Somv 19. týždni + 2 dni a ešte necítim pohyby

mandyv
26. jan 2023

Ahojte dievčatá, som prvorodička, začal mi 20.tt, no ešte stále necítim nejaké jasné pohyby bábätka. Občas sa mi zdá akoby som pociťovala trošku také hmyrenie, ale ani pri tom si nie som istá či by to malo byť ono. Mali ste to niektorá podobne? Ďakujem

hederamonstera
26. jan 2023

@mandyv ano. Poriadne pohyby som zacala citit az v nejakom 25.tt. Mala som vpredu placentu a som silnejsia.
Teraz mam placentu vzadu, stale som silnejsia a znatelne pohyby som zacala citit tak v 20.tt

ildiko36
26. jan 2023

@mandyv s dcerou cele tehotenstvo som citila 3x pohyby, bolo to prve tehotenstvo a som mala len 54kg, brucho malicke, dieťa na koniec mala 3200g, a po pôrode som mala z novu 49kg

any_soj
26. jan 2023

@mandyv jasné, aj v prvom aj v druhom tehotenstve až okolo 24.tt

lilope
26. jan 2023

@mandyv prvé naozaj identifikovateľné pohyby som začala cítiť až okolo 23. týždňa. Neboj sa, ono to časom príde.

vajanika27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mijunik
26. jan 2023

@mandyv ahoj, ja som zo začiatku cítila, ako keby bublina sa mi v bruchu presúvala. Myslela som, že po fazuli. Ale keď sa to dialo aj mimo nadúvajúcích potravín, napadlo mi, že to možno budú pohyby bábätka. A naozaj to boli oni. 😊

mandyv
autor
27. jan 2023

@hederamonstera ked ja neviem kde mám placentu, možno tiež vpredu, ešte ma len čaká morfo uzv tak sa dozviem, len keď niektoré dievčatá píšu ako už cítia pomaly od 17tt kopanie, mala som obavy

mijunik
27. jan 2023

@mandyv neboj sa, ako prvorodička vraj môžeš cítiť pohyby neskôr, resp. nemáš odkiaľ vedieť, že to, čo cítiš, sú pohyby Tvojho dieťatka. Ja som až okolo dvadsiateho týždňa cítila tie bublinky. Zato ku koncu tehotenstva mi moja slečna v brušku takú do mechúra kopla, že som myslela, že v tej chvíli bude podomnou mokro… 😂😂

malacibulka
28. jan 2023

Tiez placenta vpredu, dllllho som si nebola vobec ista ze co su pohyby a co je travenie. V podstate az v 24 tyzdni som bola taka ze OK o tomto sa neda pochybovat. Vsetky tie veci co som citala - bublinky, rybicky, motyliky, stuchanceky, nic z toho z toho nepopisovalo co som citila ja, preto som to ani dlho nevedela identifikovat. Co som od zaciatku citila, bolo najlepsie prirovnatelne ku buchnatom na brusnu stenu a ku nejakemu zvieratku co sa prevaluje v bruchu - ako ked si macka hlada miesto na pelechu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre