Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 5 mesiaci a ide mi "prasknúť" brucho

luluamio
28. sep 2012

Tehulky, máte skúsenosť s takýmto niečím, že som už druhý deň pociťovala, ako keby mi išlo "prasknúť" brucho, tak sa mi tlačilo z vnútra po celech ploche a v bruchu krče.. pomaly som sa ani narovnať nemohla, bo pak ešte vačšie kŕče a naťahovanie... na vecko chodim dobre, tým to nebude.. Že by sa mi až tak extrémne naťahovala koža? Dnes mi začal 5. mesiac..

magic08
28. sep 2012

Mna poslednu dobu pobolieva podbrusko, ako ked ti velmi treba cikat a dlho nejdes. Pripisujem to tomu ze drobec mi tlaci na mocovy mechur. Mizno je to aj tvoj pripad

luluamio
autor
28. sep 2012

@magic08 jj magic 🙂 to je nieco ine, ale viem co myslis 🙂 Poznam ten pocit a myslim si, ze vtedy je malinke v podbrusku, mavam to miesto v podrusku aj citlive aj na jemny dotyk 🙂

magic08
28. sep 2012

@luluamio no presne. Tak potom to nemozu byt zastavenr vetry. Ptedsa v tehu je travenie.ine, spomalenr.

luluamio
autor
28. sep 2012

@magic08 trávenie bolo kruté v I. trimestri 🙂 teraz uz pohodička : ))

dejka77
28. sep 2012

@luluamio Ja som nieco take citila hlavne vtedy ked som sa najedla 🙂 , mala som pocit, ze prasknem. Ale trvalo to len kratko, urcite nie pol dna. Asi to bude tym, ze babatko a maternica rastie.

denanika
29. sep 2012

Môže ísť o tvrdnutie bruška, ja som mala podobný problém a ked som to spomenula doktorovi tak mi ohmatal bruško a skončila som v nemocnici na tvrdnutie, bola som na infúžkach a ked to ustálo tak ma poslali domov, užívam magnezko a odpočívam....tiež som myslela že sú to tráviace ťažkosti ale neboli...v každom prípade sa porad zo svojim gynekologom ten to lepšie zhodnotí a možno to nič nieje ale radšej tisíc krát skôr ako raz a neskoro,

koniarova
29. sep 2012

U mňa to bol čisto kozmetický problém, ak teda myslíme obe to isté. 😉 Mala som len veľmi suchú pokožku a pocit, akoby mi mala každú chvíľu prasknúť. Mastila som sa 3x za deň. 😉 😉

veronicka1901
29. sep 2012

Ako pise denanika, moze ist o tvrdnutie bruska a to moze byt nebezpecne pre babo, odporucam navstevu lekara. Ja som mala s tym problem, ale az tak mesiac pred porodom a priznaky sa napadne podobali tvojim 🙂 .

evelin325
29. sep 2012

Keď máš aj kŕče nie je to bohviečo, daj si magnesium phosphoricum, ale utekaj čím skôr k doktorovi.

zabka1124
29. sep 2012

babenky, mne asi tiez tvrdne brusko, ale takto skoro???Mne sa stane, hlavne ked lezim s vystretymi nohami alebo rano, ze sa mi v podbrusku spravi hrca, tvrda ako kamen, sem tam v pravo, vlavo ale casto streda dole,trva len chvilocku, pomasirujem a prejde!!!Myslite ze je to tvrdnutie bruska????!!!Dakujem!!!

luluamio
autor
29. sep 2012

@dejka77 dakujem za postreh, skusim si viacej vsimat, kedy mi to zacina, ci to nebude tym jedlom 🙂

luluamio
autor
29. sep 2012

@denanika jeeemine, hadam nie :/ Ale po dvoch dnoch mi to preslo, tak uvidime.. Ale isto to spomeniem doktorovi. Odjakziva som mala problem s nafukovanim brucha, ked som sa najedla, najma take jedla, ktore nafukuju, a ja som si nikdy nedavala pozor co jem, mozno ked sa mi to spojilo aj s tehu bruskom, tak sa mi viac nafukuje a natahuje ako by malo a brucho testiha..

luluamio
autor
29. sep 2012

@koniarova mne skor robili starosti tie krce 😒

luluamio
autor
29. sep 2012

@veronicka1901 ak sa mi to este zopakuje, tak extremne ako vcera, pojdem k doktorovi radsej skor.

luluamio
autor
29. sep 2012

@evelin325 Dakujem za radu 🙂

magali
29. sep 2012

@luluamio asi by si mala ist k lekarovi.. kolegyna mala podobne pocity a tiez s tym skoncila v nemocnici podobne ako
@denanika .. takze sa radsej spytaj lekara.. snad to nebude nic zle

evelin325
29. sep 2012

@luluamio nemáš za čo, držkaj sa 🙂

luluamio
autor
29. sep 2012

@zabka1124 to je babatko : ))))))))))) Aj ja to mavam a som vzdy stastna, ked pride dole do podbruska a mozem ho vidiet, ako sa tam mrvi a tlaci sa hore 🙂 Aj u mna je to skor vtedy, ked mam vystrete nohy, alebo aj pokrcene, ale najma ked lezim a som napapana 🙂 Tak ho tam netlac , ale skor pohladkaj : )) Ono aj tak za chvilocku pojde prec, do vacsieho bezpecia a pohodlia 🙂

luluamio
autor
29. sep 2012

@magali jj ked sa mi to este zopakuje, hned pojdem, poradnu mam 11. oktobra a doktorovi to poviem, ale dufam, ze uz bude brusko v poriadku 🙂

babysimonn
29. sep 2012

Zabka1124 podla mna je to tvrdnutie bruska, ked mas brusko ako kamen, nemusi byt cele ale staci iba cast bruska, a moze to brusko tvrdnut v pravidelnych intervaloch, stvrdne, uvolni ...a tak, je to tvrdnutie, ja som to mala uz 4 mesiaci a skoncila som na infuziach, a potom sa mi to vratilo mesiac pred porodom, chod k doktorovi, predpise ti magnezium alebo rovno infuzie v nemocnici, ja by som to nepodcenovala,hrozi predcasny porod

zabka1124
30. sep 2012

@luluamio jeeej to by bolo supeerr, keby to bolo babtko!Vcera som to spomenula Dr. a mi hovori, ze citi, ze mam nejake tvrde brusko, tak radsej mi dala hned Magnezium -3x denne a ze sme dost dole, ze dufa , ze sa vytiahneme hore vysisie!Inak vcera sme nasu lasku videli, Dr.nas pomerala a vraj geny sa nezapruu, budeme po rodicoch vysokyy🙂!Sme o 1tt vacsi ako by sme mali byt podla mojej poslednej MS, nohy mame dlhe, cely sme nejaky dlhy, ale rastieme tak ako mame🙂!!
A prvy krat vobec som videla, ze babatku sa cez sono da skontrolovat hlavicka-hemisfery,vau!

zabka1124
30. sep 2012

@babysimonn ja to mavam len dole, pride-odide, raz v pravo, raz v lavo ,raz strede,taka hrca,nie cele brusko. Dr. mi dala magnezium a pomerala nas, sme v poriadku!!!Ale dakujem, budem si davat pozor a keby sa nieco dialo, bezim k Dr.

babysimonn
30. sep 2012

Tak to bude rucka alebo nozicka 🙂

luluamio
autor
3. okt 2012

@babysimonn no ja citim, ako sa mi babo pretaca (ked je v podbrusku a citim, ze mam brusko tvrde) tak preto si myslim, ze je to ok 🙂 je len moc natlacene tesne pod kozou, tak to citime viac a "tvrde" 🙂 taky kopcek 🙂

luluamio
autor
3. okt 2012

@zabka1124 hehe :D aj my tak 🙂 ked som bola v 16tt na ultrazvuku, tak nase male meralo takmer 17cm :D Tiez mame tatina vysokeho : )) Bud bude chlapcek po nom, alebo budeme mat vysoku modelku :D

zankaj
3. okt 2012

@luluamio Ahoj ja som v 6 mesiaci a toto mavam dost casto. Lekarka vravela ze su to zastavene vetry a nech skusim nejake caje alebo jest vela cerealii a keby daco kupit si espumissan.

luluamio
autor
3. okt 2012

@zankaj jj uz som aj ja na to dosla :D kono, aka banalita, vsak? :D Islo ma roztrhnut :D Som par dni po tom sledovala, kedy mi to zacina a bolo to po jedle, najma takom nie moc domacom ;) No a v praci.. vsak vies :D Pak ked som doma a vsak vies :D tak sa mi brusko uvolni, zmensi a zmakne a je zasa vsetko ok 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli