Let lietadlom v 29. týždni tehotenstva

denise17
6. feb 2020

Ahojte dievcenec. Prosim Vas leteli ste niektora po 29.tyzdni tehotenstva? Ak ano nebali ste sa? ja viem ze su aj ine alternativy ako vlaky a tak, ale radsej by som asi letela 2 a pol hod ako prestupovat a cestovat vyse 20 hod. Poradte, nie som rozhodnuta co robit.😕

heidy222
6. feb 2020

@denise17 letela som Vela krat tehotna, aj v 29 tt, bolo to uplne normalne, nic zvlastne. Urcite radsej let ako sa trmacat vlakom. Podla toho ktorou spolocnostou potrebujes po 28tt porvrdebie od lekara, ja som to riskla, Lebo sa mi to nechcelo riesit, nemala som a nikto si to nepytal.

ledgerka
6. feb 2020

Neletela som, ale budem v 30 tyzdni. Doktorka s tym nema ziadny problem, aerolinky chcu potvrdenie od gynekologa o zdravotnom stave. Som v 22tt a letela som zatial kazdy mesiac niekam. Za mna radsej letiet ako cestovat 20 hodin.

denise17
autor
6. feb 2020

@heidy222 ryanair..bol by to len mncr bratislava..uz som si pozerala cestu..musela by som do londyna odtial do bruselu odtial asi do nemecka a nakoniec vieden plus prestupy...a nie je to ani lacne..papier by som si vybavila pre istotu to by asi nebol problem...

denise17
autor
6. feb 2020

@ledgerka ja svoju midwife budem vidiet az o tyzden tak preto sa pytam...inak tehu uplne v poriadku chvalabohu...preto rozmyslam zeby som radsej letela

ledgerka
6. feb 2020

Urcite lietadlo, ani by ma nenapadlo inak 🙂

vlucifuk
6. feb 2020

@denise17 Ja som síce letela na SK v 25.týždni,ale čakala som dvojičky.Na letisku,keď ma videli s tým brušiskom,ma hneď pýtali potvrdenie od lekára.Ja som ho mala,pustili ma a všetko v pohode.Ak sa ty cítiš ok,máš bezproblémové tehotenstvo,dala by som prednosť lietadlu pred vlakom.😉

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wooshka
6. feb 2020

@denise17 community midwives su casto velmi nekompetentne urobit akekolvek klinicke rozhodnutie, aj ked len minimalne. Objednaj sa rovno teraz k GP, vies, ze na termin sa caka a midwife Ta k nemu ak tak len posle po papier ...

denise17
autor
6. feb 2020

@wooshka lenze na kontroly chodis k midwife a nie k gp..ak mi midwife nevypise ten papier urcite sa objednam u gp, ale ten potvrdeny papier nemoze byt starsi ako 2 tyzdne

denise17
autor
6. feb 2020

@oliolijanka asi zalezi aj od lekara, lebo som citala aj ze lekar neodporucil pre istotu a hento tamto..tak preto reku ci sa najdu baby co mali skusenosti ze leteli a boli v pohode 🙂 ale dik za input 🙂

janne318
6. feb 2020

@denise17 pokiaľ nemáš nijaké vážne sekundárne problémy, jednoznačne je cesta letecky tou najlepšou voľbou. Po 28.tt ale Ryanair vyžaduje potvrdenie FIT TO FLY - pozri na ich stránke, malo by tam byť niekde k tomu tlačivo. No naozaj, pokiaľ máš bezproblémové tehotenstvo, buď úplne kľudná. Ver mi, viem, o čom hovorím. Určite je to aj pre Teba aj pre bábo oveľa komfortnejšie a bezpečnejšie cestovanie, než trmácať sa kdesi vlakom či busom, naťahovať sa s batožinou, vyčkávať na staniciach, alebo sa naháňať na medzispoj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre