Váha v 19. týždni

deboraaa
3. júl 2015

Ahojte 🙂 chcela by som sa informovať som v 19 týždni a vážim 67 kg podľa mňa je to veľa a stále priberám. Približne som pribrala asi 8- 10 kg. Pred 2 rokmi som vážila 50 kg potom som trocha pribrala. Ako ide rýchlo váha dole po pôrode znova chcem vážiť 50 kg a chcem byť štíhla bojím sa že mi to bude trvať dlho. Ako ste na tom vy ? Dakujem 🙂

vergilius
3. júl 2015

neboj, pri dietatku vsetko pojde dole. moja vaha pred otehotnenim, 62, pribrala som skoro na 90. hned po porode do dvoch dni islo 10 kg dole - vela vody som zadrziavala. potom pri babatku som nemala cas zastavit sa a skoncila som na 55kg.

sorciera24
3. júl 2015

@deboraaa 1.tehotenstvo...pov. vaha...53kg....pribrala som 10kg.....8kg som nechala v porodnici.....a do 6tich tyzdnov som bola na povodnej....potom som ale schudla dalsie 3...cize 50........
2.tehu (po 5rokoch)....opat pov. vaha 53kg...pribrala som 13kg ...teda 66kg.....po 6tich tyzdnoch...oapt povodna vaha 53.....a za dalsie 2 mesaice dole dlasich 5kg...cize momentalne 48kg a maly uz ma 8mes. a nemozem pribrat nazad.... 😒 mozno sa ti to zda, ze waaau.....vobec nie..ak budes mat deti ako ja, kt. nonstop place.....naozaj nonstop...den/noc....vkuse som doteraz 2 hodiny nespala.....do toho kojim...tak vaha pojde rapidne dole.......uprimne, radsej by som mala 60kg a vyspala sa....

dai
3. júl 2015

@deboraaa asi je to velmi individualne... fakt je ze teraz si veru fakt dost pribrala , cize treba papat zdravo, nie za dvoch etc...
u mna prve tehotenstvo som zacinala s 56kg, pribrala 8 kg, z porodnice som prisla na 52kg - mala bola velmi narocna - do 2och mesiacov som vazila asi 47... potom sa to nejak znormalnilo...
2he tehotenstvo som opaet zacinala na 56kg, pribrala skoro 20kg, neschudla ani gram pri porode - az po tvrdej zmene zivotospravy som sa dostala opaet na tych 52kg ( zmena stravy plus cvicenie... a to som kojila, mala 2 aktivne deti etc.. ... )

ludmilaka
3. júl 2015

@deboraaa Ahojko, neboj sa. Ja som aj napriek každodennému plávaniu a 4 hodinách pešej chôdza denne pribrala 28 kg. Po pôrode do 8 mesiacov som mala dole 35 kg., svaly na rukách a 6 tehliček na totálne plochom bruchu. Bez cvičenia, len vďaka bábu 🙂

ludmilaka
3. júl 2015

@sorciera24 Sme na tom rovnako, okolie si myslí, že mám anorexiu...ale naozaj pri takýchto dietkach je to boj o život...náš život...

gapre
3. júl 2015

Ja som mala do 25t 25 kilo hore.Za cele tehotenstvo som pribrala 35 kilo.Mozno by som pribrala aj viac ,ale lekari mi uz nadavali,ze to nieje mozne 😕 Tak som sa trosku krotila 🙂 .V porodnici ostalo 15 kilo.Popri kojeni som pribrala 3 kila.Teraz po roku a pol od porodu sa pomaly dostavam na svoju vahu.Hlavne cvicenim a menej jem.Niekomu to ide lahko a niekomu ako mne tazko 🙂 .Staci ked sa nebudes prejedat a jest za dvoch,ale zdravo sa stravovat.

sandey
3. júl 2015

Ja pri prvom tehu povodna vaha 76 kg - pribrala som 9kg, ale po porode som bola na svojej vahe a prvy rok som schudla pri dietati na 72 kg. Teraz v druhom tehu - som iba v 12 tt a zatial som schudla 3kg (z 80kg na 77kg)

bonaqa2013
3. júl 2015

ono je to asi aj geneticky dané. Prvé tehu som začínala s váhou 51 kg. Deti mám 4. rodila som v roku 1995, 2006, 2008, 2010. po každom tehu som prišla na pôvodnú váhu. pri tehu som pribrala 16, 11, 13 a 10 kg. V súčasnosti vážim 52 kg, meriam 167 cm, narobím sa ako jedno hovado okolo detí. Všetky deti som kojila - a myslím že pri tom som schudla najviac. Takže odporúčam kojiť a pozor na sladkosti a sladké vody.

sorciera24
3. júl 2015

@ludmilaka presne, asi tak.....a tie reci, ze co nejem?...a ja pri tom jem vsetko za radom...slanina, sladkosti...vsetko mozem....a vaha stoji...alebo ide dole....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre