Som v 16 týždni, prestali ma bolieť prsia a mám zle sny

moonlightka
7. jún 2012

Ahojte poradte. Som v 16tt a prestali ma boliet prsia zo dna na den, Mam aj zle sny, ze sa s babom nieci stalo. Mozem byt len precitlivela vplyvom hormonov, alebo za tym moze byt nieco ine? Inak som sa uz zacala citit dobre, nevraciam, travenie je na tom lepsie. UZV mam az o mesiac. Poradte, dakujem.

mataharyy
7. jún 2012

Já jsem v těhotenství (při obou) měla ne zlé sny, ale přímo děsivé noční můry 😅 Takže to je opravdu jen přecitlivělost a vesměs celkem normální věc, jiná to že ti nebývá špatně je taky normální cca po tom třetím měsíci se to lepší (tedy jak u koho), takže není čeho se bát 😉 No kdyby jsi se kvůli tomu jo měla stresovat, tak si zajdi k doktorovy... Sice asi bude prskat, ale budeš mít jistotu 😉

li_la
7. jún 2012

Niet lepšej rady, ako keď máš nejaké pochybnosti, objednať sa na skorší (čo najskorší) termín. Doktor ťa iste neodmietne.

Ale môj NEODBORNÝ názor je asi taký, že zlé sny máš akurát tak z toho, že ťa prestali bolieť prsia a ty si si to sama pre seba vysvetlila ako niečo zlé. Ale pritom nikde nie je napísané, že by prsia mali bolieť počas celého tehotenstva, že by ti malo byť zle počas celého tehotenstva a pod. Môže to tak byť, ale nemusí, sú to len niektoré zo sprievodných prejavov ranej tehotnosti...
Tak sa teda hlavne upokoj a všetko bude v najlepšom poriadku. 🙂

huxy
7. jún 2012

@moonlightka súhlasím s li_la a s jej "neodborným" názorom 🙂
inak mne počas celého tehotenstva nebolo ani raz zle.ak nerátam jedenkrát,čo mi nejaký dobrodinec daroval črevnú virózu ktorá ma sprevádzala celú noc a deň.ale inak okrem toho ani raz som nezvracala.a tiež si nepamätám,že by ma nejak boleli prsia.ja som ani nevedela,že to počas tehotenstva zvykne 🙂
takže sa naozaj netreba stresovať.ale ak máš naozaj pochybnosti,tak navštív svojho gynekológa

alexis617
7. jún 2012

@moonlightka k prsiam je normálne ,že už nebolia,k snom ak máš pochibnosť chod na gindua spoň sa ukludníš niekedy sa podvedomie premietne do sov

eri28
14. júl 2012

@moonlightka moja sny ja som si uzila a este uzivam, nesniva sa mi sice obaby, to sa mi znivalo pred tym ako som otehotnela, ze rodim, a kopec okolo toho, teraz ma v sne strasi moja rodina 😀 , kedze sme v puberte neboli za dobre, a aj segra mala trosku problemy, ale take zive, ze myslim, ze je to realita az ked otvorim oci 😅 , zistim, ze som v posteli, no a som kratko v zahranici, a stale sa mi sniva ako pridem domov, a kopa beznadeje a nebudem moct ist spat 😝 , uplne fakt horory, ale v tehu je to vsetko normalne, a tvoje prsia sa ozvu neskor neboj, este si uzijes, ja nestiham kupovat nove podprsenky neskor, a peniaze mi z neba nespadnu, xixi 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre