Výpočet týždňa tehotenstva

matulik212
16. aug 2018

Ahojte prosim vas chcela by som sa spytat ze kedy budem v 22. Tyzdni . Nikdy si to nejak neviem vypocitat 🤷🏻‍♀️😂 vcera som bola na poradni a bola som v 17+6 a lekarke ze som v 18 tom tyzdni potrebujem ist po 22druhom tyzdni na test cukrovky cize si to musim vypocitat aby som vedela si to zariadit v praci dakujem za odpovede kocky🙂

luccy89
16. aug 2018

@matulik212 dnes zacinas 19tt a 22tt zacinas 6.9.

clodika22
16. aug 2018

@luccy89 to je rýchlovka. ja sa v tom tiež niekedy strácam 🙂

matulik212
autor
16. aug 2018

@luccy89 jeeej dakujem🤗

matulik212
autor
16. aug 2018

@matulik212 mozem poprosit o vysvetlivku ako dte to sikovne vypocitali? Lebo ja som v tom tatar😂

luccy89
16. aug 2018

@matulik212 😂😂😂dnes ste 18+0- cize zacinate 19ty tt, buduci stvrtok zacinate 20ty a otvorim kalendar a vzdy podla toho dna kedy zacinam novy tyzden odratavam, u vas je to stvrtok, takze kazdy stvrtok vyssi tyzden 😂

matulik212
autor
16. aug 2018

@luccy89 dakujrm 😂

whatever1
16. aug 2018

@matulik212 na googlu si zadaj tehotenska kalkulacka. Je ich tam viac. Zadas termin porodu(mozes aj datum poslednej ms ak mas termin porodu rovnaky podla ms aj podla ultrazvuku) a presne ti ukaze ktory si tyzden, mesiac, kolko dni do porodu plus neake info o danom tyzdni ako sa prave teraz babo vyvija atd.

ukulela
16. aug 2018

@matulik212 ja len ze teba sestricka/lekarka neobjednava? u nas normalne na kazdej kontrole dostavame termin na dalsiu. aj preto, ze testy treba robit v presnom/urcitom case ... to ti vyjde od poslednej kontroly presne o 4 tyzdne.
inac sa to rata tak, ze 1 az 7 dne je prvy tyzden. potom jeden tyzden a 1 az 7 dni je druhy tyzden ... preto dok povedala ze 17 tyzdnov + 6 dni je 18ty tyzden ...

matulik212
autor
17. aug 2018

@ukulela jasne ze objednava ale na cukrovku idem do labaku a dala mi vymenny listok a ze mam ist o tri tyzdne cca

ukulela
17. aug 2018

@matulik212 zvlastne - na cukrovku som bola vzdy v ambulancii - aj u jedneho, aj u druheho doktora s oboma detmi. najprv na lacno skoro rano vezmu krv, potom vypijes ten sajrajt a potom opat vezmu krv po case - treba cakat zatial, byt v kludem, sediet, nevykonavat ziadnu aktivitu ...over si, ci v tom labaku beru kazdy den a za akych podmienok. ci si ten sajrajt mas doniest (dali ti recept???)

matulik212
autor
17. aug 2018

@ukulela pondelok stvrtok piatok robia a ano ten sajtajrt uz mam kupeny😂 vies co ja ked povuvam od kazdeho ta kazda lekarka ma iny system vo vsetkom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre