39 týždeň tehotenstva a problémy s hemoroidmi

lenka852
4. nov 2012

Ahojte, ani neviem kde by som mala začať. Som na začiatku 39 tt. a už týždeň bojujem so 4. štádiom hemoroidov. Tie sa už nedajú ani zatlačiť do vnútra a bolia, ako keby ma niekto rezal žiletkou. A aj keď sa mi to podarí zatlačiť, tak ešte ani nevyjdem z kúpelky a už sú vonku. Oni bolia, ešte aj pri malej potrebe. Skúšala som už všetko možné: od kúpeľov v dubovej kôre a mastičky: Hemostop, Hespidin, Avenoc, Dubová kôra v geli, Faktu, Preparation - H ... podľa mňa na trhu už neexistuje nič viac. Natieram pomaly každé dve - tri hodiny, a nezaberá nič. Ešte som ani neporodila a už teraz si nemôžem sadnúť, ľahnúť a ani chodiť. V noci sa budím na bolesť v konečníku. Bojím sa, čo nastane po pôrode, čo všetko vytlačím.
A do toho, aby som nemala málo, som sa nakazila od mojej dcéry a mám zápal hrdla, takže mám problém vôbec rozprávať a prehltať. Som zvedavá, čo sa všetko ešte nalepí do pôrodu na mňa.
Mal tiež niekto také problémy pred pôrodom? ako to zvládol počas, resp. po pôrode... Kedy vám to zmizlo? Už som zúfala ...

nela447
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cawes
28. nov 2012

@lenka852 ahoj z tohho si nic nerob, ja som od zaciatku do konca tehotenstva mala snad vsetko mozne co sa da a aj tie hemeroidy, neprijemna zalezitost, tiez som vyskusala x pripravkov a nic nepomahalo dopokial mi dr. nepovedala ze nech pouzivam obycajnu velmi velmi mastnu mast a nech si tam dam tak riadne toho a to jedine pomahalo. mazat mazat proste mastnou mastou takou ako vazelina skoro. no a mozno trosku nadeje mne po porode presli. trosku to trvalo ale presli a pri porode som mala tiez strach co vytlacim ale nic vsetko bolo ok.

lolitkamtc
5. dec 2012

Ahoj,mozno pisem trosku neskoro,ale snad pomozem aj inym maminkam.
Ja som bola operovana na hemo uz 3x a to mam 28r.Posledna operacia bola v 7mesiaci tehu s mojim prvym dietatkom.Je to neprijemne,bolestive,no po tych dnoch bolestiach si myslim,ze si schopna urobit vsetko,len nech to prestane.Ak ti nepomahaju masticky (doleziet je,aby ste aplikovali masticku aj dnu do konecnika nie len von!!! )ani capiky,chod k vseobecnej ta by ta mala poslat na chirurgiu ,kde ti to operacne / "na pockanie" / odstrania.Mne to robili tak,ze prstom vysetril vnutro,lahla som si na operacny stol na bol,pichol anestezu /malu davku,kedze som bola v 7m tehu/.narezal,vytlacil zrazenu krv,natrel.To je vsetko .Odporucil liecbu detralexu a masticky faktu gel.Zmenit stravu,nedrzat stolicu v sebe,vela pit,sediet na boku nie na zadku ,vankusik,pohyb.Sice cestou domov som manzelovu skoro 2x odpadla od bolesti,no stalo to za to.Mala som pokoj 3 roky,opat som tehu 7 m,a opat sa objavili,no detralex a faktu su moji zachranca.No keby sa to nestahovalo a neboli ziadne pokroky,urcite by som isla pod skalpel znova.A necakaj,ze sa to za 3 dni upkne stiahne.Daj tomu cas aspon 2 tyzdne.Teraz si uz asi po porode ako sa mas?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre