Tupá bolesť v pravej časti podbruška

marlen_ka87
23. okt 2017

Ahojte,

mám 21tt a dnes idem na kontrolu k doktorke a už 2 deň cítim taku v pozadí mierne tupu (sem tam bodavu) bolest v pravej casti podbruška. Mali ste to niektorá, neviete o čo môže ísť?

Dnes sa určite dozviem, ale som z toho dosť nervózna...

Prejavuje sa mi to hlavne pri chôdzi dlhšej ako 10min, keď som kľude tak to vôbec nebolí (dúfam že to nie je nejaký blbý slepák..😒)

ďakujem
Marlen

cakamebabo
23. okt 2017

Ahoj ja som to mala tiez....tiez som stresovala ze slepak 😌utekala som k lekarke vsetko bolo ok..vraj tu bolest sposobuje rast maternice,ale urcite skoc dnes k lelarke ,budes kludna ze je vsetko ok🤗

marlen_ka87
autor
23. okt 2017

@cakamebabo uf to si ma celkom potešila..aj keď sme každá iná a môže to byť samozrejme kadečo ine ale je to dosť neprijemne nevediet co sa deje. a ako dlho ta to bolelo? pretoze fakt je to divny pocit :(

kratucka
23. okt 2017

ak ťa to bolí a nemáš vôbec z toho dobrý pocit, bolo by najlepšie, ak by si si k lekárke zašla ešte dne, predsa to v pohode stíhaš. načo čakať a budeš mať aspoň istotu, či sa niečo deje alebo nie

marlen_ka87
autor
23. okt 2017

@kratucka dnes mam dalsi skrining takze sa na to opytam ale je mi divne ze uz treti den po sebe a hlavne pri chodzi..ako vsetci pisu o roztahovani maternice tak snad to bude ono 🙂

mirola
23. okt 2017

@marlen_ka87 potom napis co to bolo, kazda info dobra :D

marlen_ka87
autor
23. okt 2017

@mirola dufam nezabudnem😂 budem na to mysliet

janinamojka
23. okt 2017

@marlen_ka87 aj ja mavam bolesti..niekedy mensie inokedy vacsie..minule ma tak pichalo do spodu brucha ze koniec..a potom ustupilo..magnezko si davam..lekarovi to treba potom.povedat ale hlavne oddychuj vela..

katus226
23. okt 2017

podla popisu tipujem tiez roztahovanie maternice. ak nie, moze to byt aj nieco od chrbtice

mirola
23. okt 2017

@marlen_ka87 no lebo mna este len tie tvoje tyzdne cakaju a je des ako sa sledujem a vsetko riesim...
uz sa na mne smeju... s kazdym tyzdnom nieco nove aj ked je vsetko v poriadku :D
dakujem

lsimo
23. okt 2017

men sa to tiež stávalo , tiež to nič nebolo ale tak treba ísť či to náhodou nie je slepák. ako si vlastne dopadla?

nikaeli
23. okt 2017

@marlen_ka87 Mna takto bolelo brusko, cele podbrusko asi 2 tyzdne dozadu. Nevedela som, ci vajecniky, ci mechur, ci slepak a nahanalo mi to strach, lebo som citila bolest nie iba po namahe, ale aj v klude. Po par dnoch som dosla k zaveru, ze sa drobec vrti, pretoze par dni predtym mi na sone povedali, ze lezi priecne a mna dost boleli aj bedra.. Asi po tyzdni to ustalo a ja som uz citila babo inak, kopkalo na inych miestach. Dnes sme boli zas na uzv a drobec je uz hlavkou dole 😉 takze u mna to bolo urcite jeho presuvanim.

Boli ta to aj pri zatlaceni na to miesto? Napr.ked si zatlacis na vajecnik, boli ta? Inak vraj slepak tehulky citia najprv okolo pupka a bolest nepr

marlen_ka87
autor
24. okt 2017

@mirola ahojky, tak nakoniec sa fakt jedna o rozathovanie maternice tak ked ma to bude boliet mam sa setrit

marlen_ka87
autor
24. okt 2017

@lsimo nakoniec ta maternica..ale trošku ma to stve lebo chodim pravidelne na pilates a jogu tak teraz neviem ci mam vynechat :( ach jaj

marlen_ka87
autor
24. okt 2017

@nikaeli ahoj, nie práveže ma to vôbec neboli keď si na to zatlačím. Väčšinou pri dlhšej (a asi namáhavej) chôdzi

marlen_ka87
autor
24. okt 2017

inak baby tiež Vás tak niekedy bolí kostrč?? ja sa niekedy bojím si aj sadnúť ako to bolí..to je vraj zase roztahovaním panvy..jajaj :D

nikaeli
24. okt 2017

@marlen_ka87 mohlo by to byt kludne tym, ze sa roztahuje panva, ak citis aj kostrc. Zalezi aj ako ja babo velke, kolko mas vody, kde a ako je ulozene. Nezmenila sa ti chodza? Mne ked lezal drobec priecne a citila som tie bolesti, chodila som pomalsie a viac "tarbavo", kolisavo. Teraz sa presunul hlavkou dole, uz necitim tie tlaky a aj sa mi lepsie chodi.
A este ku kostrci - prve babo som mala usadene vzadu dole, doslova sedela v tureckom sede a kopirovala chrbticou moju chrbticu - nemohla som obsediet, ako ma bolela kostrc, cesta autom bola utrpenim, stacilo aj 20min na navstevu a musela som spustat operadlo takmer do lahu. Spominam, ze sme boli v divadle a ja som druhe dejstvo stala vedla na schodoch.
Teraz mam babo hore vpredu a zatial to zvladam, ale po dlhsom sedeni (vecer pri filme), mi uz nie je moc pohodlne..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre