41. týždeň tehotenstva

kristina2904
14. okt 2023

Ahojte chcem sa poradiť keďže už prenášam mam krcok 1,5 cm a na voľný prst som otvorená neviete mi niektora poradiť keďže budeme asi vyvolávať či mi budu dávať ten balónik ak máte niekto skúsenosť doktorka nevedela povedala ze uvidi. Poprípade myslíte že by sa to mohlo ešte rozbehnúť samo ? Budúci stvrtok mi majú vyvolávať ak tak

Ďakujem.

nikpa
14. okt 2023

@kristina2904 dnes si v 41tt a až vo štvrtok majú vyvolávať? No dosť načas si dávajú. Ono sa to môže rozbehnúť doslova každú minútu a možno balónik ani nič potrebné nebude. Tak ti držím palce aby to tak aj bolo. Skús tomu trochu pomôcť, teplý kúpeľ, chôdza, sex...

kristina2904
autor
14. okt 2023

@nikpa no dávajú sama som z toho znepokojena všetko skúšame denne dufam ze sa stane zazrak nejaky

mima1608
14. okt 2023

@kristina2904 ja som mala vyvolaný pôrod a teda balónik mi nedali, hneď tabletku. Keď ma prijímali do nemocnice, tak som bola na 3.5 cm (a toľko som bola otvorená od 38tt). Inak, mne tabletka hneď zabrala - po 3h na 8cm, praskli vodu a malá bola o 40min vonku ☺️ držím prsty 🤞

kristina2904
autor
14. okt 2023

@mima1608 ja som len na prst otvorená preto sa bojím ďakujem pekne

hederamonstera
14. okt 2023

Aj dnes v noci mozes porodit, hlavne klud, ver si. Do stvrtka kopu casu, lepsie prirodzene ako vyvolane. Ver mi. Ale musis sa skludnit, inak telo v “nebezpecenstve nezacne rodit” ;)

makodob
6. nov 2023

@kristina2904 ono sa to može zmeniť z minúty na minútu. Stav krčka nič nehovorí, lebo kedykoľvek sa porod može sám rozbehnúť. Nestresuj sa, inak stále možeš odmietnuť vyvolanie porodu a počkať, kým sa spustí sám. Si len v 41tt, to nie je prenášanie. Ak sú ostatné výsledky v poriadku, nie je dovod vyvolávať porod. To len lekári tlačia do porodu. Prenášanie je po 42tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre