Hrdlo je skrátené, na 1,5 cm uzavreté. Čo to znamená?

miriama41
21. feb 2014

Mamičky, prosím, poraďte mi kto sa v tom vyzná, pretože som plná pochybnosti. Dnes som bola na poradni u gynekologa na vyšetrenie v 37 tt., povedal mi, že som kúsok otvorená a do lek. správy mi napísal : palp.hrdlo skrátené na 1,5 cm, uzavreté. Čo to prosím Vás, znamená? Som otvorená alebo nie? Ak sa v tom niektorá vyznáte, hrdlo skrátené na 1,5 cm je v pohode, či už pred pôrodom. Poriadne ma vystrašil. Ďakujem za odpovede

zara0201
21. feb 2014

Znamena to ze krcok ma uz len 1,5 cm dlzku, co v tomto tyzdni je uplne v poriadku.

lafamme
21. feb 2014

ešte si zatvorená, pomaly sa skracuje už hrdlo, ja keď som mala 1cm, ta si ma nechali v nemocke, myslím,ž e ale ty už to máš za pár. 😀

katarina822
21. feb 2014

preco si sa vystrasila si pred porodom otvorena niesi pise uzavrete a aj keby si bola otvorena ja som bola v prvom tehu otvorena v 7mes. na 2=3cm. a donosila som riadne porod bol na den terminu. hrdlo sa skracuje neskor otvara a prichadza porod. 🙂 inak na to si na poradni aby si sa pytala svojho gyn.

trasko
21. feb 2014

Ako pisu baby...vsetko je ok.....priroda sama povie kedy.....bud onedlho z nenazdajky alebo aj po termine...xixi mozno bobak pocka kym bude poriadneslunce svicit xi,i @miriama41

mazula
21. feb 2014

To je v pohode nalez odpovoda tyzdnu,ja so mala taky krcok v 20tt.mozes kludne aj prenasat,je to oki😀

kamanima
11. mar 2014

bránka je zavretá, krčok má danú dlžku. ja mám krčok 0,5 cm od 29. tt

ivetka32
12. mar 2014

a co to znamena ze hrdlo spotrebovane.a som otvorena na jeden prst co znamena 2cm.

lucia_089
28. nov 2019

@kamanima prosim Ta v koľkom tyzdni si nakoniec porodila? Len zacinam 29.tt a krcok uz len 1cm 😥😥

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre