Ako často cítite pohyby v 30 týždni?

bulik30
3. mar 2013

Baby som V 30tt , cele tehotenstvo citim slabo phyby - placentu mam v predu , ale kazdy ma ubezpečoval ze okolo 28 tt to uz bude silnejšie , ale nieje . Som v 30 tt a cím tak 2x za den rano a vecer - len prevalovanie a sem tak tukance - je to slabe a vobec ziadne mega kopance a vlnenie bruska ako to maju ostatne maminy - preco je to tak ? kolko pohybov denne by som mala citit aby som vedela ze je to ok ? Ďakujem za odpoved.

elizabethia
23. jún 2015

@bulik30 ahoj, ja mam placentu tiez na prednej strane maternice. Moje prve tehotenstvo bolo take, ze maly sa nehybal takmer cely den, az vecer trochu. Niekedy som ho musela budit jemnymi stuchancami do bruska, ci je vobec v poriadku. Myslela som si, ze sa to zmeni v druhom tehotenstve, ale ziadna vyhra ani tentoraz. Pohyby citim iba v podbrusku, obcas jemny kopanec do slabiny, zacne sa hybat na obed, ked sa najem - ked jem neskor tak mi da jemnymi pohybmi najavo, ze meskam s jedenim :D a potom sa trochu pohybe vecer, ked uspavam prveho syna a spievame pesnicky alebo rozpravame rozpravky, pocas dna ani neviem, ze niekto v mojom bruchu je :D ked boli pred tyzdnom tie horucavy, tak sa nepohlo babo aj cele dni, tiez som ho vecer budila, ci je v poriadku, ale to som mala problem aj ja sa vobec pohnut. Brusko sa mi skoro vobec nehybe a aj manzel ked prilozi ruku, tak citi iba velmi slabucko pohyby, aj to si myslim ja, ze fuuuu to bol ale kopanec, inac vobec ziacne cestovanie bruska :D

palda88
17. aug 2015

Ahojte,mam otazku. Som v 28tt a dnes som prvykrat pocitila divne pohyby miminka v brusku,ako keby mal zachvat,alebo ako to opisat. Triaslo sa nepretrzite niekolko minut,stale sa vrti. Doteraz som citila len male kopanceky a pohyby,ale teraz ma to dost vylakalo. Prosim vas,je to normalne? Mali ste aj vy take skusenosti? Dakujem za kazdu jednu odpoved

kikiklop
17. aug 2015

Podla mnanje to uplne v poriadku ked sa.miha ..niektorw detocky su v klide a ine sa vrtia ,ked citis pohib je to dobte .skis sa dat na bok mozno poloha mu je zla ale neboj choj k doktorke a povec co je vo veci ale. Podlana. Si v pohode ,aj ja som mala stavy ,kedze je to nove premna a nestrasim sa lebo by som bola na. Nervy,hlavne klud a lezkaj na boku jednom potom druhom ..a uvidis ako ti bude dobre a kopanie bude silneksie .mali ti rastie .neboj sa