Som v 13. týždni a zmizli mi príznaky. Je to normálne?

6. nov 2023

Ahojte baby, som 13tt, u lekára som bola naposledy pred 3 týždňami. Dosť ma to stresuje, myslela som, že budem mať kontrolu častejšie. Dnes idem na jednu a mám fakt stres, či je všetko ok, pretože už asi 2-3 týždne nepociťujem žiadne príznaky. Mali ste to tak niektorá? Jediné, čo troška cítim sú od začiatku citlivé prsia na dotyk, ale už teraz len veľmi jemne, aj to užívam Progestanelle, tak neviem, či to nemôžem pripisovať aj tomu. Zvyknú v tomto tt už vymiznúť príznaky? Alebo sa mám stresovať? Ďakujem.

xsimonkax
6. nov 2023

Mne ku konci tretieho mesiaca vymizli tiež. Jedine mám citlive prsia a sem tam pichanie v podbrušku. Inak nič. Žiadne nevoľnosti, zvracanie, nič.

7lenka11
6. nov 2023

Som v 13tt a vôbec sa necítim ako tehotná. Raz mi bolo zle, raz mi smrdela mužova voňavka. Inak vôbec nič.podľa doktorka je všetko ok 🙂

autor
6. nov 2023

Ďakujem baby, upokojili ste ma, mám to tak isto. Sem tam nejaký tlak, pichnute v podbrušku sa zjaví, inak nič. A tiež som mala veľký problém s voňou aviváže a smrdí mi doteraz už :D :D

selena_luna
6. nov 2023

Priznaky miznu, lebo si zvykas na hcg a aj to zacina klesat. Kontroly castejsie sa neodporucaju, doktor nie je klavir, aby sme u neho boli kazdy tyzden. To v dobrom pisem, nechcem ta urazit. Aj keby sa nieco stalo, dr nevie pomoct babatku zazracnym okamzitym zasahom, proste je to len na nom, ci je dost silne a zdrave. Takze babatka sa "len" sleduju a diagnostikuju cez uvz, teda aj to treba chapat ako vysokospecializovany diagnosticky nastroj a nie vnutromaternicovy fotoaparat pre potesenie mamiciek.
Doktor vie co robi, doveruj mu a nestresuj sa.

majlo1234
6. nov 2023

Vobec sa tym netrap, je to normalne a ziadane, nemozes sa cele tejotenstvo citit na hovno😂 ja ani neviem, ze som, okrem pociatocnej unavy nic. Mala som to tak aj s prvym, jefine posledny mesiac som uz o tom dost vedela😂

kkovacovak
6. nov 2023

Prehupla si sa do druhého trimestra ktorý býva, väčšinou, najjednoduchší a zvyknú odísť všetky nepríjemné príznaky. Je to v poriadku. Častejšie kontroly nie sú nutné

autor
6. nov 2023

@selena_luna to ja viem, ja som dokonca bežne typ, že k dr. idem až keď umieram, aj to zvažujem🤣 ale teraz som trošku háklivejšia😅 všetci naokolo majú každé 2 týždne kontrolu😁 mne to dr. naťahuje na minimálne 3…
Každopadne ďakujeem za upokojenie.

autor
6. nov 2023

@majlo1234 ďakujeem, tak to ano, ta unava ma zabíjala, ale teraz už konečne nie jee🙏😅

autor
6. nov 2023

@kkovacovak ďakujem 🙏

selena_luna
6. nov 2023

Kazde 2 tyzdne? 👀 ja mavam kazde 3 az 5 tyzdnov. Podla toho co treba kontrolovat.

autor
6. nov 2023

@selena_luna no vyborne, som rada, že nie som sama…no ešte aj susedu som stretla včera, je v 7.mesiaci a hovorí mi, že akoo, či všetko ok, tak hovorim, že dúfam ale nebola som 3 týždne, že idem až tento týždeň a ona “čooo? Ja chodim každé 2 týždne na poradne” 🙄😅 to isté moje 2 kamošky, tak som si už myslela, že to mam len ja takto😅😅

jaskolka
6. nov 2023

Je úplne normálne, ze nevoľnosti cca v 3 mesiaci miznú, alebo sa zmiernia, keďže hcg už prestáva prudko rásť.
Kontroly v tehotenstve sa robia bežne 1x za 4 týždne, neskôr, ako sa blíži termín pôrodu, sa ich frekvencia zvýši. Možno aj oreto suseda chodí častejšie, alebo má nejaké problémy, rizikovú graviditu, viac plodove tehotenstvo a podobne. Takisto budeš chodiť na ctg, ale to všetko az ku koncu.
No v prípade, ze nemáš problémy, nemá zmysel chodiť "každý týždeň" na kontrolu. Aj to, ze chodíš každé 3 týždne, mne sa zdá často, ja som bežne mala niekedy aj 5 týždňov rozdiel medzi poradňami.

bejbs123
7. nov 2023

Ja mam kontrolu kazde 4tyzdne,mozno sukromny lekar to ma nastavene inak a pochopim,ked ma niekto problemy,ano aj ja by som najradsej vedela kazde 2dni,ze je babo ok,ale ak nie su problemy,doktor tam nema velmi co sledovat,tak casto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre