Ako predchádzať striám?

sanny2993
7. sep 2020

Ahojte tehulky. Nejake overene kupenskealebo babske rady na predchadzanie striam ? Od kolkeho mesiaca ste sa mastili ? 🙂

buzz5
7. sep 2020

@sanny2993 ja už asi od 10teho týždňa, najprv som mala krém sebamed pre tehotné cena asi 15€, ale veľmi ma sneho svrbela pokožka aj v noci som nevedela od toho spať. Tak som prešla na nivea nočný krém ten je dosť mastný a dlho vydrží na pokožke, ale balenie stojí cca 4€ a vydržalo mi tak 2-3tyzdne. Teraz som našla v DM olej alverde Mamagluck, je to v regali pri detskom sortimente tam je kúsok vyhradeni pre mamičky cena 3€ ma 100ml, ale som veľmi spokojná. Už som v 24tt, pribrala som 10kg a mam iba jednu malú takú 2cm na boku. Ale natierať sa treba fakt všade brucho, prsia, boky, chrbát, stehná, zadok. Ja som najprv chrbát nenatierala ale už vidím ako sa mi naťahuje koža aj tam tak som radšej začala, ráno aj večer

bibg
7. sep 2020

@sanny2993 Ahoj, ja som používala Elastiq aj Bioil pri prvom. Natierala som od nejakeho 12 tt, kedy mi začalo rásť bruško. Cele tehotenstvo žiadne strie a po porode cele brucho dopraskane. Rychlo sa mi stiahla maternica a popraskalo. Teraz pri druhom tehu natieram obycajnym telovym kremom.

ledgerka
7. sep 2020

Mandlovy olej od nejakeho 12tt. Vo vyssom stadiu aj 2 krat za den, po sprche vzdy. Nemam ani jednu striu.

kengurica
7. sep 2020

@sanny2993 predísť sa tomu nedá. Kremovanim nič nepokazíš, ale to len zvlhci vrchnú vrstvu ku pokožky. Nebude sa ti šúpať . Za strie môže hlbšia vrstva pokožky. No a ak tu máš menej elastickú, tak je vyššia pravdepodobnosť, že sa potrhá. Býva to dosť často dedičné. Ak mala mamka strie, je možné, že budeš mať aj ty. Takže ak sa tak má stať, nepomôže tomu ani krémom za 200€.

cookie29
7. sep 2020

no ja by som povedala, ze to je otazka nahody. Ja som mala strie ako pubertacka, ked som rychlejsie vyrastla. Tak som cakala,ze v tehotenstve to bude jedna velka katastrofa a mam len jednu malicku... a kremovala som sa tak normalne, mala sm suchu pokozku, ktora ma svrbela, tak skor preto. Inac casto sa odporuca Bioil, pozor obsahuje neurotoxiny, ja by som sa mu vyhla.

vikybotka
7. sep 2020

Olej na strie značky dm. Začala som natierať hneď ako začalo rast brucho, každý večer bruško, boky aj prsia strie žiadne nemám 🙂 moja mamka strie má takže ak budeš poctivo natierať mozno ich mat nebudeš p.s. Pribrala som v tehu 30kg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre