, ze po porode to pojde dole... preto ti poradim nemysli na to a hlavu hore... drz sa...

dadak
29. júl 2011

Vsimli ste si baby, ze vsetky ktore ste tak skoro pribrali vela kil, ze cakate chlapceka? takze asi aj my budeme mat...tretieho...hehe

motylek17
29. júl 2011

@dadak aj my cakame chlapa, ze by to bolo tym???

dadak
29. júl 2011

@motylek17 tak neviem...ale ked som citala niektore prispevky, a to nielen v tejto teme...tak vsetci co pribrali na zaciatku najviac, tak maju alebo cakaju chalanov...ale neviem, ci je to tym...to len tak ma to zaujalo...😀

motylek17
29. júl 2011

@dadak a tak uz to nejako do konca dokopeme a snad po porode dame dole 😀

lucy56
29. júl 2011

@dadak dobry postreh s tymi chalanmi, nieco na tom moze byt, urcite viem ze moj chalan potrebuje maso, lebo predtym som bola skoro vegetarianka a teraz measo musim mat, asi bude po tatovi

syslica
29. júl 2011

Ahojte, nakukla som sem, lebo ma zaujíma, ako sa darí @dadak 😉 (nesliedim cielene, len som zbadala tvoje meno 😀 ) a musím vám povedať, že to ako mama priberá nebude mať asi nič dočinenia s očakávaným dieťatkom, skôr s genetickou dispozíciou matky - a zmeniť sa to bohužiaľ nedá, ale tých 9 mesiacov dajako vydržte a potom sa môžete utešovať, že pri dojčení pôjdu kilá dolu jedna radosť 🙂
Ja som pri oboch tehotenstvách pribrala tak 9-10 kg, zozadu som tehotná vôbec nevyzerala - len zboku 😝

dadak
29. júl 2011

@syslica ahoj moja...tak rada o tebe pocujem...mali by sme si aj s @ellit otvorit temu len pre nas 3...😀 ako sa mas, tak co, august sa ti blizi....uz si sa rozhodla?
inac trosku si ma ukludnila s tym priberanim...takze este stale je tu ta sanca na dzefcatko..😀
ja som pri oboch tehotenstvach pribrala tak 12 kil s jednym a 14 kil s druhym..tak som zvedava na to tretie bo uz mam 6 kil navyse..hmmmmmmmmmmm....ako sa maju syslicatka...

syslica
29. júl 2011

@dadak No, na to tvoje tehotenstvo a jeho výsledok som nááááramne zvedavá aj ja 😀 , ostatné ti popíšem radšej do IP.

dadak
29. júl 2011

@syslica neboj, budem ta informovat...inac idem si buduci tyzden robit test na pohlavie tak som zvedava co vyjde...vysledky oznamim..😀

syslica
29. júl 2011

@dadak Držím palčeky, no môj názor na tieto testy poznáš 😉 - akú takú presnejšiu predstavu dá len amniocentéza, ktorú ty našťastie podstupovať nemusíš a na 100 % je to až pri pôrode 😀 .

ludkazh
29. júl 2011

ahote, ja som počas tehotenstva pribrala 19 kg! 🙂 A po porode mi zostalo 6 kg a dr. vravela, že som mala pravdepodobne vela vody v tele.....takže všetkym držím palce a nech to všetko dobre dopadne..

ewka0012
autor
29. júl 2011

jeej baby este ze som sem napisala ste ma potesili ze som neni sama.mna to vzdy trapi len vtedy ked poviem ze som vo 4mes a uz nic neobleciem a tolko som nabrala,ludia okolo sa cuduju ze tak vela a uz mam take brusko...vtedy ma to trapi.nastavajucemu sa moc pacim,asi viac ako predtym 😎 stale chce sex 😀 a mozno to bude tym ze ozaj cakam chlapca,teda este mi to lekar nepotvrdil,ale okolie to tvrdi aj ja to tak citim.citala som ze ak mam brucho nizsie,bude chlapec,ak vyssie dievca.a ked mam chut na slane a kysele bude chlapec,ked na sladke dievca.a ja mam brucho dole a neviem sa prejest polievok na kyslo a vsetko moc solim.

ewka0012
autor
29. júl 2011

a este jedna vec, v marci som mala 60kg, co je moja ideal vaha pri 174cm, v aprili som pribrala 5kg vobec neviem ako a hned som zistila ze som v tom.ako keby moje telo potrebovalo pribrat aby som vobec otehotnela,lebo som bola dost chuda zo stresov.potom som mesiac musela doma lezat a brat umele hormony aby som nepotratila,a pribrala som dalsich 5kg.asi z tych pirul.takze tu je tych mojich 10kg navyse

sashabb
29. júl 2011

@ewka0012 ak moc solíš, telo ti môže zadržiavať vodu a preto sa ti zdá že veľa priberáš.

siusinocka
29. júl 2011

@syslica no ja som vyzerala ako slon. pribrala som aj prijednom aj pri druhom okolo 17 kg a mam oboch chalanov a z pôrodnice som odchádzala ako pred otehotnením... len problém bol v tom, že obaja drobci v noci jedli aj 10-15 krát a toľko krát som ja otvárala chladničku, takže kilá namiesto dole pri kojení išli hore... ale teraz sa ide chudnúť.. snad sa nam to podarí, lebo 80 kg, je dosť veľa 🙂

siusinocka
29. júl 2011

@ewka0012 ozaj a nebudú dve?

kamilka22
29. júl 2011

@ewka0012 Nestresuj sa zbytocne. Ja som pocas prveho tehotenstva pribrala 12 kg /5 mesiacov som stale zvracala, tak sa cudujem, ze "az" tolko/. Z porodnice som sa vratila s jednym kilom navyse. Ked som otehotnela s druhym, dala som si zavazok, ze chcem pribrat aspon 20 kg. Vysvetlenie: pocas mamickovania pri mojej dcerke som priserne schudla /stale sa chcela nosit na rukach, nikdy nelozila, len chodila okolo nabytku a za rucky, tak to bolo narocne/ a skoncila som 7 kg pod svojou normalnou vahou, scvrkla som sa na necelych 47 kg. To bola aj moja "vychodzia" vaha pri druhom tehotenstve. To mi uz nebolo tak zle a pribrala som 16 kg. Syn ma rok a pol a mam 50 kg. Gratulujem si, ze sa mi teraz podarilo 2 kg pribrat. Nezufaj si. Dietatko Ta bude stat vela energie a kg pojdu dolu same, ved sama pises, ze nejes vela sladkeho a stravujes sa striedmo. Telo v tehotenstve viaze aj vela vody. Tak neboj. A krasnu svadbu prajem!!!

syslica
29. júl 2011

@siusinocka Nočné jedenie poznám: pri prvom som síce nestíhala, lebo ten bol tak náročný, že mi na jedlo nezostával čas, ale zato pri druhom som si v noci pravidelne robila muesli s medom 😀 - pri dojčení som fajn chudla, ale akonáhle som po 24 mesiacoch dojčiť prestala a začala po mojich veľmi slabých jedákoch dojedať, tak som zas v keli - a faldy na bruchu sa mi vôbec nepáčia 😠 .

kamilka22
29. júl 2011

a este ma napadlo, ja som zasa depkovala, ze malo priberam, lebo kamoska bola rovnako tehotna ako ja. Stretli sme sa u kohosi na svadbe, ona mala brusisko a ja som vyzerala, ako keby som sa trosku viac najedla.... a deti sa nam narodili s rozdielom 5 dni.

ewka0012
autor
29. júl 2011

@siusinocka nie nie urcite je jedno uz mam aj 3D fotku aj predtym ked som bola v 8tt bilo jedno srdiecko tiez som sa toho bala ze budu dve

ewka0012
autor
29. júl 2011

tak vam dam vediet ako dopadla svadba a kolko som vazilo vo svadobny den,dufam ze saty obleciem a ze si aj zatancujem,potom uz nech priberiem kolko chcem.len ma bude mrziet ze si svadbu az tak neuzijem a na fotkach budem spuchnuta 🤐 ked som bola na gynde bola tam jedna tehotna asi v mojom veku,bola v 20tt a mala 58kg, aj ja v 15tt 71kg to je nadhera

marcela1992
29. júl 2011

Ahojte.Myslíte si,že je možné aby bruško trošku začínalo rásť už v 7tt?

vefi89
29. júl 2011

@ewka0012 ahoj, ja len, že nie je celkom pravda čo si písala vyššie...tvar, veľkosť, položenie bruška neovplyvňuje pohlavie.a dokonca ani chute 🙂 ja som mala brucho také, že keď som porodila, nikto mi neveril, že je to dieťa moje, lebo si nikto nevšimol nejakého brucha..a jedla som prevažne len ovocie..mäso a niečo slané, alebo čokoláda ani cítiť...😉 a pritom som pribrala 25 kg...a predsa to nik nezbadal 😝

liinda
29. júl 2011

ahojte.ja som pri prvom zacala priberat na zaciatku len trosku co znamena 3 kg za 5 mesiacov,ale tie ostatne mesiace ja neviem ani sama ako az 20kg.samozrejme koza mi popukala,lebo sa nestihla prisposobit a to som sa podstivo natierala.nemyslim,ze som sa moc prejedala,ale bola som veru na nervy ked sa musite vazit stale u lekara a to vidite.dufala som ze schudnem po porode,tak som na to nemyslela,schudla som po porode len 5 kg a stale i to skace.teraz zase som tehotna co sa tesime 🙂 ,som v 4 mesiaci a som zatial schudla 3 kg.tak uvidime ako dalej ale som dost pri sebe a citim ze moje telo tazko zvlada taku vahu...

ewka0012
autor
29. júl 2011

@marcela1992 ja myslim ze sa nafukne lebo ti rastie maternica a nalieva sa plodovou vodou takze sa ti nafukne aj mne sa to stalo,uz od 2mesiaca som nosila tehotenske veci

marcela1992
29. júl 2011

@ewka0012 No pretože mne bruško už kúsoček narástlo.A jem tak isto takže to nie je od jedla.Do konca tehotenstva asi tiež poriadne priberem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre