Výpočet Materskej a rodicovskej dovolenky po práci v ČR

sofinka1301
27. jún 2018

Ahojte viete mi prosim poradit ci budem mat narok na matersku ? Zila som 8rokov v CZ na Slovensku som od 1.11.2017 a zdravotne poistenie mi zial zacalo az 1.4.2018 ( snazila som sa ho vybavit skor kôli tomu ze som otehotnela ale neuspesne) 1.4.2018 som aj nastupila do prace kde sa zacali odvadzat zdravotne a socialne no mam stale pocit ze narok na matersku mat nebudem alebo neviete mi poradit? Porodit mam 6.10.2018 dakujem za informacie 😊

ukulela
27. jún 2018

potrebujes 270 dni nemocenskeho poistenia - to do socialky (to nie je zdravotne) - a teda ti to nevyjde ... budes mat narok na rodicak a porodne.

littleslovak
27. jún 2018

@sofinka1301 V CR si pracovala? A do kedy? Nevychadza ti materska odtial? Priznam sa nevyznam sa v tom, ale ked si tam platila roky odvody... neviem aka je v CR ta ochranna lehota.

sofinka1301
autor
27. jún 2018

@littleslovak 1.10.2018 som koncila v CZ hlavny pracovny pomer...budem si musiet zistit kde co a aky narok mi vznikne ak nejaky bude :/

sofinka1301
autor
27. jún 2018

@ukulela dakujem....a ked by som poslala tatina na matersku ktory je nemocensky poisteny tak moze brat aj on matersku?

ukulela
27. jún 2018

tao moze brat matersku a popri tom aj normalne pracovat - len na inu pracovnu zmluvu (to sa da dohodnut so zamestnavatelom v pohode) - A ty si zatial doma, ale bez rodicaku. ked tatovi skonci materska, ty sa opat prihlasis na rodicak ....a myslim (nie som si ista - ale mozno baby napisu), ze otec nemoze ist na matesku skor, ako po sestonedeli (naozaj si nie som ista .....ale neviem, ci mi to niektora baba nespominala, co take riesili)
potom si ale zisti, kde sa mas hlasit, kym bude otec na materskej, ...

sofinka1301
autor
27. jún 2018

@ukulela dakujem za radu no budem musiet pozistovat co a ako kedze tato je vojak a je v statnej sluzbe...bude to asi behaciek vela :/

ukulela
27. jún 2018

@sofinka1301 vojaci na matersku ist nemozu ... riesili to tu baby, maju ine vyhody a idu si podla svojho zakona ...

sofinka1301
autor
27. jún 2018

@ukulela dakujem

titla
28. jún 2018

Na tvojom mieste by som snažila si zistiť či nemáš nárok na materskú v ČR. Moja sesternica bola v podobnej situácii, len opačne. Presťahovala sa do ČR, otehotnela a i keď tam tiež chvíľku pracovala, materskú nakoniec poberala zo SR.

skarlet5
28. jún 2018

Ahoj mám rovnaký prípad po zistovani info ma oboznámili tým že roky čo mám odrobene v Rakúsku na pracovnú zmluvu mi uznaju tu na Slovensku na Slovensku pracujem a tiež nemám splnených tých 270 dni takže materská mi vyjde

raduska1988
17. júl 2018

Ahojte, viete mi prosím Vás poradiť či PN-ka ovplyvní výšku materskej dávky alebo materská zostava v stále v rovnakej výške?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre