Vyhádzanie a svrbenie tehotenského bruška.

bambulka1105
26. sep 2019

Ahojte, som prvorodička a trapi ma svrbenie bruška,... skoro cele o mam cervene a na dotyk ako mini pluzgieriky, velmi to svrbi,...neviem z čoho ,,.. najprv som myslela , že nejaká alergia na sprchovy šampón alebo jedla-zelenina,ovocie,..prasok,.. ale v podstate jem vsetko ako vzdy a ani prasok a sampon sprchovy som nemenila,...hovorila som o tom aj na poradni u lekarky,.. tak som bola aj u koznej,.. ta mi dala lieh, ale ze opatrne,,. a krem, ze mam pouzivat na strie, ten aj pouzivam,.. ale lieh si davam rano a podvecer medzi tym mam cca 1h -2h odstup a tak krem na strie,.. ale cez den to niekedy na mna pride,..napr.praci,.. a vtedy si musim aspon s alpou pomasirovat busko,.. inak by so to asi nevydrzala...
neprestava to tak neviem.. mali ste niektora podobny problem, skusenost ?

miskafilipkovab
26. sep 2019

@bambulka1105 ja keď som mala takéto príznaky gynekológ mi bral testy na pečeň. Tehotenstvom sa menia hormóny, kožné reakcie na rôzne produkty. Keďže mi výsledky testov prišli negatívne tak som si spravila záver sama. Predpokladám že som to mala s krému na strie. To ze pokožka svrbí môže byť tým ako sa koža naťahuje rozpina. Nemáš dáke tričká svetrík z umelého vlákna žeby to mohlo byt z toho?

nikpa
27. sep 2019

@bambulka1105 treba urobiť pečeňové testy, spomen to na poradni u gynekológa

bambulka1105
autor
27. sep 2019

@nikpa prave,ze som jej to hovorila a aj ukazala ., a ravela som jej,ze mi dala na to kozna lieh., a ze s vazelinou si to budem natoerat a ona ze dobre.,, tak neviem.,, vonec to neprestava.,, skusim este repik alebo harmancek ., cez vikend a ked neustupi.,, tak budem musiet istk lekarke.,, ale uz ani neviem ku ktorej.,, kedze vsetci na to ,,kaslu” 🤔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre