Užívali ste niektorá Progesteron v 2. trimestri?

mongi2010
3. apr 2020

Užívali ste niektorá progesteron v 2 trimestri? Mate nejaké skúsenosti? Nespôsobuje nejaké vedľajšie účinky?

iluviel
3. apr 2020

Ja užívam a budem ho brať až do 34tt 🙂 Nemám žiadne vedľajšie účinky, som práveže šťastná že ho mám.

mongi2010
autor
3. apr 2020

@iluviel a mala si nejaké ťažkosti?

iluviel
3. apr 2020

@mongi2010 nie ale prve dieta sa mi narodilo predcasne a progesteron je prevencia proti predcasnemu porodu 🙂 Takze super ja som velmi rada.

mongi2010
autor
3. apr 2020

@iluviel ďakujem za odpoveď 🙂 ja som teraz v 17 TT a mam nižšie placentu a som zakrvacala tak doktorka mi ho tiež predpísala

iluviel
3. apr 2020

@mongi2010 neboj nic, progesteron ti urcite neublizi. Moja kamaratka cakala dvojicky, v 22tt sa zacala otvarat, skratil sa jej velmi krcok, uz ju pripravovali na najhorsie. Potom si ona sama nacitala studie a nasadila si progesteron a vynosila obe deticky krasne do 38tt. Po progesterone sa jej krcok pekne zavrel nazad. Ten hormon je dar <3

mongi2010
autor
3. apr 2020

@iluviel ďakujem za podporu a prajem veľa zdravia 🍀🙂

iluviel
3. apr 2020

@mongi2010 za malo, aj ja tebe prajem vela zdravia a uz ziadne problemy 🙂

olivia1425
3. apr 2020

@mongi2010 ano aj v 3tom .nic to neuskodi

denullllka
3. apr 2020

@mongi2010 ja užívam Progestanelle 200mg vkladám si tablety, predtým som mala duphaston. Som v 16tt 🙂 a dal mi to na tri mesiace.

mongi2010
autor
4. apr 2020

@denullllka a s akého dôvodu? 🙂

denullllka
4. apr 2020

@mongi2010 zo začiatku som mala hematóm tak som brala Duphaston a na poslednej kontrole mi zmenil na Progestanelle lebo som mala spinenie a občas som zakrvacala, tak skrz toho.

mongi2010
autor
4. apr 2020

@denullllka ďakujem za odpoveď 🙂 a pomohlo proti krvácaniu?

denullllka
4. apr 2020

@mongi2010 vieš čo na spinenie mi to pomohlo, ale po 10 dňoch užívania som opäť zakrvacala jedno - denne, ale prešlo to, takze ja neviem, sestrička povedala že to môžem mat oslabenú stenu vaginy 😄🙈 a ty prečo uzivas ?

barboraamatejko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denullllka
4. apr 2020

@barboraamatejko a kúpete sa, alebo sprchujete len? Lebo ja by som si už aj vaňu napustila ale neviem či môžem.. 🤷🏽‍♀️

maca2017
4. apr 2020

@barboraamatejko Progesteron sa v tehotenstve pri skracovani krcku vklada iba do posvy...Brala som od 16tt do 36tt.

iluviel
4. apr 2020

@denullllka ja som sa v oboch tehu LEN sprchovala aby som si vodou neovplyvnovala mikrofloru v posve. Cize umyvanie len zvonku. Potom nehrozi ani vyplavenie progesteronovej kapsule 🙂

denullllka
4. apr 2020

@iluviel ďakujem, hej aj ja sa len sprchujem preistotu.. ale kúpeľ by som si už veľmi rada dopriala, ale vydržím 🙂

mongi2010
autor
7. apr 2020

Žienky a keď ste si vkladali progesteron tak mali ste z neho nejaký vytok?

denullllka
7. apr 2020

@mongi2010 no ja mám pravidelne

mongi2010
autor
7. apr 2020

@denullllka a máš ho aj nejaký sfarbený? Prepáč ze sa pýtam také otázky ale ja už som z toho na nervy 😁

iluviel
7. apr 2020

@mongi2010 no tak ten progesteron samozrejme vyteka takze v tomto zmysle ano, ale inak nemavam. Ale to u mna uzko suvisi so stravovanim. Musim si strazit prijem cukru, inak mam okamzite zltkasty vytok. Ako keby sa telo zbavovalo prebytocneho cukru cez tu posvovu sliznicu.... a potom sa tam samozrejme lahko chyti aj mykoza, co v tehu asi nikto nechce. Takze nemam kym to strazim.

barboraamatejko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maca2017
9. apr 2020

@barboraamatejko Veru nie....

daniela87sk
26. apr 2020

@maca2017 tiež som brala najskôr vaginálne ale dostala som mykozu tak kým som si ju liečila dr mi kázal užívať orálne. Brala som ho na skracovanie a otváranie krčka.

sssimikkk
14. feb 2021

Ahojte, prosim vas, mozno mi budete vediet pomoct.. minule tehu ktore v decembri skoncilo MA mi zastupujuca dr dala progesteron, kvoli hematomu.. moj dr, ktoremu verim na 1000% mi neskor povedal, ze to bolo dvojca ktore sa prestalo vyvijat. Moja otazka znie - mam ten progesteron este doma, na vysetreni som este nebola, myslite ze je blbost ho zacat brat "preventivne"? Je to nieco, co by mi eventuelne mohlo uskodit ak by sa neskor ukazalo ze by som ho nepotrebovala? Mozno ma ukrizujete za blbu otazku, ale ja fakt netusim ako toto funguje 🙈

achjajcoto
13. máj 2021

@iluviel chcela by som sa opýtať, do 34tt sa myslí do ukončeného? A kedy si potom porodila keď si ho vysadila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre