Búšenie srdca v 3. trimestri - máte s tým skúsenosti?

lenuska333
31. dec 2019

Ahoj chcem sa opytat som v 8 mesiaci tehotenstva vzdy rano hlavne ked sa najem pocitujem busenie srdca citim vtedy taky tlak na srdci az sa mi ťažko dycha a cela som vtedy akoby oslabena navladzem ani ruku dvihnut uz sa mi stalo raz ze som mala pocit ze odpadnem lebo sami zacala tocit hlava a piskalo mu strasne v usiach mam malo krviniek beriem maltofer a magnosolv vravela som to aj gynekologovi a ten mi povedal ze mam paniku a predpisal mi diazepam 2mg ale ja si nemyslim ze panika chyta ma to vzdy ked jem a hlavne rano ja som to najprv prirovnavala k tomu ze mi chybaju krvinky ale beriem uz druhe balenie tych liekov co som spominala ale neprestava to mal stym niekto skusenosti Dakujem

andrea_ff
31. dec 2019

@lenuska333 ja som tiez mala. Aj som sla 2x na ekg a povedali, ze je to tehotenstvom..... pripadne nech spravia aj Vam ekg a nech sa vyjadri lekar....ja som to musela iba vydrzat 😉

lenkuliak
31. dec 2019

tiež som mala častejšie búšenie srdca a tlaky na hrudi počas tehotenstva,aj keď to mávam aj mimo tehu, ale je to väčšia záťaž pre organizmus..diazepam by som isto v tehotenstve nebrala a keď ešte píšeš, že necítiš žiadnu zmenu, tak by som ho prestala brať..bola som aj na ekg, všetko bolo v poriadku a tiež mi to vysvetlili, že je to spôsobené tehotenstvom

evkano1402
31. dec 2019

ano, tiez to bolo sposobene nizkou hladinou zeleza, a po porode to ustupilo takmer do hodiny 😉 len vydrz a vela oddychuj

daniela2303
31. dec 2019

@lenuska333 aj ja som to mala
Poslali ma na ekg srdca a tam povedali ze je to v tehotenstve bezne
Ale ze ak by som to mala opat a napr.bola sama doma a neviem si rady, tak aby som volala zachranku...ze clovek nikdy nevie ze radsej 3x zbytocne ako raz nezavolat...
Ale ze v tehot.je to bezne, dieta tlaci na organy
Teraz som v 9mes.a mam to o nieco menej
Predpisali mi magnezium

lenuska333
autor
31. dec 2019

Tiez som bola na ekg a vravela ze mam anemiu.......dufam ze vydrzim ale je to hnusny pocit vela krat mam pocit bezmocnosti ked mi to pride akoby uz malo byt po mne tiez nechcem brat diazepam a tiez mavam aj boleti v podbrusku akoby pri menstruacii aj to som mu povedala ale ani nezareagoval nato a okrem toho aj chrbat obcas zaboli a dnes chrbat na pravej strane

misickaa4
31. dec 2019

@lenuska333 ano, mala som to aj ja. Robili mi ekg a mala som aj holter. Povedali, ze je to tehotenstvom. Babatko ti uz tlaci na vsetko. Ja som to este mala zapricinene nizkym cukrom, cize ja som aj odpadla..opatrne vstavaj, nie prudko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre