Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Veľmi tažko sa mi dýcha

myawilkinson
24. jún 2014

ma stym niekto tazkosti tiez? ci lezim ci stojim ci sedim mam pocit ako by mi niekto stal na hrudi tazko sa nadychnem a aj vydychnem az sa mi zacne tocit hlava...ale vacsinou to mavam od rana tak do obeda potom trosku lepsie a potom zas ked idem zaspavat. mate na to nieco ucinne ? kedze kvapky do nosa mi asi nepomozu a ani by som ich nemala...

myawilkinson
autor
24. jún 2014

ja len ci nemam astmu alebo co... ci to je z tehotenstva ak ano co stym robiite ..dakujem

klincek
24. jún 2014

@myawilkinson ak si tehotna a toto sa ti stava, ries to cim skor s lekarom. stava sa to vo vyssich stadiach tehotenstva, ale nemalo by to byt extremne (teda pocit, ze sa zadusis).

myawilkinson
autor
24. jún 2014

ja som iba v 15 tyzdni.... hej aj teraz sa mi tak tazko dycha :(

lalinko2010
24. jún 2014

@myawilkinson ahoj, prečo si myslíš že kvapky do nosa? máš zapchatý nos? Ak hej tak kvapky si daj, choď do lekárne a pomôžu ti. jednoduchšie je ísť k lekárovi a povedať mu čo ťa trápi!

hermina_
24. jún 2014

zasa je Dr internet mudrejsi ako skutocny renomovany lekar.... ach jaj.... To, co povedia studovane zeny na MK je svate.... preco nejdes k lekarovi? to ti fakt staci odpoved neznamych zien na nete miesto toho aby si svoj zdravotny stav konzultovala s lekarom? ja toto nikdy nepochopim 😕
@myawilkinson

eli74
24. jún 2014

Dychavica je priznakom zlyhavania srdca. Ked uz cakas pomoc na internete, najdi si o svojich zdrav problemoch co najviac info. My tu na druhej strane nevieme ako sa citis a nie sme delegovane urcovat ti diagnozu ani sposob liecby. Najlepsia rada: chod k lekarovi. 🙂

deni73
24. jún 2014

Môže to byť aj alergia, alebo to srdce, treba ísť k lekárovi.

ematko29
24. jún 2014

môže to byť kludne z tehotenstva.ja som to mala pri všetkých aj teraz asom v 17tt.Je to spôsobené tým,že srdce pracuje na vyššie obrátky,musí do tela vhánať viac krvy ako obvykle.Ale zas určite by som to spomenula lekárovi,on ťa pošle na interné aj tak tam pôjdeš tak či tak.Zase ja som s tým mala problém jeden čas pred tehu,ale zistilo sa,že to bolo zo stresu,pochodila som všetkých možných lekárov a nič nezistili .

slecnamarplova
24. jún 2014

@myawilkinson ahoj, aj mne sa v tehotenstve velmi tazko dychalo, nadychla som sa a stale som mala malo vzduchu, bolo to hrozne klaustrofobicke. Nasdtastie to trvalo iuba cca dva tyzdne a potom to same preslo, pomohlo naparovanie, mastit si pod nosom stiplavu masticku, zvlhcovat vzduch. Drzim palce

myawilkinson
autor
24. jún 2014

no nic.. skoncila som na infuzkach uz som doma.. dehydrovana som bola mala som hustejsiu krv aslaby tep... uz vsetko v poriadku mam oddychovat lezat a vela vela vela vela pit.. myslela som ze liter a pol denne je opstacujuce no dr. povedala ze minimalne 3 litre denne v tehotenstve... co ja mam stym velky problem tkaze budem sa muset prekonavat

myawilkinson
autor
24. jún 2014

@hermina_ pretoze byvam v nemecku a mala som stym problem ist k lekarovi kedze vsetci boli v robote ja sama doma po nemecky dobre neviem este a auto nemaaam.. a pohotovost je dooooost daleko od domu takze preto.

myawilkinson
autor
24. jún 2014

a nechcela som aby ste mi urcovali diagnozu.. iab vediet od vas ci je to normalne v tehotenstve a ci poznate neico co pomohlo vam ak ano... nic viac som nechcela

ematko29
24. jún 2014

@myawilkinson och ja tiež toho nepijem vela.asi je tto aj z toho,budem sa snažiť viac piť.

kiwi82
24. jún 2014

@myawilkinson ahoj, no ja som to mávala aj pred tehu, u mna to bolo psychického pôvodu. proste akoby mi niečo tlačilo na hrudník, hlavne ked som išla spať, bála som sa, že sa zadusím.... ja beriem antidepresíva a je mi fajn. možno si len vyčerpaná psychicky, skús magnézium, medovkový čajík na upokojenie. ak ti je najhoršie, skús dýchať do papierového vrecka. ak chodíš na kontroly tak asi ti dr. robil aj rozbor krvi, tiež to môže súvisieť s anémiou, nedostatkom železa..... ano aj to, že srdiečko cyrkuluje za dvoch, si viac zadýchaná. určite to spomen na poradni. držím palce.

kiwi82
24. jún 2014

aha, až teraz čítam, že to bolo z dehydratácie. aj ja sa musím polepšiť a viacej piť. mám hustú krv, berieme aj injekcie na ridenie krvi. tak nazdravíčko 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli