Bola to normálna poradňa?

homolca
30. máj 2018

Ahojte..ako u vas prebiehaju tehu poradne v 3. trimestri...moj lekar je na dovolenke a zastupujuca lekarka mi len polozila ruky na brucho, maly ju kopol, povedala ze ok a koniec. Sestticka odmerala tlak a vyhodnotila moc....toto je normalne?? mal iba moj lekar nejaky super pristup ze robil aj sono, kontroloval prietoky, plodovu vodu, pocuval tep dietata, atd..?? mimochodom sukromny a drahy gyn. program

maria1678
30. máj 2018

Nie, nie je to normálne, mala ťa riadne vyšetriť tak ako píšeš. Moja lekárka tiež vždy robila tie isté vyšetrenia ako tvoj lekár a teda nič navyše som u nej nikdy neplatila, len 20 €/rok a to mi sama vytláčala 3D fotky pri ultrazvuku, hoci som to nemala zaplatené.

maria1678
30. máj 2018

ultrazvuk a merania bábätka mi robila na každej poradni + 3D fotka

radoslava3
30. máj 2018

@homolca ahoj ano myslim ze bola.. mne tiez nerobili sono na kazdej poradni a doktorka mi vysvetlovala ze ma od poistovne preplatene len tri sona.. ak spravi viac tak jej to asi nepreplatia.. u nas tiez prebiehali tak poradne ze tlak, skontrolovala moc, potom sa so mnou porozpravala ci nejaky problem nieje a tiez sa pytala na pohyby.. takze uplne normalna poradna. Drzim palceky

jana_eyre
30. máj 2018

no myslim, ze sono sa na kazdej poradni nerobi, aj prietoky sa kontroluju len v urcitych tyzdnoch, ale krcok by sa mal vysetrit palpacne, v akom je stave..

pininka
30. máj 2018

Ani moja nerobila sono na kazdej poradni. Tiez ma len prezrela a skontrolovala tlak a moc. Nie kazdy doktor to vie vyhodnotit, a ja mam dvoch lekarov, doktorka len vysetruje a doktor robi len sono,ale on tam nieje kazdy den.

sorciera24
30. máj 2018

ano, je to uplne normalna poradna......sono sa bezne robi 3krat za tehotenstvo..... ak nie su problemy, nevidim dovod na tieto ukony, co pises.....dokonca ani krcok sa nevysetruje na kazdej poradni....

homolca
autor
30. máj 2018

dakujem za odpovede dievcata... ostala som v soku... to naco tam chodime?? preco tych ludi volame lekarmi?? ved ruku na brucho mi polozi aj predavacka v obchode a tlakomer tiez doma mam...a ze nadstardna statoslivost...

dzulik_
30. máj 2018

@radoslava3 moja má tiež preplatené len tri soná... ale ako je potom možné, že iní lekári robia sono zvrchu aj zospodu na každej poradni a nepýtajú za to peniaze?

jana_eyre
30. máj 2018

@homolca hm, lenze predavacka by ti v pripade problemov asi nepomohla, nie? poradna je na to, aby skontrolovali najma stav dietata a popytali sa mamicky ako sa citis, co by si sa asi postazovala ak by si pocitovala.nejaky problem, nie? mne krcok kontrolovali vzdy, ale asi preto, ze som ho mala v kazdom tehotenstve makky a kratky, pri tretom aj otvoreny.. ak ty mas normalny nalez, na minulej poradni nic nezvycajne tvoj dr nezistil, tak zistovali len tlak, moc (ten je dolezity, to doma nevyhodnotis) a ako sa citis s babom..

homolca
autor
30. máj 2018

@sorciera24 tehu je ok..sice trochu skor po cisarskom ako planovane, ale ok... vlastne to neviem celkom presne, lebo napr. jazvu nikto nekontroluje...mam ju skaredu, ale neboli, tak nikto neriesi.... chapem ze sa snazia nezasahovat do zdraveho vyvoja, tak ale naco tam chodim...sedela som aj so starsim hodinu a pol v cakarni kvoli tejto "poradni" ...

03lucka03
30. máj 2018

Tak moj doktor robil na kazdej poradni sono...a jasne klasika tlak moc ale sono bolo vzdy...

sorciera24
30. máj 2018

@homolca to este dobre, u nas sa caka aj 4 hodky.....a chodis tam prave na to, aby sa ta popytali ako sa citis, tlak a moc su tiez dolezite......bud rada, ze je vsetko ok a nemusia ti furt cosi kontrolovat....tiez to zasahuje a nemusi....ja by som si napr. ani zadara nedala robit sono na kazdej poradni....(ani krcok kontrolovat'ˇ

homolca
autor
30. máj 2018

@jana_eyre babo nevysetril nikto...ruka na brucho, ze kope nie je vysetrenie...mna sa na pocity tiez nikto nepytal...ale samozrejme, ze by som kricala keby nieco... posledne vysetrenie zospodu bolo pred dvomi mesiacmi... jasne ze moc vysetris doma...v lekarni kupis lakmus a strcis papierik do skumavky...na obale mas tabulku vysledkov...dokonca v dm uz kupis crp testy, alergicke testy..cokolvek...

dskjhfdlkdjhl
30. máj 2018

@homolca a ved tak sa vysetruj doma, pripadne zbehni za predavackou nech Ti da ruku na brucho.

homolca
autor
30. máj 2018

@sorciera24 tiez sukromny gynekolog? myslela som ze ked zaplatim bude to mat uroven... v nemocke na poradne sa tak cakavalo okolo 4 hod...to byvalo tiez super 😁😁

homolca
autor
30. máj 2018

@dskjhfdlkdjhl a porodim asi so zverolekarom...mozno by mi dal lepsiu starostlivost ako niektori nasi lekari!!!

jana_eyre
30. máj 2018

@homolca hmm, chcela si vlastne vediet nazory ako to prebieha inde? o papierikoch viem, mam tri deti, pouzivam ich.. ale jednoducho si myslim, ze pokial je tehotenstvo zdrave, nie je potrebne robit sono a vsetky mozne vysetrenia na kazdej poradni.. inak ked si v tretom trimestri, ako je mozne, ze tvoj doktor, ktory je taky precizny ta kontroloval tak davno?

dskjhfdlkdjhl
30. máj 2018

@homolca vidis, a mas po probleme, kazdy podla svojich predstav.

sorciera24
30. máj 2018

@homolca nie, nie sukromny...ako chapem, ze ked mas zaplateny nadstandard, aj nadstandard ocakavas....to chapem.....ale co sa tyka vystereni, su ok.....preto si ziaden nadstandard neplatim, nepotrebujem aby mi ohlusovali dieta na kazdej poradni a etse aj za to platit...... chapem, ze ty si cakala asi opak....

homolca
autor
30. máj 2018

@jana_eyre lebo krcok nekontroluje na kazdej poradni zospodu, ked ho pozrie "zhora" ultrazvukom, plus isiel na dva mesiace na dovolenku...poradne mavam kazde tri tyzdne teraz...neviem, je to standard asi...

myjusiatko
30. máj 2018

Poradna pozostava zo zvazenia, zmerania tlaku, kontroly mocu a meria sa fundus. Moj gyn robi aj vnut. vysetrenie, vypocuje srdiecko miminka doplerom. Sono je v tehu preplacane 3x. Robit ho kazdu poradnu mi ani nepride zdrave. Posledny mesiac sa akurat na poradnu uz chodi kazdy tyzden a od 38tt sa robi CTG.

ah1234
30. máj 2018

Ja si myslim, ze ak chodim s sukromnikovi a platis si nadstandartne sluzby a nie si spokojna, tak sa mas ozvat. Ja platim 60€ rocne za gyn.starostlivost a teraz 60€ navyse za tehu. Bola som tak v 16tt a doktor, ze tak dnes len popucovame srdiecko (standartne sa v 16tt sono nerobi). Citila som sa ok, testy ok.. Ja som mu ale povedala, zeby som chcela vediet pohlavie a nemal problem 10 minut ma pozerat na ultrazvuku lebo mala sa tocila a zle bolo vidiet. Vsetko je mozno aj len o tom, ci o to poziadas, ked si tam, toto co ti vykonala je standard ktory nepokladam nijak za zly. Na kontrolu sa na konci tehu chodi uz casto, ak sa citis dobre, babo kope, ziadne problemy, tak naco ho vyrusovat sonom.. Ale ak si chcela podrobnejsie vysetrenie a platis si za nadstandartne sluzby tak si sa urcite mala ozvat 🙂 moj pise aj na strankach, ze toto a toto su nastandartne ukony na vyziadane (ak krcok by mi skontrolovat znovu ak by som chcela), na jeho obranu, nemoze robit vzdy vserko vsetkym, preto sa treba opytat. 🙂

guiseppinka
30. máj 2018

V 8. Mesiaci som bola v nemocke na prvej poradni a dalsi temin mi dali na den porodu!!! Ak by nieco bolo, tak som mala dobehnut... zijem v rakusku. Tu u mojho to funguje tak, ze mas narok na 3 utz a ked ches kazdy, tak si zaplat. V 7 -8tt dostanes papier, ze na ktore vysetrenia mas narok a ktore chces nadstandard - meranie kosticky, trisonomy, velke morfo a dostanes aj cisla na nemocky a uz si to riesis sama... poradna bola - tlak, moc, krv kvoli toxo a pozretie krcku...

homolca
autor
30. máj 2018

dakujem za vas eskusenosti, chapem, ze to bola "standardna poradna"...mala som sa ozvat viac, ze kde je ten nadstard... vlastne je to vina pacienta...pekne slovenske 😁😁 ale ked toto ma byt poradna, tak mi fakt staci ist o mesiac, nech mi vypise matersku a potom len do nemocky ... po rakusky 😀

ah1234
30. máj 2018

@homolca no ja napriklad zijem v CR ale poistenie mam na SR takze pokial nebudu komplikacie tak to tam planujem urobit. Proste kazdy tyzden v poslednom mesiaci nikam po doktoroch chodit neplanujem :D nase babicky porodili bez toho kopu zdravych deti, tak aj ja mozem.

mogaa
30. máj 2018

Ja teda neviem čo si autorka témy predstavuje pod nadštandardnou starostlivosťou....Aj samotné sono má svoje riziká, čiže väčšina lekárov ich ani neodporúča robiť často a už vôbec nie každú poradňu. Pokiaľ sú prietoky ok, tiež nie je potrebné ich stále vyšetrovať. Krčok ale mohla skontrolovať. U nás gynekológ má preplácané tiež 3x sono a ak mamička chce ďaľšie dá sa zaplatiť ale gynekológ vždy zvažuje či je to v prospech dieťaťa a či je to nevyhnutné. S kolegyňou sa naposledy dohodol že ho urobia až pri ďaľšej poradni, lebo aj minimálne žiarenie je rizikom pri vývoji dieťaťa. A to si ho chcela zaplatiť. Je to ako s mamografiou. Dobré vyšetrenie , ale má svoje riziká.

renatka100
30. máj 2018

@homolca ked nie je problem tak sa nerobi ani sono ani kontrola krcku (v tretom trimestry by ti mohla vyvolat aj porod) chodila som do kochu a dr mi to takto vysvetlila, sono inac pre dieta zdrave nie je

ah1234
30. máj 2018

@mogaa to si zase myslim, ze jedno sono navyse dieta nezabije.. Ja som v 1.trimestry stale dost krvacala a chodila som do Motolu v Prahe kvoli tomu kde mi furt robili sono (takze za 1.tri mesiace som ich mala 7 za sebou) a uz som tam plakala, ci to nemoze dietatku ublizit a zavolali mi primara a ten ze sa nemam bat 🙂 teta je onkogynekologicka a tiez mi to potvrdila, ze nic sa nestane, ze proste ked sa musi, tak sa musi urobit. A ze ked chcem vediet pohlavie, tak si ho mam kludne nechat v 16tt urobit znovu 🙂

tinuska0306
30. máj 2018

@homolca no poisťovňa prepláca len 3 soná, ale súkromná má robiť na každom, preto je to nadštandart. Jedine, že by to maminka vyslovene nechcela. Mne doteraz robili na každom, aj zastupujúci lekár a to sa ma deň dopredu spýtali, že či nevadí, že sa bude zastupovať, alebo mi to preložia. Mohli skontrolovať aspoň krčok.

mogaa
30. máj 2018

Ja som ale netvrdila že 1sono dieťa zabije, len že aj toto vyšetrenie má svoje riziká. Dobrý lekár nie je ten čo urobí všetky vyšetrenia každú poradňu ale ten, čo zváži ktoré vyšetrenie je v prospech dieťaťa a je nevyhnutné ho urobiť....Ak je ho potrebné urobiť, tak ok, ale ak nie tak je zbytočné vyvíjajúce dieťa vystavovať žiareniu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre