Bolesť po vyšetrení v 38. týždni

bajuss21
3. aug 2020

Ahojte, dnes som bola na poradni, kde mi lekárka vykonala vaginálne vyšetrenie a zhodnotila, že sa mi už skracuje krčok maternice a maličká je už hlboko hlavičkou v panve a že už sa hocikedy môže stať, že porodím. Od vyšetrenia ma dosť nepríjemne bolí podbruško ako keby som mala silnú menštruáciu, je to intenzívne, neustupuje to a začal ísť zo mňa bielo žltý hlien. Teraz neviem, či je to len reakcia na to vyšetrenie alebo sa čosi deje. Niekto nejakú skúsenosť? Ak to bude zajtra pokračovať ísť pre istotu znovu k lekárke? Začínam byť ako prvorodička nervózna, lebo vôbec neviem čo je normálne a čo nie 🤦

noemi155
3. aug 2020

@bajuss21 môže sa ti pôrod aj rozbiehať ,ale aj nemusí
Keď si si neni istá,daj horúcu sprchu a ak bolesti prestanú,sú to len poslickovia
Ak sa rozbehnú,pôrod sa začína ...
Tiež som mala v tom zmätok ,ale riadila som sa týmto ,keď mi sprcha neubrala na kontrakciach a mala som už každých 5 minút som šla do pôrodnice
Ale ešte som to aj tak napokon nemala rozbehnuté poriadne,lebo tie kontrakcie mi potom začali skákať na 5-7 minút
Ale potom už sa to rozbehlo ako sa patrí 🤣

extempore
3. aug 2020

Neurobila ti lekárka nahodou Hamiltonov hmat? Lebo vtedy sa naruší hlienova zátka a začína sa porod...

bajuss21
autor
3. aug 2020

@noemi155 zmätená som z toho, že poslíčkovia a kontrakcie prídu a ustúpia, táto bolesť je stála, takže stopovať nič neviem 😀 ale asi pre istotu poviem manželovi nech sa drží po blízku keby náhodou...

bajuss21
autor
3. aug 2020

@extempore nič mi nevravela, tak hádam nie, však mám ešte chvíľku času do termínu a ak som dobre pochopila, tak to robia po termíne...

extempore
3. aug 2020

@bajuss21 ok, neplaš sa, len sa pýtam... lebo nie každy doktor sa uraci komunikovať svojej pacientke, že jej ide robit nejaky zákrok... každopádne sa drz a informuj nas! 😘😘😘

bajuss21
autor
3. aug 2020

@extempore snažím sa neplašiť, prinajhoršom len porodím skôr 😀 čo by mi už ani nevadilo 😀 ďakujem 😊❤️

katarinka89
3. aug 2020

@bajuss21 žeby rozbiehajuci pôrod?

bajuss21
autor
4. aug 2020

Volala som doktorke, lebo stále mám nepravidelné sťahy maternice a dosť bolestivé, v noci som už si myslela ze sú to kontrakcie ale ustúpilo to...tak my len povedala o poslíčkoch a sledovať a ak tak radšej do nemocnice. Tak uvidíme čo sa bude diať, možno ma chce len malinká ešte potrápiť pred termínom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre