Závraty a nevoľnosť v 7 mesiaci tehotenstva

monikka0202
22. jan 2012

Mala niektorá z Vás problém zo závratmi, nevoľnosťou a zvracaním v 7 mesiaci tehotenstva? Prvé mesiace boli úplne bezproblémové a až teraz mám už týždeň deň noc strašné závraty a ak niečo zjem okamžite to idem aj vyvrátiť. Pomáham mi len ak si jedlo vezmem do postele a potom aspon 1h ležím, tak vtedy to vo mne zostane 🙂 . Lekár povedal, že mám len odpočívať a ležať, čo sa ale veľmi nedá, keďže mám 1 a pol ročnú dcérku. Máte nejaké "babské" recepty na tento problém? 😉

kamilka22
22. jan 2012

Zavraty som nemala, ale zvracala som do konca tehotenstva. Nechapem, preco Ti lekar nepredpisal Torecan cipky - tie su proti nevolnostiam, uzivaju sa aj v tehotenstve. Skus aj zazvorovy caj na upokojenie zaludka. Pre mna bolo tehotenstvo 9 mesacna choroba - ale chvalabohu so stastnym koncom 😉

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
l.s
22. jan 2012

no najskor to moze byt ten nedostatok zeleza!!!

vierkasteffi
22. jan 2012

@monikka0202 mne tiez bolo zle do cca 5 mesiaca presne ako opisuješ nakoniec som aj ked som sa napila vody všetko som vyvratila skončila som v nemocnici na infuziach tam mi poradili jest všetko po leziačky a v malych množštvach a predpisali mi torecan naprv som ho brala pravidelne a potom len pri tazkostiach do tyzdna sa to upravilo ...

monikka0202
autor
22. jan 2012

no tlak mám stále nízky, 90/60 ale to mám stále takýto a aj železa mám nedostatok už od detstva. Doteraz bolo všetko v pohodičke, len teraz mi to začalo robiť problémy. tak dúfam, že to čoskoro prejde.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jabadaba
22. jan 2012

@l.s presne, nedostatok zeleza. Ten sposobuje mdloby a zavraty plus tento stav nie je prospesny pre dietatko z hladiska nedostatku kyslika. Daj si to do poriadku.

rendiz
2. nov 2012

chcem sa spýtať, či neviete poradiť, že ten nedostatok železa spôsobuje nevolnosti žalúdka? Ja mám pocit práve že keď si to železo dám tak mi je zle. Samozrejme mám ho nedostatok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre