Je takáto veľkosť brucha v 39. týždni primeraná?

stratenanajdena
16. mar 2016

Prajem pekny vecer,
prosim vas, o vyjadrenie nazoru, zda sa vam velkost mojho brucha v 39tt normalna? Nie je prilis male alebo velke podla vas? Pribrala som 9kg zatial a babatko sa hybe riadne.
PS: viem, ze je to individualne, a kazda ma brusko inak velke, ale mne sa zda ze je male a o par minut ze zasa velke a tak dokolecka, na zblaznenie... Chvilku si myslim ze je dobre a potom ze zle ☹
Dakujem za vyjadrenie nazorov, pripadne potesia fotky, ak mate vase z 39tt.

andrejta
16. mar 2016

A ktora odpoved by ta upokojila? Sak o chvilu uz porodis, tak neries blbosti a oddychuj a spi, lebo toto ti o chvilocku skonci, viem o com pisem 😉

andrejta
16. mar 2016

@stratenanajdena btw zda sa mi obrovske, ale to sa mi zdalo aj moje. A asi aj vsetkym naokolo, ked sa ma opatrne pytali, ci cakam dvojicky. Narodil sa mi 4,15 kg cvalik

8291
16. mar 2016

Malé???ja som také veľké nemala ani keď som rodila v 39tt a to som pribrala 18kg.A keby aj bolo malé alebo veľké uz je neskoro nad tým ,,plakať"aj tak zachvilu bude po bruchu.Dobru noc

ajuscha
16. mar 2016

nestresuj sa tesne pred pôrodom...podľa foto si myslím, že máš dosť veľké bruško 🙂 keď porovnám s mojim, tak ťa môžem upokojiť, mala som o dosť menšie 🙂...aj keď to už bolo dááávno 🙂 syn sa síce narodil maličký (2 kg), ale je zdravý ako repa 🙂 takže nerieš, či veľké, či malé, nič to neznamená 😉 hlavne, že sa bábo hýbe, že ho cítiš 😵

stratenanajdena
autor
16. mar 2016

Dakujem za odpovede vsetkym. Tak nie je to moje prve dietatko, takze uz mam aj roztahanu maternicu po predoslych tehu. A nevadi mi, ze by malo byt brusko velke v tehotenstve, o to mi nejde. Len ze raz sa trapim, ci dietatko nie je moc male a potom ci nie je moc velke, kazdu chvilku ho vidim inac. Ale hybe sa krasne. Som aj po jednej SC a nerada by som rupturu...

miriem
16. mar 2016

Myslim, ze mozes byt uplne kludna, tvoje brucho je urcite v poriadku😀 Ak citis babatko, neries velkost brucha. Ja som mala mensie, ale mnoho bab zas urcite vacsie. Hlavne KLUD!!!😉
Toto je moje v 39tt pri prvom dietati. Pri druhom som nemala cas fotit, ale bolo vacsie

stratenanajdena
autor
16. mar 2016

@miriem dakujem, podla mna ho mas na prve dietatko krasne velke. A ano, citim pohyby, comu sa tesim.

jana_eyre
16. mar 2016

podla mna mas normalne brucho na 39tt.. kazdy ma inak ulozene babo v tele, iny typ postavy, takze na kazdom brucho vyznie inak a vobec sa velkostou netrap..

ja som mala velke brucha pri oboch, na poradniach v nemocnici sa ma ostatne mamicky pytali, ci cakam dvojicky a vzdy tam bolo iba jedno.. trocha mi tie otazky liezli v tom case na nervy 😅 a co ma vedelo najviac vytocit, ked v 7mesiaci sa ma stale niekto cudzi pytal kedy uz konecne porodim 😀 😀 napr. predavacky v obchode a podobne..

misaatko
16. mar 2016

Mne v 37tt baby na poradni nechceli uverit mala som brusko n 7 mesiac. A behom tyzdna mi hrozne vyskocilo na fotke som dva dni pred porodom

mamulka211
16. mar 2016

Teda, brucho mas obrovske.....bud je to blby zaber,alebo cakas min.dvojicky..

stratenanajdena
autor
16. mar 2016

cakam jedno, v 20tt sa doktorovi zazdalo, ze vidi dve ;) ale v 30tt aj v 38tt videli len jedno 🙂))
A takychto zaberov mi dnes spravili asi 30, pre dokaz dolozim fotku z ineho uhlu.

stratenanajdena
autor
16. mar 2016

nenahralo mi to naraz, ospravedlnujem sa.

mamulka211
16. mar 2016

No fakt sa mi vidi obrovskeeeeee,mam 4 deti,ale teda,ak cakas jedno,tipujem to na min. 4,5kg

miriem
16. mar 2016

@mamulka211 ved ju nestras😀 Dietatko moze mat kludne len 3kg, len je proste ulozene viac von...

stratenanajdena
autor
16. mar 2016

@mamulka211 juj, nestras, to by mi mohla rupnut ta rana po SC, a dalsou SC uz ist nechcem, neviem si predstavit, starat sa rozrezana o tolko deti ;(
Inac, zabudla som napisat, ze presne pred tyzdnom ho merali a malo pribliznu vahu 3050gramov, ale viem, ze to moze byt kludne aj pol kg hore - dolu. A to je uz dole hlavou v klasickej polohe ako deticky predtym (do 37tt bolo priecne).

mamulka211
16. mar 2016

Nam vypocitali 2600 g a dcera mala 3340 g. Cakas chlapceka?

misel0806
17. mar 2016

Mne zasa 4,5kg a mali vazil rovne styri kg a 52 cm merial. Mne ked videli brucho neverili ze cakam len jedno brucho obrovske jak kebych cakala dvojicky.. Mas pekne brusko nestresuj sa oddychuj. Tes sa na svoj uzlicek stastia bude tu cochvila. Drzim✊✊✊

mircalla
17. mar 2016

@stratenanajdena myslim, ze je obrovske. ja som mala tiez velke - ale co ma z toho vyplyvat? neriesila si tu ty tie dvojicky - ze si na zaciatku tehotenstva neustale presviedcala cely Modrykonik asi mesiac, ze vidis na sono dvojicky, hoci ti to vyhovarali? opat riesis nepodstatne, len si robis zle. Myslis, ze problem je jedine ten, ze sa zaoberas hlupostami, nie brucho

mimla
17. mar 2016

@stratenanajdena Je veľké a ja som malé také 2x. Ešte raz by sa ma niekto opýtal, či je tam len jedno asi vyletím z kože. Inak zaujímavé bolo, že zpredu nikde nevytŕčalo, len zboku. Obe deti mali cez 4 kilá, ale aj placenty vraj boli nadpriemerne veľké, aj na takéto deti. Deti sú zdravé a robia mi radosť.

mircalla
17. mar 2016

@stratenanajdena inak fakt neviem, z coho sa chces akoze zblaznit - aj vtedy si pisala, ze sa zblaznis z tej neistoty, ci maj dvojky alebo nie hoci ti kazdy tvrdit, ze druhe dieta si nahovaras a ziadne na tej fotke sono nie je - ries seba - nie brucho, aj vtedy sme ti pisali a si sa urazila
Takze ti zelam bezproblemovy porod, ale zamysli sa, ze planujes zvysok svojho zivota travit nezmyselnymi strachmi a analyzami, lebo to nie je celkom v poriadku. Keby si to nebola ty, co riesila tie vymyslene dvojky, tak mavnem rukou, ale historia sa opakuje a mam pocit, ze opat si vytvaras zbytocne problemy v tvojej hlave

bajana
17. mar 2016

@mircalla je to ona, tu diskusiu si pamätám, to bol boj s veterným mlynom 😁

alana1
17. mar 2016

kolko mas obvod? ja ked som rodila som mala 125cm, pred tehu 65cm 🙂))))))))))

lucka1987
17. mar 2016

@stratenanajdena tu je moje.. 37 tt, druhe tehotenstvo . cakam dievcatko. a pribrala som 15 kil 😀 😀 a nie, nemam tam ani dve ani tri 😀

isabella22
17. mar 2016

Aj ja posielam 37tt...mne zas hovoria ze som len viac najedena😀

sense
17. mar 2016

Podla mna ma s velke brucho....a urcite by sim sa velkostou netrapila pokial je dieta v poriadku...

sense
17. mar 2016

@isabella22 take som mala ked som rodila

stratenanajdena
autor
17. mar 2016

@mircalla dakujem za odpoved. Co by malo z toho vyplyvat? Pisala som to predsa v otazke, ci je brusko normalne velke na dany tyzden tehotenstva.
Mircalla neviem, preco mas pocit, ze ta ludia presviedcaju o niecom len preto, ze vyjadria verejne svoj nazor, hoci opkakovane, tak ako robia aj druhi. Ale pripomeniem ti tiez, ze som v spomenutej starej diskusii, ktora sa tejto otazky vobec NEtyka, viackrat podakovala vsetkym uzivatelkam k vyjadreniu akychkolvek - vsetkych nazorov a tiez, ze dve dveticky sme vtedy videli na snimkach viacere. Vobec nerozumiem, naco si to tu vytiahla a ani to nechcem vediet.
Z tvojho posudzovania "keby si to nebola ty" nech si kazdy spravi svoj uzaver, pomaly uz nie je tema, v ktorej by si do druhych nerypla, asi za tym stoja najskor tvoje osobne nevyriesene problemy, skus byt prosim citlivejsia voci druhym a nepokazit tak vacsinu diskusii.
Este napisem jednu vec: to, co moze byt pre jedneho nepodstatne, moze byt pre druheho dolezite. Je dobre tolerovat to, ze kazdy sme iny, a to, ze vidime podstatu v inych veciach, neznamena, ze sa jedni zaoberaju hlupostami a druhi nie (ako si to nazvala).
Maj sa pekne a dakujem za nazor ohladom velkosti brucha.

stratenanajdena
autor
17. mar 2016

@mimla aj ja som ho mala do bokov, kym bolo dietatko priecne. Ako sa otocilo, zmenilo tvar, ze sa z bokov trocha stiahlo a vypucilo viac dopredu (ako na fotkach co ma odfotili vcera). Placentu mam v poriadku podla UZ, na prednej stene. Som zvedava, kolko bude babätko vazit pri porode, ci predbehne nase ostatne ;)

moni244
17. mar 2016

@stratenanajdena nechapem tuto diskusiu a tvoje stresy, mas velke brucho, ale sa ti cudujem, pises, ze nezvladnes deti, ak budes mat sekciu, ale riesit taketo veci mas cas, zaujimave, inac nie je to tak, ze ked raz sekcia bola, ze aj dalsi porod bude sekciou? Lebo ak ano, tvoje obavy ohladom velkosti su uplne zbytocne

mircalla
17. mar 2016

@stratenanajdena nemas pravdu - potvrdia ti tu viacere baby, ze nemam zaujem rypat - najprv si precitaj moje prispevky....potom hodnot, a dost casto su moje nazory aj likovane. Bud teda taka dobre a uved konkretne tie pokazene diskusie, vdaka - ak uz niekoho obvinis.

Nejde ani v tomto pripade o rypanie - len ti ti napisala (slusne), co si o tom myslim a opat (ako vtedy) reagujes dost arogantne.

Vytiahla som to z toho dovodu, ze mas nejaky problem si robit problemy z nicoho - ides sa "zblaznit" z velkosti brucha (raz sa ti zda male, pootm velke), ides sa zblaznit z neexistujucich dvojiciek. Dala som ti dobru radu toto si nejako poriesit si nevyrabat zbytocne starosti, to je cele. Nedala si si povedat a nedas si povedat ani teraz, miesto toho utocis na ludi, ktori ti to napisali....

Tvoj zivot bude krajsi bez vytvarania si zbytocnych problemov

Ak ju neakceptujes, je to tvoja vec, ale uprimne - viacere sme ti to radili uz vtedy. Ako som napisala, zelam ti bezproblemovy porod - ak ti niekto napise kritiku, vzdy reagujes rovnako utocne, ze dana osoba je zla, ma nevyriesene problemy atd, ale mne to ozaj vobec nevadi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre