Užívanie magnézia

vinejka6
21. nov 2018

Ahojte. Užívala niektorá z vás magnézium bez toho, aby vám ho predpísal lekár? Skôr preventívne.
Dakujem 🙂

pininka
21. nov 2018

Áno,musela som lebo som mala strašne kŕče v nohach

besnavila
21. nov 2018

Ja magnézium beriem od 2. mesiaca tehu preventívne..lebo patrím k tým, ktore majú problém s predčasným otváraním krcku maternice..ja to mám v rodine..je to dobré proti kŕčom, predčasným kontrakciam a teda proti otvaraniu krčku či na energiu...preventívne tým nič nepokazís...športovci ho berú v bežnom režime na kila, čiže nie je sa čoho báť...ja ho beriem veľmi veľa a už som v 35 t..čiže pohodička...

vinejka6
autor
21. nov 2018

Ďakujem dievčatá
A aké beriete a aké dávkovanie vlastne?

seva22
21. nov 2018

Ja som zacala na odporucanie gyne brat jednu 500mg denne od 4mesiaca lebo som mavala bolesti pri roztahovani maternice,teraz som kojiec 6.mesiaca a beriem tiez na osporucanie gyne 3x denne jednu 500mg kvoli tvrdnutiu bruska...a nemusis hoat na predpis,mne ho len gyne kazala si kupit (idealne magne B6)

malinajahoda
21. nov 2018

@vinejka6 malá som kŕče v lýtkach. Takže som užívala 2 tabletky denne Magnerot. Dr mi povedal, že môžem, keď som mu povedala aký mám problém. Povedal, že aj 3 tabletky by nebol problém.

vinejka6
autor
22. nov 2018

@malinajahoda ďakujem za info 😉

vinejka6
autor
22. nov 2018

@seva22 ďakujem 😉

seva22
22. nov 2018

@vinejka6 este som ti chcela povedat ze gyne mi na zaciatku vravela ze vobec nemusim brat tu 1tbl denne,mozem to kludne nahradit mineralkou magneziou,jedna denne uplne pokryje potreby babatka,a ze sa ovela lepsie vstrebava ako tabletky,ak aamozrejme nie je dovod brat toho magnezia viac

vinejka6
autor
22. nov 2018

@seva22 naozaj? tak to je super, že postačí aj minerálka.. 🙂
ďakujem pekne za radu.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre