Malé bruško v 8. mesiaci

luciandzela
30. okt 2018

Ahojte , vačšina žien v tehotenstve ma bruško klasicky veľke, viditeľne a každym pribudajucim mesiacom rastie viac až je dosť veľke aj keď každa žena ma ine no i tak všetky veľke maju...ja čakam chlapčeka,mam brusko klasicky do špica akoby a je menšie veľkosťou ako v 6 mes. a ja som v 8. teraz... Bolia ma krize jedna strana moc niekt. Hovoria ,že ho mam zrejme viac v panve v zadu, ale ja som od začiatku cele tehu nebolo vidno nic stalw mi pomaličky rastlo pribrala som 7kg, jem normalneprvy trimester som vracala non stop som schudla esre 3kg tak sa chcem opytat ci ste niektora mali tiez mensie brusko lebo oststne zeny pozeraju ako keby ze som jedina na zemi takato.

zorka88
30. okt 2018

Kamarátka mala tiež menšie bruško, dokonca pri tehotenstve znížila svoju váhu a bábätko je úplne zdravé s klasickou váhou.

hettinka
30. okt 2018

@luciandzela pri prvom som tiež mala malé bruško aj som malo pribrala. Ale mala som nadváhu, tak sa mi to akosi schovalo.

janulka2811
30. okt 2018

Tiez mam male,kazdy mi to tvrdi,pribrala som 8kg ... neriesim,maly je zdravy a reci mam na haku aspon budem vyzerat po porode coby dup ako pred tehu 😂

luciandzela
autor
30. okt 2018

@janulka2811 ano a v akom si tt? No i ja tak 7-8kg mam plus a vsetci sa cuduju naokolo kazdy mi poznamku dava ze ake male brusko no ja zato nemozem ved stehna mam vacsie jak brusko, a co cakas chlapceka?

layla333
30. okt 2018

Moje bruško vyzeralo v 9.tom mesiaci ako v siedmom, ale nepribrala som ani gram, skôr schudla, z pôrodnice som šla domov s váhou nižšou o 6 kg ako pred tehotenstvom. Dcéra sa narodila s váhou 3115 gramov a 50 cm v 38tt +2 a je úplne zdravá 🙂. Dôvod môjho schudnutia bola diéta kvôli teho cukrovke. Nerob si z toho ťažkú hlavu a užívaj si posledné týždne 🙂

luciandzela
autor
30. okt 2018

@layla333 uf tak super ze niesom sama lebo v mojom okoli som a vsetci sa cuduju aj niektori lekari dokonca, fiha takze tiez si mala male brusko a este schudla zaujimave tak fajn a dakujem 😉 tak uzivat moc nie lebo som 31/4tt a mam rizikove tak len sa modlim nech vydrzim do najvyssieho tyzdna dakujem za radu info.

megba
30. okt 2018

@luciandzela Ahoj, ja som mala pri prvej veľmi malé brucho. V 5 mesiaci si nikto nevšimol, že čakám dieťa. Keď som šla rodiť mi neverili na príjme, že som v termíne. Bolo to super, žiadna oštara s veľkým bruchom, keď som videla iné ženy som ich ľutovala. Dcérka sa narodila menšia, ale v norme (2870). Ak je s bábom všetko ok, tak buď rada. Pri druhom som mala už väčšie, aj keď stále to nebol žiadny extrém, ale to už bolo normálne tehotenské brucho. Teraz som tehu opäť, zatiaľ iba v 9tt a vďaka neustálemu vracaniu som už schudla 4kg. Brucho mám ako prevrátený lavór (ale tak asi ani za normálnych okolností by ešte nebolo nič vidno)

luciandzela
autor
30. okt 2018

@megba presne aj u mna tak bolo podobne od zaciatku a teraz je mensie ako ostatne maju, dakujem za info a radu 😊

janulka2811
30. okt 2018

@luciandzela 31+3tt som,ano chlapceka cakame,no nezalezi co to bude podla mna,pri prvom tehu som pribrala ako teraz no s tym,ze som cakala dievcatko.
Nepocuvaj inych,ak si zdrava a mimi tiez tak si to uzivaj.

bsp39
30. okt 2018

@luciandzela za celé tehu 8,50 kg, dieťa 4,20 kg

janynyna
30. okt 2018

@luciandzela ja som tiež mala malé bruško. Ešte deň pred pôrodom sa sestrička smiala, že aké malé bruško mam 😀😀😀

barunka.k
31. okt 2018

@luciandzela ahojky ja som mala tiež malé bruško ...mala som 6 týždňov pred pôrodom a vraveli že mám brucho ako oni v 6.mesiaci...ja si myslím že je to individuálne...v tehotenstve som pribrala celkovo 10 kg ktoré som aj v pôrodnici nechala 😉

nika12323
31. okt 2018

Ahoj ja som tiež pomaly v 7 mesiaci a brusko mám tiež malé, dokonca sa ma dnes sestrička na kontrole opýtala že kde som nechala bruško😂😂
No čo brusko nech je aké je, len nech je malé zdravé 🙂

luciandzela
autor
31. okt 2018

@barunka.k 😊😊😉 dakujem za info

brunettka89
1. nov 2018

Takto som vyzerala ja v 8 mesiaci , maly mal miery 3200gr a 49 cm.

layla333
1. nov 2018

@brunettka89 pfff, kde sa to skrýval? :D

luciandzela
autor
2. nov 2018

@brunettka89 fuuu tak to kočica 😊 super potom dobre ze viem ze naas par zien takych je nielen tie s mega bruskami a nas s malymi odcudzuju 😉 kockaa ani nevidno akokby si len sa viac najedla 😊😊

mondicka
27. feb 2019

Ja mám rovnaký “problém”. Som na začiatku 34týždňa pribrala som necelých 5kg. Malý mal na poslednej kontrole 1,9kg- čiže všetko OK. Brucho nikde. Keď vidím iné ženy s tými brusiskami zhruba v mojom termíne na poradni tak sa cítim divne 😃... ale nemusí byt každá žena zato že je tehotna hneď oblina.

peterszalma
2. máj 2020

Ahojte baby som 5 mesiaci a bruško nemám

peterszalma
2. máj 2020
kristinkaadri
22. jún 2021

Ja som v 31 tt malá má 1393 gramov zatial, podľa vás mám malé bruško? Pred tehu som mala 43 kg a pribrala som zatial 8 kg dakujem za odpoved

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre