Som v 30. týždni a mám chuť jesť papier

kiarka09042
16. apr 2021

Som 30 tt tehotenstve a mám už druhý mesiac nesmierne chuť jesť papier a vždy po jedle ide to na mna že proste musím si odtrhnúť zo zošita stranu a pojem nesmierne sa branim tomu ale neda sa volala som aj doktorovi zdvihla sestrička a povedala som jej či mi niečo nechýba železo alebo čo ta že výsledky sú dobré netreba brat lieky ja sa bojím aby niečo nebolo bábätku keď ja budem jesť tie papiere vždy po jedle 😭😭😭

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
16. apr 2021

Nie, nič malému nebude... Však hádam neješ papier z cementu...🙄

ankare
16. apr 2021

Toto je veľmi zaujímavé... Kamoška mala v tehotenstve veľkú chuť na hlinu. Ona normálne vonku jedla zem.
Držím palce!

diana999
16. apr 2021

Ty kokos že jaké chute 😂

tncka
16. apr 2021

@kiarka09042 no to mozem byt rada ze som jedla "len" zemiakove placky a puncove rezy🤣🤣

sisa_s
16. apr 2021

Tzv.pica syndrom (citaj pika🙈) sa v tehotenstve vyskytuje bezne, precitaj si o tom na internete, casto to byva chybanim mineralov

tncka
16. apr 2021

@sisa_s nabuduce zatvorku radsej pred slovo🤣som sa pobavila aspon🤣🤣🙈

amelie2017
16. apr 2021

Kamaratkina mama mydlo, jej svagrina uhlie na kurenie. Vymakli ju v kotolni 🙈😂😂 ozaj bud rada, ze len papier 😀

martina1201
16. apr 2021

sisa_s, tncka som sa skoro pod stôl zviezla, trefne načasované príspevky.

tncka
16. apr 2021

@martina1201 co robis o takomto case za stolom?😅

andreatytler
17. apr 2021

Baby... smejem sa az mi slzy tecu a s tou picou to nema chybu.
@kiarka09042. Myslim ze to bude OK... a mozno ak si to dovolis, uz ti to nebude tak behat po rozume... zakazane ovocie najviac chuti.

marianarem
17. apr 2021

@kiarka09042 Ja som ako dieta jedavala papier, este aj na zakladnej skole 🙂 Otec mi vtedy vysvetloval ze v pohode, ale ze sa z toho nenajem, lebo ludske telo nevie rozlozit celulozu. Takze babatku nic nebude, len ma napadlo, ci ti nechyba v strave vlaknina a takto si ju telo pyta 🙂

martina1201
17. apr 2021

@tncka neuveríš ale sedela som na sedačke pred stolom, že si ešte prečítam čo nového na koňovi dám vycikať dieťa aby sa nestala nehoda a pôjdem spať. 😂

mina17
17. apr 2021

vždy lepšie papier ako moja sesternica voňala a jedla ten citra prašok 😂

birika
17. apr 2021

@ankare to mala aj moja mamicka, aj ja...aj som olizovala prstami vyjazdenu ilovitu cestu...v poli

sofiapp
17. apr 2021

@kiarka09042 moja mama jedla štrk a kriedy 😂 a mala aj nejaký deficit.. tuším vápnik?

luckalukas_1
17. apr 2021

moja teta jedla stenu 😂 nozikom zoskrabala kusok zo steny a jedla to 🤷

lucia147852
17. apr 2021

Papier je ešte ok. 🙈 mne chutila guma. A to je jasne že som zjesť nemohla. Tak som chodila nuchat do zeleziarstva. Tam mali ulicku s karickami kde boli gemene kolieska. Muž sa už za mna hanbil. Keď prišiel kočík to bolo radosti. Nuchala som kolieska. Len potom už vysmradli. No čo ti poviem. Samej mi je to spätne smiešne. Ale vtedy som sa nevedela ovládnuť. 🤦🏽‍♀️🙈

tncka
17. apr 2021

@lucia147852 🤣👏👏odpadnem

kiarka09042
autor
17. apr 2021

Ja sa len bojím aby niečo nebolo bábätku lebo za jeden deň zjem 3 strany zošitu 🙈 priateľ je s toho hotový sama mu hovorím že bojím sa to jesť ale neda sa proste aj keď zjem hocičo či sladké či ovocie vždy potom keď dojem mám chuť na to pri prvom synovi som takéto niečo nemala a teraz ? Fu🤐

andreatytler
17. apr 2021

@kiarka09042 A keby si len pozula a potom vyplula? Mozno potrebujes len tu chut papiera mat v ustach. Ako to chuti? Mozno ak prides na to ako to chuti, najdes si nieco podobne ale z potravin...
inac tiez si myslim ze potrebujes tu vlakninu. na internete skoro vsade pise ze je to nedostatok zeleza alebo inych latok ale kedze mas vysledky dobre, tak sa tym netrap.
Podla mna by papier neuskodil babatku ale ak mas silny nedostatok urcitych latok, tak to by mu uskodit mohlo.

pallovas
20. apr 2021

Ahoj...jedenie papiera, hliny, omietky býva často príznakom nedostatku železa, vit b12 alebo kys. Listovej tzv. Anémia alebo chudokrvnosť...dala by som si zobrať krvný obraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre