Silné kopanie bábätka v 27 týždni

ladybirdie
28. dec 2012

Ahojte, som v 27. tyzdni a cakam 2. babo. Uz asi mesiac mam taky problem, ze mala mi kope raz hore okolo pupka, raz (vacsinou) dole. Vtedy ma to dost boli a je to velmi neprijemne. Lekar mi povedal, ze lezi dost dole a mam spavat s podlozenim zadkom, aj vela si oddychovat, aby som sa nezacala otvarat. So synom som mala podobny problem, ale len v poslednych 2 mesiacoch, lebo nebol otoceny a bol nohami dole. Vtedy kopal, no dalo sa to vydrzat. No teraz uz od 5.mesiaca ma mala kope dost silno tam dole. Bojim sa, ze sa fakt zacnem otvarat a potom mozem do nemocnice.
Mala niekto z vas podobne skusenosti? Uz druhy den je to velmi neprijemne, aj to dost boli.

cimika222
30. dec 2012

@ladybirdie ahoj ja to mam presne takisto , druhe dieta silne kopanie dolu a ešte mam aj nizko placentu a tiez vela oddychovat, ale mne sa velmi neda pri 3 aj pol ročnom synčekovi.Bojím sa tiež nemocnice že tam skončím čo bude potom s mojím malým, ked mi sme na seba tak velmi nadviazaný.

ladybirdie
autor
31. dec 2012

Moj syn ma tiez 3,5 roka a ani pri nom sa velmi neda oddychovat. Teraz este aj prazdniny su v skolke 🙂 No snazim sa kazdy den aj trochu polezat. 7.januara idem na poradnu, no bojim sa, co mi lekar povie. ☹

magimary
31. dec 2012

@ladybirdie ja to mám tiež rovnako...
myslela som si, že je to bežné (moji predchádzajúci chlapci kopali minimálne až vôbec-behali sme aj kvôli tomu po monitoroch) a celkom sa vytešujem, že tohto drobca aspoň cítim (aj keď to "cítenie" je dosť "energické")...
a tiež mám aj placentu nižšie (čo ale lekár povedal, že sa ešte "vytiahne" rastom maternice) ako @cimika222 ,
no lekár mi zatiaľ vždy skontroluje krčok a ten sa drží... (napísal mi aj megadávky magnézia, nech sa tie bolesti zmiernia, lebo mne aj bruško dosť tvrdlo, ale už je to lepšie, teda ak si "dávam pozor", čo tiež pri viacerých deťoch nie je úplne jednoduché)
tak verím, že to tak aj zostane...
iné nám asi nezostáva, len čakať, vydržať a veriť, že to bude všetko OK 😉

cimika222
31. dec 2012

ja beriem tiež magnezium 3x1 tabletka a problemy zatial nemam žiadne ani bolesti. krčok mi pozerala na posledy a povedala ze je dobre na druhorodičku. ja idem o dva týždne tiež na kontrolu som zvedava čo bude dalej, Pozor si dávam, ale ešte musím podokupovať vybavičku kedže po malom som dala skoro všetko preč.
Ženy musíme vydržať

ivushka0209
31. dec 2012

mna moj maly kope kedy sa len da a to je dobre otoceny .. neberiem ziadne tabletky a niekedy v noci ma to dost rusi ked konecne dobre zaspim a po chvili ma zacne kopat pod rebra alebo do boku a to stale len na jednu strranu ... ale neviem si predstavit ze o mesiac mam termin a uz nebude :( ..

ladybirdie
autor
1. jan 2013

Aj ja beriem mg 3x1 od 4.mesiaca, lebo aj mne tvrdne brucho. Pri 1.tehotenstve som to nepoznala. Par dni uz viac oddychujem a mala je asi otocena, lebo kope uz vyssie🙂 dufam, ze nejak uz vydrzime bez nemocnice ked sa budem setrit. Po potrate a mimomaternicovom tehu sa bojim, ze zas to dopadne zle.

cimika222
2. jan 2013

o dva týžden idem na kontrolu som zvedavá, ako bude malý otočený. Lebo ja ho cítim tiež velmi nizko ale niekedy mam kopance aj hore pod rebrami. Aké dávate mená. My budeme mat druheho chlapčeka a bude to Dárius

brunkova86
9. jan 2013

@ladybirdie ahoj ja teraz zacinam 27tt a uz 5 tyzdnov som otvorena na 1prst. Tiez ma mala kope hlavne dole a je to dost neprijemne.Doktorka mi predpisala 3xdenne guajacuran na uvolnenie svalstva aby som sa viac neotvarala a 3x denne magnezium.zatial to nepokrocilo dalej ale takto otvorena by som mala byt az 33-34tt takze musim vela lezat a oddychovat a tiez s vankusom pod zadkom lezat aby malinka nevyvijala velky tlak nadol. buduci tyzden idem na kontrolu tak som zvedava.

ladybirdie
autor
9. jan 2013

@brunkova86
@cimika222
Ja som vcera bola na kontrole. Lekar mi hovoril, ze je vsetko ok, som pekne zatvorena a odkedy viac lezim, tak citim malu kopat uz hore. Mozno je otocena, neviem, ale tak by som vedela vydrzat este 2 mesiace 😉 O 2 tyzdne idem na USG, tak sa uz dozvieme ako je otocena.
@cimika222 my budeme mat teraz asi dievcatko (aspon dufam, ze doktorka na 3D dobre videla) a bude sa volat Lilla.

cimika222
14. jan 2013

@brunkova86
@ladybirdie
No ja som dneska bola na kontrole, mame 30 týžden a placenta už je dobre, dokonca maly je už aj otočeny dolu hlavičkou a aj vahu cca 1428g. Dufam ze to už bude len a len lepšie som sa dneska velmi potešila chvala bohu.

brunkova86
16. jan 2013

@ladybirdie tak to je super aj ja som bola vcera na kontrole a tiez to mam uz celkom dobre a malinka tiez minuly tyzden zacala kopat hore takze sa to cele posunulo vyssie a uz ani tlaky nemam nadol takze to lezanie a tie tabletky fakt pomahaju 🙂 tak drzim vam palce baby nech to takto dobre ide az do porodu🙂)

cimika222
16. jan 2013

@brunkova86 veru veru, ja ešte pracujem ale mam sedavu robotu, ako účtovníčka, ale v poobede si vždy doma lahnem, kedze kanceláriu mam doma, ale teraz vela prace. takže držím palčiaky 😵 😵

ladybirdie
autor
25. jan 2013

@brunkova86
@cimika222 no ja som sa dnes vratila domov z nemocnice. v sobotu vecer mi velmi tvrdlo brucho. v pondelok na poradni mi lekar povedal, ze mala lezi zas velmi nizko, skracuje sa mi krcok a akoby som sa zacala otvarat. hned som musela do nemocnice. dostala som magnezium injekcie, tvrdnutie zatial zmizlo a dnes ma pustili domov. primar ma rano vysetril a povedal, ze zatial som zatvorena, no budem musiet lezat. dufam, ze uz ten cas vydrzime nejak doma, nechcem uz do nemocnice ☹
inak podla usg je mala ok a ma uz okolo 1400g🙂

monikajaco
25. jan 2013

@ladybirdie ja mam presne to iste a je to stale horsie a horsie ..uz som mala aj taky den ze som bola normalne vytocena a nasrata ze mi to liezlo na nervy ... a potom jasne ze vycitky ze som nenoramalna ze sa na take veci hnevam, ale je to velmi neprijemne a hlavne v noci ked sa neviem ulozit .... pri prvej dcere som toto nezazila a to bola ovela vecsie babo ako toto 🙂 vydrz nic ine nam neostava 🙂

cimika222
25. jan 2013

@brunkova86
@ladybirdie
ja som bola na kontrole, maly je už otočený, a placenta sa mi upravila už to mam všetko OK a maly vážil 1428g. No ale včera večer som vôbec nemohla dýchať bolo mi strašne zle

brunkova86
26. jan 2013

@ladybirdie no tak len vela oddychuj ako ti nakazali, musis vydrzat aspon do 38tt vtedy je uz ok ked pride na svet 🙂 super rastie malinka len tak dalej...teraz si 34 tyzden?? tak uz to mas za kratko, uz mate aj vsetko pripravene a nakupene?

brunkova86
26. jan 2013

@cimika222 joj tak to je dobre ze je otoceny drobec maly. Baby aj vas tak strasne kopu ti stuplici v brusku, ja mam niekedy pocit ze tato nasa malinka mi vykopne vsetky vnutornosti z tela asi jej to tam zavadza hahah 🙂 priatel sa smeje ze to bude urcite po mne ze si to tam vnutri upratuje ako ja ze furt chodim s prachovkov a mopom haha
😵

ladybirdie
autor
4. feb 2013

@brunkova86 No dnes som bola na kontrole, zatial je vsetko ok. Pravda, ze odkedy som prisla domov z nemocky, tak len lezim. No radsej doma ako v nemocnici 🙂 Ja som teraz v 32. tyzdni, neviem, preco mi tu pise viac. Este mesiac musim vydrzat a potom, ked sa uz narodi tak by nemal byt problem.
Malej sme zatial nic nekupili, ostali nam veci po syncekovi, no nieco ruzove budem musiet asi kupit 😉 . Dufam, ze do porodu sa este dostanem do obchodu 😀

klara221218
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre