V ktorom týždni ste si robili odliatok tehotenského bruška?

motogirl699
22. aug 2022

Ahojte maminky, robili ste si odliatok tehotenského bruška? Ak áno, v akom týždni?
Používali ste sadu na to určenú, alebo obyčajnú sadru?
Ďakujem za pomoc a rady 😉

mandzula
22. aug 2022

Nie, nerobila, nepotrebujem mať spomienky na "kotlík". Živá spomienka mi už 15 rokov behá po dome.🙂

majki_ki
22. aug 2022

@motogirl699 mňa by inak zaujímalo, že kde sa to potom skladuje, neviem si to nejako reálne predstaviť mať vystavené :D

diaalex
22. aug 2022

@motogirl699 nerobila, načo? Mám fotky z tehu fotenia 🙂 kde to ako chceš skladovať?

domka222
22. aug 2022

@diaalex možno bude používať miesto misky 😂
@motogirl699 ako nič v zlom, ale ozaj, kde si to chceš potom vystaviť?

xena0
22. aug 2022

Nerobila som si ho, nevidím význam v Tom:D

babovka2321
22. aug 2022

Na tehotenstvo by som najradsej zabudla, nepotrebujem pamiatky este aj na to, aka som bola velka. Radsej pockaj a urob odliatky noziciek ruciciek. Ved taky odliatok brucha je uplne smiesny, nic v zlom 🤭

moonlight1210
22. aug 2022

@majki_ki Videla som to realne vystavene. Tusim v chodbe to bolo. Alebo v obyvacke, uz neviem.

Bolo to robene ku koncu tehotenstva. Takze naozaj velka plastika na stenu. Chvilu mi trvalo, nez mi doslo, na co sa pozeram.
Ale oni to mali odlievane u nejakeho umelca, takze to mali aj s rukami drziacimi brusko a tusim margaretu. Tym to vyzeralo tak viac umeleckejsie.

Na moj vkus to ale stale vyzeralo zvlastne, ked som si uvedomovala, ze to nie je len tak umelecka plastika, ale konkretne telo panej domu. Prinutilo ma to zamysliet sa nad tym, ze ako dieta by som toto vidala na stene doma. S vedomim, co to je. Ze to je telo mojej tehotnej matky, ked ma cakala. A necitila som sa pri tej predstave dobre.
Tak nejak pre mna toto este patri do intimnej sfery medzi manzelmi.
V podstate viem, ze podobne by reagovali nasi pubertiaci.

Za mna toto uz nie.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ildiko36
22. aug 2022

@motogirl699 obycajnu sadru 2dni pred pôrodom

majki_ki
22. aug 2022

@moonlight1210 ja sa teda k tomu neviem vyjadriť, ale príde mi to ako absolútna zbytočnosť a lapač prachu, neviem si to naozaj reálne predstaviť, že by som to mala mať vystavené

athom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nnnuuunnn
22. aug 2022

Do pivnice ako spomienka pozrieť sa o 10 rokov, rozlúčiť sa s bruškom a vyhodiť 😀

motogirl699
autor
22. aug 2022

Som v 35. týždni a bruško mám relatívne malé.. a možno sme teda divní, ale nám sa niečo takéto páči a na celé tehotenstvo nemám absolútne žiadnu zlú spomienku

moonlight1210
22. aug 2022

@motogirl699 no mozno, keby to bolo takto abstraktne, tak by to slo.
U nich to ale bolo take, konkretne.

macikovaiveta
22. aug 2022

@motogirl699 to má aký význam ??????🤣

zuzana9393
22. aug 2022

Kazdemu sa samozrejme nieco paci, ale toto mi prode desne 😄 ludia to prehanaju. Ja som mala dost ked sa ma svokra zhrozene spytala, akoto, ze sme neboli na tehotenskom foteni? Akoby to bolo povinne 🤣 silou mocou nam to chcela nanutit.

srferreira
22. aug 2022

Ja neviem co nevymyslia uz aby vylakali od ludi peniaze. Ako realne si predstav ze si zavesis na stenu odliatok vtaka tvojho muza, vsak aj on splodil. Brusko alebo penis co tam toho 🤷‍♀️ Za mna toto nieeee. Este odliatok rucicky alebo nozky babatka pochopim. Ale tehotenske brucho?? 🤦🏻‍♀️ Radsej si najdite fotografa co vam urobi krasne tehotenske fotky.

motogirl699
autor
22. aug 2022

@srferreira to si potom môžem spraviť odliatok aj svojho rozkroku, podľa toho ako rozmýšľaš. Podľa mňa je brucho a pohlavné orgány dosť veľký rozdiel. Lákať od ľudí peniaze? Čím? Či si kúpiš sadu na odliatok brucha alebo ručičiek a nožičiek je podľa mňa úplne to isté a nie je to položka za niekoľko sto €.. mne napríklad tehotenské fotenie prídu vyhodené peniaze, nakoľko si aj sami počas tehotenstva vieme spraviť niekoľko krásnych fotiek

0silvia0
22. aug 2022

@motogirl699 mas tu starsie diskusie, pozri skor tam. K zmysluplnosti odliatkov tehotenskych bruch sa vyjadrovat nejdem

janulka1802
22. aug 2022

@motogirl699 ja som to síce nemala, ani nechcela, len foto mám, ale ak sa Ti to páči, urob si to skor teraz s menším bruškom to bude krajšie a nevšímaj si tie reakcie. To je niečo hrozné.

janulka1802
22. aug 2022

@srferreira teda, riadne si to prehnala. Prirovnať brucho k mužskému prirodzeniu???

srferreira
22. aug 2022

@motogirl699 tak fotky su urcite lepsia pamiatka ako vycapene tehotenske brusko na stene. Ci uz si sama tie fotky urobis alebo fotograf. Tu som vygooglila https://radostjevolba.wordpress.com/2018/10/03/.... Inak som rada, ze moja matka takto nerozmyslala a neboli vsieliake capiny co by zeny od vymyslu sveta zakomponovali do tehotenstva.

sense
22. aug 2022

V 37tt, mala som takú sadu.... Ak da ti to páči kľudne si sprav, blbé komentáre si nepripúšťajú....

janka1011
22. aug 2022

@motogirl699 načo ti to bude????

tehotna40
22. aug 2022

Ahoj, ja som nerobila, práve z toho dôvodu ze kde to dám, vystavím? Ale známa si robila v 32tt, mala už 2 detičky (6,7r) a tie jej to pomalovali, malá to má v detskej izbe vystavené.

dada0902
22. aug 2022

to co si pridala je pekne ale to co je pridané v ďalšom komente v linku je otrasné niekedy je predstava taka a výsledok iný

motogirl699
autor
22. aug 2022

@dada0902 to čo som pridala je myslím fajn aj v tom, že sa tam dajú prípadné nedokonalosti upraviť..
To čo je pridané v komente v linku je hlavne vidno, že si to robila sama

elizabet173
22. aug 2022

@motogirl699 bože, toto nie. To je posledné, čo by som doma chcela mať, ale tak keď sa ti to páči...

elizabet173
22. aug 2022

@autorka píšeš, že nemáš na tehotenstvo jedinú spomienku, veď tvoje dieťa bude tou spomienkou. A ešte ma napadlo, že ak je žena tehotná päť krát, či nepotrebuje potom na to zvlášť miestnosť

lalala94
22. aug 2022

@zuzana9393 inak ale tehotenské fotenie je fajn. Ja som si až po pôrode uvedomila, že moje jediné fotky s bruchom sú len z toho tehotenského fotenia z 36tt., keďže som nikdy nebola fanúšička selfie a nefotila som sa sama každý týždeň o zrkadlo. 😀 Ja by som ani nemala fotku z tehotenstva nebyť toho fotenia. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre