Bolesť v slabinách v 35tt.

alexandra2468
25. okt 2019

Ahojte.
Chcem sa spýtať, či máte niektorá skúsenosti s neznesiteľnou bolesťou v slabinách.
Bola som včera 7h na pohotovosti, pozreli ma asi všetci lekári. Na gyneko-pôrodnom povedali, že tam je všetko v poriadku, chirurg pozrel, či tam nemám nejaký pruh, robili mi sono brušných orgánov, či mi dieťa netlačí na močovod, ani to nič. Skontrolovali krv, či v tele nemám zápal, no nikto nič nenašiel.
Začalo to v utorok, len také mierne bolesti pri chôdzi, tak si hovorím asi je už dieťa nízko a tlačí mi na všetko.
No odvtedy to tak vygradovalo, že nedokážem takmer chodiť, nedokážem sa na posteli pretočiť, postaviť sa, sadnúť si, manžel ma musí vyzliekať a obliekať, lebo nedokážem zdvihnúť nohy.
Bolí ma to len pri pohybe, dokážem nehybne stáť, sedieť, aj ležať, ale ak sa mám čo i len o 1cm pohnúť, tak je to zabiják. Ale keď nehybne ležím, tak ma to na dotyk ani na tlak nebolí, takže netuším, čo to je.
Rozmýsľala som, či je to natiahnutý sval, alebo také niečo, ale to vraj bolí na dotyk aj v kľude.
Je to taká bolesť ako svalovica, že v pokoji nič a pri pohybe to bolí, akurát, že oveľa viac.
Ďakujem za každú radu.

nicolle1000
25. okt 2019

@alexandra2468 ja som mala to isté niekedy sa to dalo zniesť niekedy keď som sa išla postaviť tak až slzy mi išli, chôdza tiež hrôza posledný mesiac som bola len doma lebo strašná bolesť, manžel tiež ma obliekal, treba len vydržať po pôrode prejde 🙂

diaalex
26. okt 2019

@alexandra2468 ja som to tiež už zažila 😕 v noci sa pretočiť bol horor, chôdza tiež .. proste ako keby som si celu noc užívala ... našťastie po 3 dňoch to prešlo, ale ja som si kus poskakala na fitlopte 😊

sono2
26. okt 2019

@alexandra2468 tiež som mala niečo podobné, ale nie až takto. Predpokladám že čakáš druhé. Pri prvej som takéto nemala a áno spomínam si, že to bolo presne takto a mala som tiež fakt problém chodiť. Ďalší deň po prestalo. Proste tehotenstvo.

alexandra2468
autor
26. okt 2019

@diaalex presne tak. Pretocit sa je asi najvacsi vykon z toho vsetkeho. Lezim v strede manzelskej postele, aby som sa mohla v pripade potreby natiahnut a rukami chytit kraja pravej/lavej strany matraca a rukami sa pritiahnut a tak sa pretocit na bok, lebo inak to nedokazem.

@sono2
Praveze som prvorodicka, preto mam trochu obavy, ci je to normalne a len to prejde, alebo sa nieco deje. Ved ani neviem ako by som takto rodila, ani si ponozku neobujem, lebo nezdvihnem nohu :D
@nicolle1000
Dufam teda baby, ze mate pravdu a prejde to. Mna len prekvapilo, ze to prislo
Len tak zrazu a nahle.

sono2
27. okt 2019

@alexandra2468 tak nevadi, že niesi 2 rod.To už si vysoko tehu ešte posledné dva týždne budú ešte mega uvidíš. Mne z ničoho nič nohy strašne opuchli úplne strašne a dr že to už bude tak, to som bola v 20niečo tt a to mi malá na niečo tlačila, lebo to po pár dnoch odznelo.. potom to bolo ešte asi deň ešte raz a viac nie. Pri druhej to bolo všetko intenzívnejšie aj leto bolo, váha, veľké dieťa opäť. To pri pôrode cez tu bolesť nebudeš cítiť keby ti aj niekto lopatou tresol po krížoch🤣🤣🤣
Nie to nejaké triesla. Ale nie. To ti už toto nebude robiť problém, to sa telo šteluje na pôrod podľa mňa sa nemusíš báť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre