Som v 19 týždni a ťažšie dýcham. Prečo?

matynqa109
31. júl 2012

Mamičky som v 19tt a začínam mat tažšie dýchanie ... Je to tým že mi malické zvnutra na všetko tlačí, alebo je to niečo važnejšie ? Pohyby citim uplne slabučko, a málo kedy ... je to v poriadku ???

katren
31. júl 2012

jasne, ved sa ti zvacsuje dietatko v tebe.....pluca sa posuvaju vyssie a maju menej miesta.....viac sa teda zadychas.... 😉 😉
toto je este nic, pockaj na koniec tehu 😅 😀 😀 😀 😀

sampo
31. júl 2012

Lebo sa ti posuvaju organy 😉 ak mas v poriadku srdce, tak by to malo byt ok

beruska1311
31. júl 2012

Je to v poriadku, keby si vedela, ako som sa zadychavala ja, az na odpadutie mi bolo niekedy, ale ja som mala aj velmi nizky tlak. Skus zmerat, ak mas velmi nizucky, davaj na seba pozor, aby si nedostala zavrat a nespadla...Ale nechcem strasit, naozaj je to v poriadkum prejde tym asi kazda buduca mamicka. Ja som myslela, ze uz nikdy po porode sa mi to neupravi, ale hned dve hodky po porode som bola fit🙂 Drzim palce🙂

xenicka13
31. júl 2012

este si kopancov a fucania uzijes az-az 😀 😀 😀

lili_mia
31. júl 2012

ak máš vážne obavy, skús pľúcne

marulka83
31. júl 2012

No moze ist aj o nedostatok zeleza. Zajdi k lekarke,nech ti vezme krv. Medzitym si obohacuj stravu o zelezo - spenat,maso,brokolica 🙂

habibi78
2. aug 2012

pozor na hellp syndrom....prvym znakom je pocit tlaku na hrudniku a tazkosti s dychanim...

strihalka
2. aug 2012

Muze jit o to, ze se babetko zacina tlacit na tvoje organy,a le taky muze jit o neco jineho...ja mela podezreni na plicni embolii a zacatky byly take ze stizene dychani, navaly tepla zimy a nezvladal jsem chodit nestihala jsem s dechem..., nalsedne aj teplota a potvrzeny maly zanet, hospitalizace v nemocnici...urcite to nepodcenuj a nech te poslu na vysetreni...ja si od te doby pichala fraxiparine proti srazlivosti krve a bylo mi lepe

terina25
2. aug 2012

ja som mala rovnaké problémy.poslali ma na vyšetrenie -robili mi echo srdca . a lekár mal podozrenie na emboliu pľúc.povedal mi,že mám piť veľa tekutín - vraj mám veľmi hustú krv a do papiera mi napísal aj nejaké lieky resp.injekcie,kt. som si mala dať pichať do brucha.papier som potom dala na gynde a tam mi chcela predpísať tie injekcie,ale ja som odmietla.pretože to bolo len podozrenie-sám si lekár nebol dosť istý. takže žiadne injekcie som si nepichala a všetko bolo o.k.a časom mi to prešlo aj samé.ale určite by si mala zájsť k lekárovi.može to byť aj niečo vážne.radšej raz ísť ako potom ľutovať. a ešte aby som nezabudla.ja mám aj skoliozu,takže u mňa to aj od toho mohlo byť,keďže ja mám vysoký stupeň skoliozy,kt. mi tlačí na vnút.orgány 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre