Ako ste zvládli ster na zistenie streptokoka v 36 tt ?

aninkaninka
28. nov 2019

Ahojte baby, som prvorodička a som v 36tt,nabudúvi týždeň nás s malou čaká ster na zistenie streptokoka a dosť sa toho bojím 😰, ako ste to zvládali vy?

nelca0510
28. nov 2019

@aninkaninka normalne:D tam sa niet coho bat

littlesvensson
28. nov 2019

@aninkaninka niet sa coho bat, ten ster je spraveny raz-dva a ani to dako extra nezaboli (mna to iba tak trochu “stiplo”). A netreba sa bat ani ak bude vysledok pozitivny - praveze je dobre, ak sa vcas streptokok zisti, doktori potom budu vediet, ze maju pred porodom podat zene antibiotika, aby sa nepreniesol na babatko a nespravil tak sarapatu..

aninkaninka
autor
28. nov 2019

@littlesvensson keď ja sa ani tak nebojím toho zákroku ako toho výsledku a hej viem, že je fajn, keď sa to hneď zisti a podajú sa lieky, no aj tak sa bojím, hlavne ten šarapaty

amienne
28. nov 2019

Neboj sa. Ak aj nahodou nieco zistia tak podaju pred porodom antibiotika aby sa dietatko pri vaginalnom porode nenakazilo. Ber to tak, ze je to super, ze uz sa taketo veci zistuju preventivne aby sa mohlo predist ptripadnym problemom. Ja trpim streptokokom X rokov. Nemam ziadne tazkosi a ani sa to nelieci lebo je to relativne telu prirodzena bakteria. Jedine, ked by som sla rodit, tak by sa to riesilo. Drzim palce nech je test negativny.

littlesvensson
28. nov 2019

@aninkaninka mne streptokoka zistili pred tyzdnom. Tiez som bola najskor v soku, ze ako sa tam zobral a ved mi nic nie je, ale vsetci odbornici, ktorych som sa na to pytala, ma ubezpecili, ze je to v poriadku a dobre, ze sa o tom vie. Tu davku antibiotik pred porodom prezijem a lekari predsa vedia, co robia. Neboj nic a tes sa z vydobytkov modernej mediciny ;). Sanca, ze bude Tvoj ster pozitivny je relativne mala, ale aj keby bol, tak to nebude problem 🌞

aninkaninka
autor
28. nov 2019

@amienne veľmi pekne Ti ďakujem za podporu a aj ukľudnenie, ja viem, že to nie je až také vážne ako to beriem ja no bojím 😰

alexandra2468
28. nov 2019

@aninkaninka nemas sa coho bat, ved hadam to nie je prvy ster, ktory ti robia u gyn. Keby si mala zatvorene oci, ani nevies, ze ti robi nieco ine ako klasicke vaginalne vysetrenie.
Keby aj bol pozitivny vysledok, nikto z toho velke halo nerobi. Len ti to zapisu do knizky a pri porode podaju Do zily antibiotika

aninkaninka
autor
28. nov 2019

@littlesvensson veľmi pekne ti ďakujem 🤗

simsalabim
28. nov 2019

@aninkaninka ja som rodila so streptokokom. Pocas porodu mi tiekla infuzka s antibiotikami.

aninkaninka
autor
28. nov 2019

@simsalabim a všetko ok?

simsalabim
28. nov 2019

@aninkaninka samozrejme. Co by nemalo byt ok?

ona12
1. dec 2019

Baby ale nedával vám kačicu však?, 😂😂😂😂😂

janulla77
5. dec 2019

@aninkaninka ahoj to sa neboj to neucitiš ani to je taká tyčinka presne ako tyčinka do uší len je dlhšia 😊 a je to za pár sekúnd 🙂

aninkaninka
autor
6. dec 2019

@janulla77 ahoj, áno, dnes mi brali vytek a je to fakt nič, už teraz len čakať na výsledky a uvidíme 🙂

aninkaninka
autor
12. dec 2019

@aninkaninka no dievčatá Streptokoka nemáme akurát pokles železa, takže všetko tak ako má byť, už sa len dočkať dňa D

lenka_lenca
13. nov 2020

@littlesvensson dobrý večer.. PÍŠETE tak pozitívne 🙂viete mi povedať ako všetko prebehia a ci naozaj bábätku nič nehrozí? Zistili mi streptokoka a z toho co čítam mam strach

littlesvensson
13. nov 2020

@lenka_lenca Prebieha to tak, ze v nemocnici chvilu pred porodom nasadia antibiotika cez infuziu. Tak sa babatko nenakazi a zena sa toho streptokoka takisto zbavi. Snad si to dobre pamatam. Nie je to nic strasne. Ono pri tych kontrakciach su antibiotika to najmenej :D toto je uz starsia diskusia, syn bude mat onedlho rok a po streptokokovi ani chyru ani slychu ;)

aninkaninka
autor
16. nov 2020

@littlesvensson no, to ma teší, my sme ho nakoniec nemali a aj mala bude mať 6.1.rocik,drzte sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre