Špinenie v 2.trimestri. Čo si mám o tom myslieť?

tigri
13. nov 2006

Ahojte tehulky! Stavalo sa vam, ze ste trochu spinili aj v 2.trimestri? Mne sa to parkrat stalo v 1.trimestri, este v 13tt ma doktorka vysetrila, vsetko bolo v poriadku, aj kultivacia a teraz koncom 14tt sa mi to opat objavilo. Je to uplne slabulinke, ale aj tak neviem, co si mam o tom mysliet. Prosim poradte, myslela som si, ze sa to stava len pocas prvych 3 mesiacov, takze ma to trochu zaskocilo ☹

andream.
13. aug 2008

ahoj vlasto 23, já beru vitamíny mamavit, má v tom být vše, takže je to normální???

junovka
13. aug 2008

vlasta23, presne tak 😎 😉

Anream, podla mna urcite je to normalne, nakolko je to sposobene hormonom v tehu.Ale, aby si mala dusu na pokoji, tak zajdi na gyndu, aby ti urobil vyter.A este sa ta opytam, ten vytok zapacha a svrbi ta ?Ak ano, tak potom sa podla mojej mudrej knihy jedna o infekciu, preto radsej chod na gyndu 😉

andream.
14. aug 2008

AHOJ JUNOVKA, NE V.BEC NIC, JEN MÁM ŽLUTÝ VÝTOK, kdybych to neviděla na intimce tak o tom ani nevím. Ted po čípkách je slabší, ale pořád je, nezápáchá a ani nesvědí vůbec nic, jen tam je. tak co myslíš ty?

junovka
14. aug 2008

pokial si doteraz , alebo pred par dnami brala nejake cipky, tak si myslim, ze to bude z nich.....podla mna je to normalne 😉

andream.
14. aug 2008

to sem ráda, každej z holek mi říká že je to normální, to sem ráda že i ty s tím souhlasíš, ty si něco takového měla? prý to budu mít až do konce těhu.

junovka
14. aug 2008

v podstate aj ano 😉

andream.
15. aug 2008

a co si teda měla ty? junovka?

janajanajana
15. aug 2008

A zlty moze byt cisto len z vit. B, alebo aj z inych? Ja beriem Ascorutin a vit. E a tiez mam zlty a neviem co si o tom mam mysliet.

junovka
15. aug 2008

pre mna Andream, zlty vytok nebol podstatny 😎 , mna zaujimalo moje cerstve krvacanie a spinenie 😔

Janajanajana, ako som uz uviedla vyssie 😒

andream.
16. aug 2008

aha takže můžu být v klidu?

junovka
16. aug 2008

uhm 😉 😒 ....ale skus si precitat v teme Mykoza v tehotenstve, tam som nieco popisala 😉

andream.
17. aug 2008

ok přečtu si to

janajanajana
17. aug 2008

Andream, ja mam zlty vytok, ale zacal byt aj sfarbeny do hneda, tiez ma nic nepali, nesvrbi a lekar usudil, ze ide o kvasinkovu infekciu (mykozu). RAdsej informuj lekara

andream.
18. aug 2008

ahoj a co ti na to dal? mě dává čípky a pořád to nepomáhá.

janajanajana
18. aug 2008

No tak mne dal cipky Candibene, ale tie som nevzala, kedze sa odporucaju az po 1. trimestri, a dnes mi lekar predpisal Gynozal, ten sa vraj moze. No je to zvlastne, ale ja nemam ani palenie, svrbenie, akurat ten vytok, aj to dnes a vcera ho mam pomenej. Stale vaham, ci to vziat 😖 . som len v 8tt.
Andream, zacala si s liecbou uz v 1.trimestri?

vlasta23
18. aug 2008

hele holky, ja to svinstvo mela tedka taky. me prasky take moc nezabraly a navic me masticka hrozne palila a svedila. Kdyz jsem ale dobrala, tak to stejne nepomohlo a vratilo se to. Mam na to jinou masticku, ktera pomaha, ale jak jsem tehotna, nevim, jestli to muzu brat. Asi moc nechci , je to casto na steroidove bazi, tak nechci malemu ublizit. Tak jsem ale prisla na neco jineho hahaha. Nacetla jsem, ze je dobre prstem vtirat acidofilni mleko, ale nesmi tam byt cukr! Nebo take acidofilni yogurt s kulturami bez cukru. Ja pouzila to mliko a vite, ze to zabralo? Skoro okamzite, za tri dny. Pak se to ma teka pit na udrzeni. Tak to zkuste. Neni to nic moc, studi to, ale zabira, aspon u me a u tech, co me to poradili!

vlasta23
18. aug 2008

janajanajana
s tim vitaminem E to neprehanej. Nepsalas, jestli jsi tehule, ale pokud jsi to s tim okamzite prestan. Muzes ublizit malemu. Velke davky (respektive 100% denni davky pro dospeleho) se v tehu nesmi. Jen polovicni!!! Zpusobuje vyvojove vady. Tak snad si to prectes. Jinak zluty vytok je vetsinou normalni a po becku to je skoro pravidlo, take nekdy po zvysenych davkach C

vlasta23
18. aug 2008

Junovka- asi potrebuju poradit. Nevim, jestli budes vedet, mozna jo. Na leve strane , vedle "ochlupeneho ctverecku" se mi udelala bolestiva boulicka. Nevis, co to muze byt? Nechci se vsim bezet k doktorovi

janajanajana
18. aug 2008

Vlasta 23, o vit. E som nikde necitala, zeby bol nebezpecny, akurat som nasla na nete, ze odporucana davka pre tehotne je 10mg, co je rovnake ako pre dospelych. Vit. E je prevencia proti potratom, nepomylila si si to nahodou s vit. A?

junovka
18. aug 2008

co sa tyka vit.B, tak ja som brala v prvom tehu a to az dokonca 2x 1 a to 400 mg 🙂

Vlasta, tak bohuzial to neviem, co to je.Radsej by som sla k dokimu, nakolko nevies, ci to nebude mat daco spolocne s tehu 😕 Neviem 😔

vlasta23
18. aug 2008

tak dik junovka, zajdu tam. Hadala bych, ze to vypada jako krecova zila.... Ale tam????
janajana ja to vazne o tom E cetla, stejne jako o A a D. MOzna to nepisou vsude nebo mozna to neni uplne presne, ale urcite bych to neriskovala

vlasta23
18. aug 2008

janajana
zkopirovala jsem ti stranku, kde pisou o vit. E Ty budes ale vpoho. 10mg je OK. Ale vic asi ne. Tady je pro dospele ve vitaminech mnohem vice, i 400 mg. Vetsinou se to ale uvadi v IU.

andream.
18. aug 2008

jo měla sem to hned od začátku, a ted sem v 16.týdnu a mám to pořád, nevím zítra jdu k doktorce kvůli tomu tak uvidíme, ozvu se. jo?

janajanajana
18. aug 2008

Andream a co za cipky si doteraz brala? Brala si ich kvoli tomu vytoku?

vlasta23
18. aug 2008

janajana Tak koukam, ze ten odkaz se nezkopiroval, zzkusim to jeste jednou http://www.dailymail.co.uk/health/article-39020...

janajanajana
19. aug 2008

Vdaka Vlasta23, mne ten vit. E predpisala lekarka ako prevenciu potratu, ked som zacala mat vytok, no hned ako mi iny lekar vyvratil, zeby mi hrozil potrat, tak som s nim prestala, tak snad to bude OK. 😉

andream.
19. aug 2008

ahoj janajanajana jo brala sem je kvůli výtoku, adnes mi udělala výtěr a zítra jdu na kontrolu, ale dnes je mi hrozně špatně od žaludku.

janajanajana
19. aug 2008

Andream, tak daj potom vediet, som zvedava, mne lekar vobec ziaden vyter nerobil, hned len naordinoval lieky. ☹

andream.
21. aug 2008

jasný nu mě řekla aby mě je nedávala zbytečně další a další tak udělala výtěr aby věděla co by mi pomohlo už

andream.
21. aug 2008

a ty si to měla taky a jak dlouho?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre