Ako prebieha Hamiltonov hmat?

14. máj 2023

Ahojte je možné že mi doktor urobil hamiltonov hmat bez toho aby ma informoval ?
Na poradni ma pozeral zo spodu kontroloval na koľko som otvorena dalej viac pritlačil a robil tam niečo veľmi bolestive na čo mi potom len povedal že pôrod sa čoskoro zacne (do termínu mam ešte 2 tyzdne)
Bola som už vystresovana až po odchode som bola schopná premýšľať a tak mi napadlo či to nebol hamilton ?
Správu z kontroly žiaľ nemám

patus_2
14. máj 2023

Bohužiaľ, je to možné je urobil hmat. U nás na Slovensku je veľmi bežné, že takto, bez súhlasu a vôbec bez upovedomenie urobia tento hmat a ani sa k tomu vôbec nepriznajú...

pribinak
14. máj 2023

Nemáš žiadnu správu z vyšetrenia?

autor
14. máj 2023

@patus_2 lenže už som niekoľko dni od toho vysetrenia a pôrod sa nespustil, občas mam silnejšie menstruacne bolesti vyrážajúce do krížov a zrejme mi po kusockoch odchadza hlienova zatka, som prvorodička prirodzene vystresovana ale teraz neviem či čakať alebo sa ísť nechať skontrolovat na pohotovosť ?
@pribinak správu z vysetrenia nemám, kopiu mi nedávajú len originál ktorý podpíšem zakladajú do mojej karty, nenapadlo mi pýtať si tie správy 🙂

autor
14. máj 2023

Ešte dodám že tie bolesti nie sú nijak pravidelne ani nemajú pauzy, je to proste trvajúca bolest ktorá odide a opat ju citim až o niekoľko hodín

simsalabim
14. máj 2023

Mne ho urobil bez suhlasi pri vysetreni odspodu. Velmi bolestive to bolo a porodila som na druhy den.

zuza265
14. máj 2023

Takto🤗

autor
14. máj 2023

@zuza265 ďakujem, teoriu ovládam, skôr som mala na mysli pocity ako to ženy prežívali a cítili keď im to spravili 😇

zuza265
14. máj 2023

Aha, ja ze podla tohto zistis, ci to mohol byt hamilton 🙂 kedze tie pocity cez aj po su rozne (rovnako ako porod pre porovnanie). Aj v tejto teorii to uvadzaju…

zuzi_747
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. máj 2023

@zuzi_747 ja drámu nerobím, každá mame iný prah bolesti a mna to naozaj veľmi bolelo, môžeš byt rada že teba nie 🙂

ibo
14. máj 2023

Pri druhej dcére sa ma opýtal,či ho chcem,súhlasila som.Teraz pri treťom som si ho sama vypýtala.Ale doktorka povedala,že sa robí až po termíne,nie skôr,tak som musela čakať.V oboch prípadoch to bolo bez bolesti.Porodila som do cca 3 dní.

simsalabim
14. máj 2023

@zuzi_747 to, ze teba to nebolelo naozaj neznamena, ze pre vsetky zeny to je bezbolestne. Mna to bolelo a naozaj velmi. Ked si tvoj sused da zub vrtat bez anestezy, lebo nic neciti, neznamena to, ze jeho zeno to beboli 🤷‍♀️

zuza265
14. máj 2023

@zuzi_747 inak tie bolesti su vysvetlene prave aj v prispevku co som pridala - ako velmi je to individualne. Toto porovnavanie je take na nic. Akoby urobis zo seba hrdinku a druha sa citi na prd, ze ju to bolelo. To je ako porovnavat 2 porody alebo akekolvej ine veci… neporovnatelne

zuzi_747
14. máj 2023

@zuza265 ja som to v žiadnom prípade nemyslela v zlom. Ani zo seba nehrám žiadnu hrdinku. Pôrod a celkovo tehotenstvo a šestonedelie nie sú vôbec najkrajšie chvíle v živote ženy. Len mam pocit, celkovo že teraz sa to všetko extrémne zveličuje. Ja sa na ton pozerám trochu inak, je nás na svete niečo vyše 8miliard a každý človek sa musel nejako narodiť. Teraz ženy nie sú ochotné ani trochu vydržať ( nehovorím o komplikovaných a rizikových tehotenstvach a pôrodoch). Zažila som aj od spolubyvajucej niekoľko výstupov, kedy si kládla neviem aké podmienky smerovane sestrám aj lekárom. Však keď nestudujem medicínu/ zdravotníctvo tak sa asi nebudem miešať do ich povolania. Tieto novodobé metódy ako jedna nechce klistyr, druhá chce rodiť pomaly dole hlavou, obdivujem naozaj tých porodnikov aj sestričky. Lebo ženy niekedy vedia ísť totálne do extrému. Ja nehovorím ze každá mame rovnaké cítenie a prah bolesti. Ale tak potom sa neradim na modrom koníku keďže je to tak individuálne.

zuza265
14. máj 2023

@zuzi_747 inak ja som sa zamyslela a v svojom okoli (kamosky, rodina) asi ani nemam nejaku zenu, ktora mala nejake extra naroky ako si vymenovala. Stretavam sa s tym len v zmysle “pocula som” alebo napriklad tu a podobne. Zeny vedia ist do extremu, teda my ludia vieme ist do extremu a kazdy mame strach z niecoho ineho. Ja ak mam problem alebo chcem vediet o niecom viac, rada sa opytam a citam skusenosti. Ale ano je tazke potom akoby pre tie zeny zostat triezve a filtrovat a mat v hlave, ze kazdy to mame inak. Suhlasim s tebou v podstate s tymto co pises. Ale take to co si pisala (asi si to zmazala neviem dohladat slova), ze nechapes ako to niekoho moze tak boliet a ako potom zvladne porod. No moze. To tak proste je a niekedy je to ovplyvnene strachom, psychikou a niekedy to proste tak boli, lebo prah bolesti, lebo to ma proste inak ako ty atd. A to je podstata opytat sa a vziat si z toho nieco rozumne a porovnavat sa navzajom a nechapat, ze ked ja som to takto mala ako to niekto moze mat inak

darijja
14. máj 2023

A na kolko si otvorena? ... ja som tiez raz mala podozrenie, ze mi spravila dr. Hamiltona... tak som sa jej na to rovno spytala.. a povedala ze nie, ze nespravila...lebo som bola zavreta... ze vtedy sa to neda spravit... cize ty ak este nie si otvorena, tiez ti to nemohli spravit...ale ak si otvorena, tak je tu ta moznost

patus_2
14. máj 2023

@zuzi_747 keď dokážu ženy v zahraničí rodiť bez klystíru, zbytočneho vyvolávania, informované o všetkých úkonoch, v inej polohe ako na chrbte a s priviazanymi nohami a bez rutinneho nástrihu, prečo by sme to nedokázali aj my Slovenky? Ja tiež obdivujem každého lekára, ktorý sa vzdeláva a používa moderné postupy.

autor
14. máj 2023

@darijja som otvorena na 3cm..teda bola som na tej poradni

autor
14. máj 2023

@patus_2 presne tak a tieto moderne postupy umožňujú ženám zažiť o niečo lepší pôrod, ja by som si tak isto rada zvolila polohu pri pôrode v akej mi bude najlepšie 🙂 a napríklad taký bonding už sa našťastie stáva súčasťou pôrodu ale ešte nie všade to tak je žiaľ ale ja sa neuspokojil s tým ak mi niekto povie že u nich bonding nie je možný

autor
14. máj 2023

Ešte sa chcem opýtať kontrakcia je sprevádzaná stvrdnutim brucha ?

trgypadl
14. máj 2023

Ahoj, dolezite je aky zaznam mas v TK. Si otvorena na 3 cm, alebo hrdlo ma dlzku 3 cm?

darijja
15. máj 2023

Ano. Tvrdne pri nej brucho

lizza3
22. júl 2023

Ahojte nikde som nič podobné nenašla a chcem sa spýtať ci nemáte aj vy takú skúsenosť. Som 39 tt a včera na poradni mi robila dr hamiltona. Odvtedy strašný tlak hore na bruchu. Ako keby mi tam na žalúdku sedelo cele bábätko. Aj pálenie záhy co som nemala nikdy. Všade sa píše ze bábätko klesá a ze by sa nám na žalúdku malo uľaviť a tlak cítiť skôr dole ale mňa to neskutočne tlači hore. Mate s tým niekto skúsenosť? Ďakujem

martinka152
11. aug 2023

Dnes mi urobila DR. Hemiltona vobec to nebolelo som na 2 prsty otvorena krcok uz opotrebovany,, som 40+3 a DR radsej neriskuje uz som po termine.a treba babu pomoct .. tak zom aj radacely tyzden mam kontrakcie 🙈 na porod tak som zvedava ako to nakoniec dopadne

autor
11. aug 2023

@martinka152 tak to máš šťastie že nebolelo a držím prsty prajem dobrý, rýchly pôrod a zároveň závidím 😂😁 pre mna tak krasny zážitok že by som si to kludne aj teraz hneď zopakovala 😍😁

martinka152
16. aug 2023

Ahoj no tak nakoniec 13.8 akutna sekcia rano okolo 4hodine mi praskla voda bola zakalena kontracie nastupili kazdu minutu som mala, otvorena som bola na 7 az 8 cm ale babetku nezostupila hlavička kde mala tak nakoniec o 6: 20 akutna sekcia mala som zazmluvnenu porodničku po cely čas ma sledovala ďakujem bohu za ňu ❤️ že sa takto rychlo rozhodli ja som od bolesty uz odpadavala Rodila som v Rožnavskej nemocnici boding mal moj manzel 3 hodiny zo synom užil si to riadne 🥰 ja som bola K.O ....Komplet personal bol užasny nemam čo vytknut aj starostlivost po sekci užasna mala som nadstandart veľka spokojnost .. ❤️

vaness742
4. jan 2024

mne to v Ružinove urobili tiež bez upozornenia, povedala mi len že "teraz to bude možno trošku nepríjemné" a potom som kričala tak, že ma počuli po celej chodbe. Bolelo to tak strašne, že som plakala a to podotykam, že mám po celom tele tetovania a ani na vrtanie zubu si nedávam injekciu. Praskla mi tym vodu a o 5 hodín som porodila.

hendikep
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre