Špinenie v 2.trimestri. Čo si mám o tom myslieť?

tigri
13. nov 2006

Ahojte tehulky! Stavalo sa vam, ze ste trochu spinili aj v 2.trimestri? Mne sa to parkrat stalo v 1.trimestri, este v 13tt ma doktorka vysetrila, vsetko bolo v poriadku, aj kultivacia a teraz koncom 14tt sa mi to opat objavilo. Je to uplne slabulinke, ale aj tak neviem, co si mam o tom mysliet. Prosim poradte, myslela som si, ze sa to stava len pocas prvych 3 mesiacov, takze ma to trochu zaskocilo ☹

junovka
1. aug 2008

co sa tyka toho progesteronu, tak ja som ho brala ked som chcela otehotniet, lebo inak by som vraj neotehotnela.Tak som ho brala a otehotnela som 😉

junovka
2. aug 2008

vlasta23. ako si na tom??? 😕 daj prosim vediet 😉

vlasta23
3. aug 2008

no tedka je to lepsi, co lezim, tak krvaceni prestalo. jinak musim cekat do stredy na UTZ a ve ctvrtek na verdikt doktora, ktery se podiva na vysledky. Kdyz ale krvaceni prestalo, tak to je dobra znamka, ne?

junovka
4. aug 2008

v podstate vlasta, dobre znamenie, drzim palce aby bolo ok 😉 Vies, ja stale tvrdim, ze cele tehu je nevyspitatelne...nikdy nevies cim ta prekvapi mozno o hodinu, tyzden , alebo aj za par minut 😕 🙄 Potom daj vediet ako si dopadla u dokiho 😉

funy
4. aug 2008

vlasta,
to je dobre. ja som min. tyzden spinenie nemala. tak sa tesim, len aby som to nezakrikla.
drzim palce

vlasta23
5. aug 2008

funy a co ty mas za problem?

funy
5. aug 2008

ja prave neviem. ja stale vraciam este. a obcas mam krvavy vytok, al. hnede spinenie. krcok je uplne v poriadku vraj.
neviem.

junovka
5. aug 2008

vlasti, preto som to takto napisala, lebo ja som sama na vlastnej kozi zazila v druhom tehu same krvacanie a to doslova krvacanie, ked sa kazdy mesiac zomna zlialo a to do polovicky tehu.Tak, preto to slovo-nikdy nevies cim ta este tehu prekvapi 😒 😉

Funy, pokial vracanie je este v normalnej pozicii, ze ti nehrozi dehydrataciia, tak je to ok.,.ale co sa tyka toho spinenia, tak by som radila presne to, co Vlaste/vyssie citaj/ 😉

evulinkab
5. aug 2008

Tak jsem tu zase, před pár týdny jsem tu psala, že špiním.Pak byl 14 dní klid a dnes ráno jsem vstala a opět ze mě šel světle hnědý výtok.Docela dost toho bylo a i přes celé dopoledne, tak jsemm šla opět na gyndu celá vystresovaná a v depkách, že už budu za hypochondra.Byl tm ale zastupující doktor mé gynekoložky, takže jsem si tak hrozně nepřipadala.No a jeho verdikt-hodně nízko položená placenta, nasadil mi magnesko, Ascorutin, klidový režim, žádný sex a teď po dovolené se dp práce už nevrátím....
No hlavně že je mimčo zdravé,ale horší je to s mou psychikou.Neustálý strach, depky.

junovka
5. aug 2008

¨TAK TO MA MRZI, EVULINKAB ☹ Hlavne sa drz a tu psychiku....tu velmi dobre poznam v takom stave ☹ 😉 Neboj, bude dobre 😉 Skusaj doma ten lad, ako som uz pisala vyssie.Mne vzdy pomohol 😎

junovka
5. aug 2008

...este som zabudla dodat Evulin.., ze asi priblizne v takom tt som mala tiez ten isty problem s placentou

vlasta23
6. aug 2008

cau Junovka, rady ocenuju a doufam, ze uz zadne prekvapka nebudou. uz mi to leze krkem. Staci, ze jsem nemohla otehotnet. Jen me proste stve, ze se na me porad lepi smula. A tohle neni jedina vec. Snad se ale stesti usmeje. Tedka jsem napsala dotaz do jedne diskuse tady volna porodni babicka, tak mi mozna muj problem blize osvetli. Dnes jsem byla na UTZ a assistentka rekla, ze porad vidi leak-odtok ci odkapavani. Vic rict nechtela. Zitra ale uvidim doktora, tak budu snad vedet vic. jenze oni tady nejsou moc sdelni a na vse rikaji, ze je OK 😒 Dam vedet

junovka
6. aug 2008

Uuuuuplne ta chapem, Vlasta23, ze si z toho nanic 😠 ☹ My sme sa tiez snazili o Nely 2 roky, pokial som konecne ostala tehu a potom prislo vsetko toto, tiez som to necakala, nakolko pri prvom tehu s Timeikou som nemala taketo problemy, az na to, ze v 16 tt mi odumrel jeden plod, nakolko som cakala dvojicky 😒
Co sa tyka toho odtoku, neviem, ale asi mas na mysli hematom, tak ten vznika pri krvacani, je to v podstate zrazena krv, ktora sa vonku dostava ako hnede spinenie-tzv.cistenie sa.Mala som ich niekolko 😖 .Drz sa 😉

vlasta23
8. aug 2008

cau Junovka,
doktor rikal, ze ta dirka je odchlipnuta placenta, uz se to ne dat zpatky, ale pokud to tak zustane, pry muzu donosit do konce tehu. Rikal ale, ze je dost pravdepodobnost, ze budu rodit drive. To nchci a budu se snazit, abych nerodila. Ja nikdy nemela hnede spineni, jen cervene. Uz to ale prestalo. Rikal, ze to je rizikove, ale ze to nemam tak hrozne. musim jen davat pozor a cekat, co to udela. Mimi je ale OK. Pry se mu dari dobre. Na zacatku 16tt ma asi 11cm. jeto dost?

junovka
8. aug 2008

Cau Vlasta,

...mne vtedy tiez nieco podobne povedala, varj separace placenty?? 😕 uz presne neviem.Ale, mne sa to zahojilo 😕 Moj lekar si to tiez myslel, ze budem rodit skor.Dotiahla som to do 38 tt, mozno by to bolo aj presne do terminu, ale teraz je to uz jedno, len mne uz prestali fungovat plac.prietoky a placenta mala 3 stupen dozretia 😒 Je pravda, ze vtomto fungovala aj moja intuicii, lebo primar ma chcel nechat do terminu, ale mne to pripadalo dost cudne na tie problemy co som mala vsetko okolo toho ☹ 😒
Ci je 11 cm dost?, tak to ti zial nepoviem, nakolko vtom sa nevyznam, ale okial je babo OK, tak to neries. 😉 Mne stale vraveli v oboch tehu, ze bdem mat male babo, narodl sa 3150g a 2800g....a nkdy by si nepovedala, ze naozaj bl take malcke 😉 🙂

vlasta23
11. aug 2008

junovka, bolivalo te take v podbrisku? Hrozne me to trapi. take jsem tedka dostala na tri dny krem na kvasinkovou infekci. Snad to neuskodi malemu. Myslim, ze to ale moc nepomaha. Nikdy jsem tohle nemela , az ted v tehotenstvi a to nemam ani sex, to mi rekni...

funy
11. aug 2008

dnes rano som sa zobudila a mala som spinenie. postupne to doteraz zo mna vyslo. nie je to silne. skor si myslim, ze to bolo trosku a postupne to vykvapkalo. farba stredne hneda. 28.08. idem k lekarke, tak uvidim ci sa mi to zopakuje dovtedy.

junovka
11. aug 2008

Vlasta, sem-tram ma to pobolievalo, ale to len preto, ze sa ti maternoca roztahuje a babo rastie 😉 Co sa tyka infekcie, tak ja som pri prvom tehu mala cele tehu same infekcie a to som nemala sex, babatko bolo zdrave, dokonca som 2 dni prenasala a pri Nely, co som mala tieto problemy ako mas ty, tak som nastastie infekciu nemala 😝 😉

Funy, ty sa teraz cistis po cerst.krvacani, kde sa ti utvoril hematom.Proste, musi to vijst vonku 😉 Prikladaj si lad 😉

funy
12. aug 2008

junovka, co je to hematom? mam si prikladat, aj ked uz nespinim? alebo len ak sa mi to znova objavi?

ibi
12. aug 2008

Funy hematom je vlastne modrina, teda krv. zrazenina, vznika pri krvacani, len ju mas vlastne vnutri. Mne zmizol do 3 tyzdnov - lekar to dokaze vidiet na ultrazvuku, dokonca Ti povie v mm aky je hematom velky. Ja som najskor v 13tt krvacala, potom sa vytvoril hematom a uz som len spinila cca take 4 dni az to uplne zmizlo. Ziaden lad som si nedavala, ale vraj to je dobre na zastavenie krvacania. Doteraz este beriem 2x1 Duphaston a 2x1 Ascorutin, ale myslim, ze mi to uz tiez dr v najblizsej poradni vysadi.

vlasta23
12. aug 2008

ja jsem zatim bez spineni. Mam jit v zari na UTZ 2.stupone, tak se pry budou divat na organy. Dela se to stejnym UTZ? Jak poznam , ze maji adekvatni UTZ? Zda se mi, ze maji jen jeden. MUze jeden delat oboji UTZ? Nevite?

andream.
12. aug 2008

ahojky těhulky, já mám taky problé,mám pořád špinění, ted takové žluté a nevím co s tím, doktorka mi dala čípky, ale už je den neberu a mám to pořád, je to normální?

funy
12. aug 2008

vlasta23,
ja idem tiez na taky ultrazvuk, ale to mi povedala lekarka aby som si to niekde vybavila. trva asi hodinu a podrobne pozru ci je mimco v poriadkul stoji to skoro 3000 sk

vlasta23
12. aug 2008

funny-dik,
Andre zlute je pry normalni

junovka
12. aug 2008

funy, ak nespinis, tak si nic neprikladaj 😉

Anream, zlty vytok je normalny 😉

andream.
13. aug 2008

holky díky za rady takže to je v pořádku? a to můžu mít celé těhu?

andream.
13. aug 2008

Vy ste to měli taky?

funy
13. aug 2008

andream, ja vytok nemam. len obcas ak vela chodim, alebo rano ked vstanem mam priesvitny trosku, alebo jemne biely.

funy
13. aug 2008

ibi,
dakujem ti.
ked som bola na pohotovosti asi v 13 tt, pretoze som spinila, tak len tam spomenula ked mi robila ultrazvuk, ze tam mam nejaku zrazeninku, ale ze to nic nie je, ze to nevadi, tak asi to tam mam ten hematom.

vlasta23
13. aug 2008

zluty muze byt take z vitaminu b pokud beres. z hematomu neni zluty, ale spise hnedy, ze junovko? 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre