Kŕčok maternice 3 cm v 29 týždni

angi07
8. feb 2013
Ahoj, včera mi doki oznámil, že vyhmatal mäkký krčok , potom ma pozrel aj s UZV a dodal, že mám môj kršok meria 3 cm.Ale že vnútorná blana je v poriadku, že sa nemusím obávať, len nech som v klude, mám si dať magnézium.Ale že to budeme sledovať, lebo ako bude rásť moje bruško, môže sa stať,že.....sa otvorím?
Dnes som hľadala na nete, a našla som , že 3 cm je už skrátenie .... Mali ste podobný problém?
sijust
8. feb 2013
@angi07 nic sa neboj,co by som ja bola dala za taky krcok :-N ja som mala cele tehu 1,5cm...ku koncu uz len 1cm...a dcerka sa narodila presne na termin... 🙂
loxa
8. feb 2013
tak v 29tt pri takomto náleze zeny normalne chodia do roboty😃 teda aspon tu u nas
angi07
autor
8. feb 2013
@sijust Ďakujem 🙂 som dosť maličká, tak mi povedal, že ako bude rásť bábo a moje bruško, že sa to môže zmeniť...
@loxa Aj ja chodím do práce, len celý deň sedím, snažím sa pohybovať, ale pár dní už cítim jemné pichanie, bolesť v konečníku. Ale asi len malý tlačí, dúfam 🙂
gubcikova
8. feb 2013
ved to je normálny nález.ja som v 29tt mala 2,5cm a to mi vraveli že je to ok a v 33tt som mala 1,5cm
loxa
8. feb 2013
@angi07 len som tym chcela povedat ze sa nemas coho bát, aj to pichanie je caste..mna to tiez stale pichalo (rodila som az 42tt) Nie ze by si sedela na zadku a nic nerobila, dufam ze si ma nepochopila zle🙂
rena28
9. feb 2013
@angi ja zacinam tiez 29tyzden a mam krcok 1,5cm uz po serklazi .od 13tyzdna iba lezim nakolko krcok so mala 1,5cm a uz otvoreny preto aj ta serklaz.treba viac oddychovat a nenamahat sa.drz sa.
ninive16
11. feb 2013
Ja som mala serkláž pri prvých dvoch tehu. Teraz som zatiaľ O.K. Pri prvom ma zašili v 20t.t, v druhom v 28t.t. Ale to som mala krčok cca1,5 cm a bola som otvorená. Pri prvej dcére mi dali serkláž dolu a ja nie a nie porodiť. Otvorená na 4 cm, všetci krútili hlavou, že čo to je. Pri druhom som mala cisársky,tak to neviem ako by dopadlo. Tvoj krčok je trošku skrátený, ale vôbec to nieje alarmujúce pre daný týždeň 🙂.
Baby, ktoré máte serkláž- ja som neležala (iba keď mi ju dali 1.x) aj to som vydržala cca 10 dní. Pri mojej skúsenosti vám poviem, že je najlepšie na predčasný pôrod ani nemyslieť a ak steh drží, tak robte čo môžete (a počúvajte svoje telo- niekedy si treba aj oddýchnuť)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli