Falošné kontrakcie

11. dec 2021

Ahojte baby, máte niektorá skúsenosti s poslíčkami alebo inak povedané falošné kontrakcie ? Ak áno ako to prebiehalo ?

elizabet173
11. dec 2021

asi týždeň pred pôrodom, myslela som, že už idem rodiť, bolesti v krížoch a smerom dopredu do brucha. Zostalo mi zima, tak som sa zabalila na sedačke do deky a zaspala som. Keď som sa zobudila, tak už nič.

autor
11. dec 2021

@elizabet173 ja som akurát dneska cely deň mala. No strašne bolesti až do placu mi bolo. Ale po 2-3 hodinách to prešlo.. takze v blízkej budúcnosti môžem očakávať pôrod ?

elizabet173
11. dec 2021

ťažko povedať, ja som rodila za necelý týždeň, presne na termín, aj keď mi to netypovali, že vraj mám bruško vysoko 😎

didi2102
11. dec 2021

Ja som mala falošné kontrakcie napr v 7m čiže to vôbec nemusí znamenať pôrod , ale ano skončila som na infúzií aby sa to ukludnilo

autor
12. dec 2021

@elizabet173 no ja som v 34tt a dosť sa bojím že už je to take že sa to môže spustiť hoci kedy lebo veľa detičiek sa narodila takto kúsok skôr. Uvidíme no hah. Brusko tiež nemám dole. No len dnes take bolesti a tak dlho trvali že už som uvažovala nad nemocnicou a že reálne som začala rodiť. Našťastie bolesti prešli

autor
12. dec 2021

@didi2102 akože infúzie pomôžu aj od veľkých bolesti?

didi2102
12. dec 2021

Ako píšem ,ja som to mala v 7m,čiže buď hospitalizácia alebo infuzia,bali sa aby ta bolesť neprešla do predčasného pôrodu,čiže má napichli,mne to okamžite zabralo od bolesti a ukludnilo sa,bolesť mi trvala dajme tomu od rána a celkovo som sa cítila zle

elizabet173
12. dec 2021

to som rada, že bolesti prešli, držím palce, aby si vydržala do konca

ajka0207
12. dec 2021

Ja som mávala celkom bolestivé poslicky mesiac pri každom tehotenstve, takže blízky pôrod to vôbec nemusí znamenať. Inak to bol rovnaký pocit ako slabšie kontrakcie, len teda hodinu a potom to prešlo a ďalši deň znova.

ajka0207
12. dec 2021

Čítam, že si len v 34 týždni, to by som sa šla dat skontrolovať či sa neotvaras alebo tak.

mimi16
12. dec 2021

Falošné kontrakcie aj silnejšie sú úplne normálne. Ja ich mám od 7-meho mesiaca a teraz som 39tt. Všetko ok. Každé telo sa pripravuje na pôrod, ale nie všetky ženy majú silné poslíčky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre