CS 0 v 39.týždni

silvia2501
13. aug 2018

Ahojte, som v 39.týždni (38+2) a cervix skóre mám 0. Ani hlienová zátka mi neodišla. Malá je ale dosť veľká - podľa UZV je už 40+0. Taktiež mam zvýšené množstvo plodovej vody (norma je do 8 - ja mám 9). Prosím nemáte s týmto niektorá skúsenosť?

janulka2811
13. aug 2018

A co ti nato povedal tvoj gyndas ???

agathachristie
13. aug 2018

@silvia2501 cervikalne skóre je ako veštenie z krištáľovej gule. Určite tu nájdeš milión báb, ktorým dr povedal, že pôrod nehrozí a ešte v ten deň alebo na druhý porodili a takisto milión báb, ktoré boli otvorené aj na 5 CM celé týždne a nakoniec rodili po termíne. Hod to za hlavu.

agathachristie
13. aug 2018

A to, že dieťa je väčšie vôbec nemusí znamenať (a väčšinou ani neznamená), že si o 2 týždne dlhšie tehotná.

matta308
13. aug 2018

Tak tak. Ja som bola snáď až do pôrodu bez nejakých "príznakov" blížiaceho sa pôrodu 😂 🙂 vôbec by som takéto údaje neriešila 😊

hankaa19
23. nov 2022

Ahojte som 36+6 a Cs 0 😔 Uz 3 tyzdne sa nalievam malinikom, prechádzam a vsetko mozne na odporucanie doktorov aby sa tie cesty zacali pripravovat ale nepoholo sa to vobec, dnes uz zase ze ak sa to nebude hybat pojdem cisarakom, nato som teda odpovedala ze v ziadnom pripade , mali ste takto nezrele cesty a napriek tomu ste rodili priridzene? Mate rady skusenosti? Prvy porod bol akutnou sekciou 7 rokov spat, dnes som zachytila aj info ze po cisarskom sa nemoze vyvolavat porod? Dakujem za akekolvek info

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre