Aniball - zasekla som sa na 26 cm

zajkula62
18. aug 2017

Ahojte, cvičím s aniballom už cca dva týždne. Do pôrodu mi ostáva 14dní, no bohužiaľ som sa nejako zasekla, na 26cm. Raz som dala 27cm, ale to som slabo krvácala (alebo skôr som si všimla špinenie, ale zľakla som sa, tak som potom znížila). Tak a na týchto 26cm už stojím cca 6dní... (za začiatku som zvyšovala 1cm denne, šlo to ako po masle 🙂 , začínala som na 17cm).
Neviem čo už robiť. Mám pocit, že viac nedám :( . Mali ste niekto podobný problém? Podarilo sa Vám to potom nejako zvýšiť? Alebo rodili ste po takomto cvičení s nacvičenými iba 26cm?
Tých 26cm mi tiež dá dosť zabrať (dosiahnem ich väčšinou až po 20min.cvičenia).
Vopred ďakujem za skúsenosti.

ziwka
18. aug 2017

@zajkula62 ahoj, ja som pri prvom dala tiez len 27 a strihol ma doktor kedze maly prisiel ako superman :D ale o to.menej som sa bala lebo som pouzivala svaly ktore som mala pouzivat. Pri druhej som bola pohodlna cvicit :D a mala som bez nastrihu a iba dva drobne stehy a bola taka ista velka ako prvy. Ale ziadny problem. hlavne zbytocne nestresuj ;) cim viac obav tym horsie to potom vnimas nie darmo sa hovori strach ma velke oci :D

lludkaa
18. aug 2017

@zajkula62 pridaj sa do skupiny Cvičenie s epino-m/aniballom a tam nájdeš veľa skúseností a teda hlavne dobrých aj po nacvičeni 26-27 cm bez nástrihu. Ale do pôrodu máš ešte dosť času to sa ešte posunies, blížiacim sa pôrodom to pôjde čoraz ľahšie. Ja som neverila že dám 30 cm a nakoniec som na cvičila 33 cm, pôrod bez nástrihu a šitia, hneď ráno po pôrode som sedela čo som si po prvom pôrode nemohla mesiac sadnúť. Držím palce👍

denisa098
18. aug 2017

Mne to pride,ze sa tak boja zeny nastrihu ani nie porodu ,ze urobia aj nemozne🙂.Ale nejdem sa robit na peknu,cely koniec tehu som riesila iba nastrih a ci to bude boliet a ze ci ten moj bude pri porode na mna pozerat 🙂🙂 nakoniec,ja 54 kg pred odtecenim plodovej vody,pri porode 12 ludi plus moj chlap,mala isla prirodzenou cestou ale ritulkou az potom nohy s bruskom a zasekla sa ,nakoniec hlavicka ako slimacik isla.Aj noznice som videla,,nastrih som necitila,vsetci ty ludia okolo mi boli ukradnuty,ze mi kukaju rovno vieme kam,mala cervena,rozdychavali ju.Je v poriadku,mam krasne,zdrave dieta.Pred porodom som sa skoro pokakala od strachu no ked sa ma pytali,ci cisarsky alebo prirodzene povedala som im to co bude bezpecne pre nu,nie pre mna ale nu.A ani epiduralka nebola.Ten cas za aky vytlacis toho mrnusika von je kratky,najviac trapia kontrakcie.Nastrih je prechazdka ruzovou zahradou,fakt to neboli.Len pocuvat,,lekara a nepremyslat,ci ta strihne a budes mat ciarku.A to lekari krutili hlavou,nakolko som extra uzka a chrda a isla som na 8 prstov.Radsej sa nech aj 30 krat nastrihnut ale mat zive a zdrave,nepridusene babatko... ked to dietatko ide von,proste ide,moja mala nevladala a ani mi nemohla pomoct,lebo bola otocena ale ked povedali ze je cervena a to bola na poli vonku,to bol strach. A tiez si myslim,ze pred porodom je nebezpecne pchat si balonik koli infekcii. V DOBROM SAMOZREJME

zdena12345
19. aug 2017

uz aj tak si slusne nacvicila, neboj. vsetko to bude s bliziacim sa porodm viac elasticke, tak postupne to pojde pridavat a ked nie, uz aj tak si na slusnom cisle😉

albiva
19. aug 2017

Ahoj, ako tu už písali iné mamky, 26 je super a ešte keď máš 2t pred sebou 🙂. Ja som nacvicila 31 (len raz sa mi to podarilo a to 3dni pred pôrodom). Dcérka mala 31cm obvod hlavky, no bohužiaľ ma nastrihli. Len trochu (3stehy), ale predsa... smutné je, že to nebolo treba ako potom povedala aj lekárka, ale vraj pre istotu, pretože som rodila cez 40hodin a báli sa, že nebudem vládať. Každopádne, vďaka cvičeniu som presne vedela ako tlačiť, dcérku som vytlačila asi za 10sekund. Tlačila som keď som cítila že treba, nie keď mi hovorili... Za mňa teda cvičenie naozaj odporúčam. Dokonca mi lekári povedali (mala som ich tam ku koncu viac), že sú prekvapení, ako "ľahko" som to dala... V ten moment to dobre padne 🙂
Ak nevadí, pridám ešte pre mňa novinku, o ktorej som netušila... Šitie - veľký postrach. Keď mi prestala účinkovať injekcia na znecitlivenie - po pár sekundách - hneď som vravela nech to dopichne a ona že mi dá taký sprej, vraj čosi podobné ako používajú zubári... Poviem ti, absolútne NIC som necítila. Povedala som to aj kamarátke, rodila o 3 týždne pozdejsie, tiež si to hneď pýtala a to ju šili vyše pol hodiny a tiež povedala, že nič necítila... Takže ak aj naaahodou, tak toto je fajn... Opäť dosť smutné, že si to musí žena vypýtať. Podľa mňa by to mali dávať automaticky...

mattkapd
19. aug 2017

@zajkula62 pred otehotnenim som vážila 47kg..panva úzka. .vôbec som necvicila..môj prvý pôrod. .oo mega rýchly od prvej kontrakcie po pôrod necelých 40 minút. .Bez nastrihu. .malý mal obvod hlavičky 35cm..Ja by som sa tým vôbec netrapila. .Ani doktora som nemala vybratého. .brala som to tak že prídu bolesti idem A niekto má odrodí. .žiadne stresy

zuzu003
19. aug 2017

@zajkula62 Pred otehotnenim som vazila 45kg, ked som rodila 51kg. Drobna a uzka. Cvicit som zacala v 34. tyzdni, dlho som sa motkala na 25 cm a vecer pred porodom som sa dostala na moje maximum 27,5 cm. Rodila som tyzden pred terminom. Maly mal obvod hlavy 34 cm, takze to skoncilo nastrihom, po ktorom mi ostala jazva dlha 1,5cm. Ked ma prijali do nemocnice, rovno volali najskusenejsieho lekara, nech ma pozrie, ci vobec porodim prirodzene alebo idem rovno na sekciu. Bolo mi povedane, ze keby som necvicila, tak prirodzene neporodim a mam byt rada, ze nie som roztrhana az za usami. Dieta malo sice len 3130g, ale mna privelke 🙂 Takze ak ta to proste viac nepusti, to skonci aspon mensim nastrihom ako by tomu bolo bez cvicenia.

zajkula62
autor
20. aug 2017

@zuzu003 Tak to si nepribrala skoro nič :D . Ja som vážila 47kg, a teraz mám 64kg.

zajkula62
autor
21. aug 2017

Tak pokračovala som pre istotu,... A po viac než týždni zaseknutia som sa od sekla. Podarilo sa. 😁 takže ak s a niekto zasekne podobne, len pomaly udržovať... Dnes som skočila až na 28cm, takže sa cítim optimisticky.

zuzu003
21. aug 2017

@zajkula62 Nie, nepribrala, hned po porode som bola na svojej povodnej vahe a potom pocas dojcenia este kilo zhodila 🙂 Ja som bola tiez asi tyzden a pol na 25 cm, potom sa to pohlo dalej. Drzim palce, hlavne optimisticky!🙂

zajkula62
autor
28. aug 2017

Tak s balonikom to dopadlo nakoniec takto. 😁 na cvičila som 29cm, a babo sa narodilo celkom rýchlo,.. Natrhol ma iba na 1 steh. Takže som spokojná
🙂

zajkula62
autor
28. aug 2017

Jaj, nenapísala som podstatnú vec. Malý mal obvod hlavičky 34.5cm. 😁. Nacvicene 29cm, natrhnutie na jeden vonkajší steh.
Oplatilo sa cvičiť. 😁

marokanka28
23. nov 2017

Nema nietko skusenosti ze by pri cviceni odtiekla hlienova zatka? Cely cas som cakala na koniec 36tt aby som mohla zacat a musim povedat ze som zmatena...pvy den som dala hned 19cm a asi som sa nadtrhla lebo ma potom este dva dni strasne bolelo vsetko a mala som pauzu. Na druhy krat to uz slo lepsie bez bolesti akurat ze uz som dala radsej iba 19cm a chytila ma mykoza 😣 zase pauza. Na 3pokus a opat par dni pauzy som si pekne opatrne vytlacila 18cm a co sa nestalo...balonik krvavy cely s hlienom a potom este aj na vlozke. Poobede som sla radsej na pohotovost a povedali mi ze zrejme odtiekla zatka a ze uz nemam cvicit 😣 mate s tym skusenost? Od vtedy presli 3dni a stale nerodim a mrzi ma ze netrenujem. Co si myslite? Dakujem

zajkula62
autor
23. nov 2017

@marokanka28 Ja som pri cviceni jemne krvacala skoro kazdy druhy krat.. ale cvicila som dalej - nebolo to krvacanie ako take.. iba som si vsimla na baloniku taky fliačok, takže s normalnym krvacanim pri cviceni skusenost nemam..
A ano, aj mna to cvicenie bolelo - ked som cvicila rychlo :D - preto som cvicila niekedy aj 30-45min., s tym, ze len 20-30min som zase od obvodu 14cm postupne zvacsovala po 0.5cm obvodu, mozno aj menej - vtedy to nebolelo a slo to.

Ale ked ti uz odtiekla hlienova zatka, tak uz asi tadsej necvic.

+ ja som cvicila stale iba s kondomom a lubrikantu vela - aby som nedostala nejaku tu mykozu nahodou, a aby to bolelo co najmenej (predsa len ten povrch trochu trie).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre