Som v 13 týždni a veľa zvraciam

iva98
2. mar 2012

Baby, mam na vas otazocku.... Neviem co sa to so mnou deje, no od 5tt som zvracala vo dne v noci.... najhorsie to bolo rano po prebudeni, v 12 tt sa to upravilo, zvracala som len rano, potom som mohla jest vsetko na co som mala chut. Samozrejme ze nie vyprazane, hranolky a taketo tazke veci na zaludok. A teraz, v 13tt sa citim ako keby som mala umriet :( Byva mi presne tak, ako mi bolo na zaciatku... Mavam zavraty, znova mam vela kyseliny, casto zvraciam.... Dokonca uz ani suchu zemlu neudrzim v zaludku.... Co mohlo sposobit tu nahlu zmenu? mate s tym niektora skusenost? dakujem

damiankad
2. mar 2012

@iva98 ahoj mne bývalo takto na umretie do konca 7 mesiaca...a to som pracovala..som mala veľa razy dosť ked som len ráno došla do práce...Gyndák mi predpísal nejaké lieky proti nevoolnosti..jednu som vazala nepomohlo..tak som nechala tak...Potom som kdesi čítala že pomáha zázvorový čaj.ale mne ani to nepomohlo...a dokonca ani po tých lízatkách proti nevolnosti mi nebolo nejak lepšie...Inak super je ked si nachystáš ku posteli dáky keksík a vodu a ráno ho ešte pred spaním zješ...to mi pomohlo kým som došla do práce..a potom mi lekár u ktorého som robila dal skúsiť tie nutridrinky..a to bolo fain z toho mi nič nebolo...čo ja som mala nevolnosť už len ked som videla pohár vody, a ešte celkom fan ked som cestovala bolo to čoko mliečko ANTIVIRO...inak asi len vydržať.... 🤐 😒 drž sa a nech ti to čím skôr prejde

iva98
autor
3. mar 2012

@damiankad ja som chvala bohu vypisana na PN-ke. Asi tazko by som v takomto stave chodievala do roboty.... ten zazvorovy caj.raz mi pomoze, raz nie.... o lizatkach som citala, lenze neviem kde ich tu v Nemecku zozeniem :( Pri posteli mavam aj vodu, aj piskotky, dokonca mam tak uzasneho muza ze mi kazde rano o 4 urobi detsku krupicu z ktorej mi nieje zle...horsie je to, ked sa prebudim pred obedom.... vtedy sa musim ist najprv vyzvraciat, az potom mozem nieco zjest aby mi to aspon na par hodin ostalo v zaludku.... inak to ide hned vonku aj s kyselinou.... studene mlieko mi jeden cas tiez pomahalo no teraz uz nie..... A dakujem 🙂 hadam to cim skor prejde.....len som trosku sklamana ze sa mi tie nevolnosti vratili kedze uz mi byvalo omnoho lepsie....boli dni ked som vobec nezvracala.....a zo dna na den take zhorsenie :(

lutia
3. mar 2012

@iva98 ja som mala velke tazkosti prve dva mesiaci ci tri - rano som vstala, lezala som v posteli bez pohnutia lebo aj maly pohyb bol narocny na zaludok, takze manzel mi spravil ranajky do postele, tych som sa dotkla po pol hodine ked som sa ako tak nasponovala do sedu, jedla som jeden kusok pol hodky a potom som este hodku len lezala (citala som knihy) do kym sa to ako tak urovnalo aby som bezpecne mohla ist na zachod (bez zvracania) potom hned zas sup do postele a spanok....po spanku mensi oddych v posteli a potom rychly presun do obyvacky - jasne ze s duchnami - presun spocival cez kuchynu co bola vzdy skuska mojho zaludka ci vydrzim v nom ranajky....(prezila som to tak ze ked som isla okolo tak som prestala dychat 🙂 ) a potom cely den len pomale jedenie - stale som bola hladna ale stale mi bolo nevolno - pri kazdom pohybe....bola to hruza....a ta kyselina . fuj fuj fuj a tu som mavala neskutocnu po smotanovom jogurte s jahodami ci ceresnami - takze hned boli mimo jedalnicka

cikyta
3. mar 2012

@iva98 Mne bolo takto do 20 tt a v 9 tt som si musela aj v nemocnici poležať. Občas mi zabralo 1 dcl coca coly 😉 (Mne bývalo zle hlavne večer)
Po 20 tt mi zostalo už lepšie. Nevolnosti čiastočne pominuli, zostalo chvílu dobre a v 3.trimestry nastalo večerne peklo v podobre pálenia záhy 😝 Vtedy mi pomohla len minerálka Fatra. Nič iné.

vivianna
3. mar 2012

Ahojka 🙂, ja som tiež zvracala na začiatku obidvoch mojich tehotenstiev. Každé ráno prvé bolo, že som bežala grckať. Trvalo to zhruba do 20. až 22. týždňa tehuľkovania. Boli dva -tri dni, že bolo dobre, ale potom zas sa to trošku vrátilo. Keď som bola prvýkrát tehotná, čiže s dcérou, to bolo najhoršie. Bola som už zničená, takmer dehydratovaná, stálo som mala zvýšenú teplotu, tak som raz pekne skončila v nemocnici na infúziách. Samozrejme odvtedy som bola na PN-ke. So synom boli tieto grckania miernejšie, ale boli. Ako som začala cítiť pohyby mojich ratolestí v brušku, zo dňa na deň vymizla nevoľnosť a zvracanie. Skúšala som aj ja všetko možné, zázvorový čaj, ostať ležať v posteli a dať si ľahké raňajky, nič mi nepomohlo. Sem - tam som si dala čapík, ale to len fakt len vtedy, keď mi už bolo veľmi veľmi zle. Takže snaž sa to vydržať nejak do polovice tehotenstva 😉 a určite Ti už potom bude dobre a konečne si môžeš naplno užiť toto prenádherné obdobie 🙂, držím palce !

olivs1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre