Bolesť slabín a bolesť pri chôdzi

nikkyniks
1. mar 2014

Ahojte žienky, mám taký pocit, že porodím :D Začína mi 36 týždeň a mňa posledné dni bolia slabiny v oblasti panvy, ako viem, že sa to rozťahuje, ale ja ledva sadám, chodím, ani cikať poriadne nemôžem, je to normálne ? Pohyby bába cítim, len sa nedokážem normálne postaviť a ani pretočiť na posteli ... v stredu idem na poradňu, len neviem, či do vtedy vydržím. Bolesť je príšerná, ani ponožku si poriadne obuť nemôžem . . . Čo pomôže ? okrem ležania samozrejme, lebo už ani nevládzem ležať a na chrbát ani náhodou neľahnem :(

trasko
1. mar 2014

moja len vydrzat.vsetko je to normalne.neviem ako ine baby,ale mna to este bolelo cca 2tyzdne po porode.neprijemne .

nikkyniks
autor
1. mar 2014

@trasko A rodila si normálne ? Lebo ja mám uzsku panvu vraj, a neviem, ako keď vcitím teraz bolesť, neviem si predstaviť, čo to bude pri pôrode. Keď ja toto malé vytlačím, tak bude zázrak.

slniecko77
1. mar 2014

@nikkyniks je to normalne, ja som to mala pri prvom tehu v poslednom mesiaci, teraz to mam cca od 5.mesiaca. Nic ine len setrit sa, porodit a prejde to same 😉
Pripravujes sa na porod, panva sa roztahuje..uz len vydrzat..asi som ti moc nepomohla 😀

nikkyniks
autor
1. mar 2014

@slniecko77 Ach, chodím ako pokakaná :D Takže môžem očakávať, že to bude ešte horšie a bolestivejšie hej ? :D No suuuper ... už nech to mám za sebou :D Aj ten pôrod, lebo toho sa bojím, ako čert kríža 😖

slniecko77
1. mar 2014

@nikkyniks neboj, bude lepsie 🙂

bosoriak
1. mar 2014

@nikkyniks Ahoj, v tehotenstve sa vplyvom hormonov uvolnuje panvova kost, presne kvoli tomu, aby tade presla hlavicka. Ja som vzdy posledny mesiac tehotenstva nemohla poriadne spat kvoli neustalemu cikaniu, potom som spala posediacky kvoli paleniu zahy, nemohla som poriadne chodit, lebo ma boleli bedrove klby, chrbat bolel tak, ze som si obcas rano myslela, ze ani nevstanem z postele. Vsetko to preslo dnom porodu. 🙂

Kym je toto prve babo, tak mas na klobase, lahnes si a lezis aj cely den.

veriiii
1. mar 2014

@nikkyniks ahoj, bohuzial,je to normalne, babo uz zostupuje, a tak tlaci na panvu...co sa tyka mocenia, mne odporucili ,ked ma tazkosti tak sa tak nahnut dopredu, dozadu a mechur sa "uvolni" pod tlakom...ta bolest, jedine to musi vydrzat, raz to bude lepsie, raz horsie..

nikkyniks
autor
1. mar 2014

Dievčatá potešili ste ma :D Ale ja mám pocit, že ja toto malé ani nevyrodím :D Neviem, ako sa prepchá ... chúďatko moje ☹ Ale tak nejako vydržím, dúfam 🙂

trasko
1. mar 2014

@nikkyniks ano normalne som rodila ....pri prvom som to tak bolestive nemala....preprogramuj hlavu ..jednoducho to takbma byt a.hotovo...zvladnes.to nebojaj

miriama41
1. mar 2014

Nika,to zvladnes,urcite sa vopred neboj niecoho co si nezazila 🙂 Ja som v 38tt a slabiny aj panva ma bolia cele tehotenstvo,naozaj. A to je moje tretie tehu. Lekar vravel,ze v podstate je to dobre pre babatko,lebo si robi viac miesta a aj pre lahsi porod.

nikkyniks
autor
1. mar 2014

@miriama41 ... ach jáj. ja už nič nebudem čítať ohľadom pôrodu a ani nikoho počúvať, všetci strašia a ja budem taká vyplašená, že ak mi lekár povie tlačte, ja začnem asi vtedy dýchať :D

ivetlo
1. mar 2014

@bosoriak plne súhlasím. Ja som to zažila až pri druhom a aj som musela ísť do nemocnice. Vynadrdana zo staršieho bol verdikt lekárov. Proste si nájdi polohu v ktorej to necitis alebo co najmenej a ostaň v nej. Menej chodiť a šetriť sa. Jediná rada.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre