Mali ste tehotenskú cukrovku?

deniska2222
11. nov 2018

Ahojte baby mala niektorá z vás tehotenskú cukrovku ?? Bábätka sú v poriadku ??? Ja som v 36 tt a bojím že či môže mat aj mala cukrovku potom ??

lauriinkaa
11. nov 2018

Ahoj, ja som mala a malinka je v poriadku, moja mamina mala pri mne a sestre, normálnu nemáme, sestra dokonca ani v tehu nemala a sme úplne v poriadku 😁

princessawsm
11. nov 2018

Ja som mala pri prvom synovi, od 35 tt som uz ani nebrala inzulin (pichala som sa vzdy vecer pred spanim, mala som vyssie hodnoty rano). Maly je uplne v pohode. Pri druhom dietati som nemala vobec tehu cukrovku (aj ked hovoria ze ju takmer isto dostanes). Preventivne si meriam cukor a zatial ok. Ziadnu extra dietu nedodrziavam, len zdravy rozum a vsetko s mierou 🙂

deniska2222
autor
11. nov 2018

Ja beriem len tabletky meriam si cukor ale nemám veľké hodnoty ale moja dieťa je na bode mrazu 😏😏 jedli ste sladké tiez

peta_petruska
11. nov 2018

@deniska2222 mne sladke prestalo chutit a tak son vlastne zistila, ze som tehotna, takze s dietou nebol ziadny problem ;)) skoda, ze mi to nezostalo... maly je v poriadku a ja normalnu cukrovku tiez nemam

gondyo
11. nov 2018

treba si dávať pozor na pečivo,knedle,corn flakes,obilninovú kávu,sladké s mierou...keď tie hodnoty nie sú vysoké,je to v pohode,ale treba kontrolovať...bábatku po narodení zoberú krvičku a odmerajú cukor...

deniska2222
autor
11. nov 2018

@peta_petruska tak to ti závidím ja som v kuse hladná tieto posledné týždne

lauriinkaa
11. nov 2018

Mne sa mala narodila 4kg presne, ale sladké som nejedla ani ja ale diétu som nemala žiadnu, len namiesto pečiva klasického do mňa pchali grahamove..

deniska2222
autor
11. nov 2018

Ja jem normálne pečivo a ráno keď si odmeriam cukor tak mám 5.3 alebo 5.4 A tak hodinu po jedle mám tak 7.3 a po dvoch hodinách 6.4 a tak je to veľa ?? Mne povedali tu v gb že mala rastie normálne že má 3 kg čiže je úplne v norme a že keby mala nad 4 kg tak pôjdem na cisársky robia to tak aj doma ?

vivien16
11. nov 2018

@deniska2222 ako to, že máš tabletky? Čo mne povedala dr tak tie sa nesmú. Namiesto normál pečiva by si mala jesť cereálne a napr. 1/2 žemle a veľa zeleniny.

deniska2222
autor
11. nov 2018

Mne ich dali tu v gb že sú úplne bezpečne s že neprechádzajú cez placentu

nerya
11. nov 2018

@deniska2222 ahoj, aj ja mám GD :-/ som 31+2, najprv som brala tabletky, bolo mi z nich zle tak som prešla len na inzulín, najprv dvakrát, teraz už 4x denne :-/ odkedy mi zistili mam pocit že som stále hladná a mám hroznú chuť na sladké :-/ ináč hodnoty čo píšeš sú v norme, ráno máš mať do 5.3, hodinu po jedle 7.8 a dve hodiny pod 6.4, ja som mala tri týždne stále nalačno vysoký a teraz mi už kázali po dvoch vyšších vždy zvýšiť dávku inzulínu :-/ rovnako po raňajkách som mávala vysoký aj keď som zjedla.len jogurt ☹ tak zase viac inzulínu... Vyvolávať mi budú v 38tt lebo som na inzulíne, prípadne skôr podľa rastu malého, ale to uvidia na scanoch v 32 a 36tt...tak uvidím... Niekedy mám hrozne depky keď mám vyšší cukor že škodím malému 😭 už sa len modlím aby po pôrode malý zvládol testy a nemal cukrovku svoju a aby som ja po 6tt na kontrole tiež nemala :-/ Držím ti palce!

vivien16
11. nov 2018

@deniska2222 všade inak 😊 ale cisársky kvôli veľkému babu nerobia vždy tam je rozdiel -+500 g. Mne hovorili, že maly bude mat 4 - 5 kg kvôli cukrovke a mal 2600 g 😂. V TN 5,5 kg babo porodila jedna mamička prirodzene.

deniska2222
autor
11. nov 2018

@nerya no ja tiež už len čakám kedy to na mna príde ešte 3 týždne :/ príde mi to ako vecnosť nemusíš sa báť hlavne nestresuj ja som rada že nemám inzulin 🙏🏻🙏🏻 A dakujem Dávaj si pozor čo papas hlavne v noci nepapaj nič aj keď viem že niekedy to je ťažké :/ držím labky

princessawsm
12. nov 2018

@deniska2222 inak k tomu porodu. Ked mas GD tak nesmies prenasat, nie pre velkost dietata, ale pre placentu: nemusi stihat zasobovat ku koncu. Preto napr moj maly isiel von v 38(+2) tt vyvolavackou. Uplne v pohode a mal “len” 3750 😅 A inak tie hodnoty mas uplne krasne, tak sa nemas coho bat 🙂

macareb
12. nov 2018

@vivien16 jeden druh tabletiek sa moze pri cukrovke uzivat. Tiez mi ich nasadili, ale mne nezabrali tak som musela prejst na pichanie inzulinu.

hanah2
12. nov 2018

@deniska2222 To je cukor v norme. Po zatazovom teste ma poslali na diabetologiu, ze to je cukrovka, tam mi po zmerani povedali, ze cukor v norme a je v norme kazde dva tyzdne, co chodim na kontroly. Akurat som dostala diabeticku dietu. Nedodrziavam ju na 100%, kedze mam cukor stale ok, tak co sa budem stresovat.

ingelika78
14. nov 2018

@deniska2222 máš to mierne zvysene ale nic tragicke. S upravou stravy by si mala byt uplne v pohode. Ja si tiez meriam hodnoty, na lacno by malo byt idealne do 5, po jedle 6.7. Ale male odchylky su ok, ja neberiem ziadne tablety ani inzulin len si meriam glukozu a snazim sa jest zdravo 🙂 A babo je zatial v norme velkostne ale kontroluju ma kazdy tyzden tiez či nerastie prilis. To bude v pohode , uvidíš.

jana171218
29. máj 2019

Dievcata prosim Vas co ste jedli pri tehotenskej cukrovke? Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre